Tumačenje rezultata kombiniranog probira

Ana299

da 4 mm je,19 god.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Konzultirajte svog ginekologa. Potrebna je amniocenteza sa 17. tjedana.

Ive84

Molim Vas, možete li mi objasniti nalaz dabl testa?
29 godina
Gestacijska dob na dan vađenja krvi 11+6
Nuhalni nabor 3.00 mm 2.12 MoM
T21 (biok. risk +NT) 1:56 rizik veći od graničnog
Biokemijski test 1:1241 rizik manji od graničnog
Dobni ritik 1:681
Rizik za trisomiju 13/18 + NT 1:1346 rizik manji od graničnog.

Hvala

Ive84

Zaboravila sam još napisati sl. B-hcg 46.7 ng/ml 1.19 korig. mom
PAPP-A 1.63 mlU/ml 0.69 korig. MoM

Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Povišen rizik za T21 trisomiju /Down sy/ Savjetujem da se konzultirate sa svojim ginekologom. Nuhalni nabor je predebeo (cut off je 2,5mm).
Savjetujem ranu amniocentezu.

ella_01

Mozete mi molim vas protumaciti biokemijske biljege i korigirane mom vrijednosti unutar rezultata kombiniranog probira:

PAPPA-A 2072 mIu/L korigirani MoM 0,96
slobodna beta pojedinica hCG 38,4 IU/L korigirani MoM 1,02

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu. Pročitajte mi zaključak na testu, gdje piše o rizicima. Na osnovu ovih hormona ne mogu ništa komentirati.

ella_01

Oprostite. U nastavku su sljedeci rizici:

Trisomija 21 <1:10 000
Trisomija 18-13 <1:100 000
Dobni rizik 1:609

Na temelju biokemijskih biljega
Trisomija 21 1:2454

Crl 48,4
Nt 0,9

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredan nalaz svakao. Svi ru rizici niski.

ella_01

Hvala vam na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

masa1

Postovani, nalazi kombiniranog probira su mi porazavajuci, i idem na biopsiju korionskih stanica. Obzirom da se rezultati cekaju dva tjedna zanima me je li pozitivan ishod (zdrav plod) uopce moguc uz ovakve vrijednosti:
Nuhalni nabor: 3,5 mm
beta HCG 5,3 MoM, trunc. 5
PAPP-A o,58 MoM
godine: 41 UZV gestacijska dob: 13 tjedana + 2 dana
tj mogu li se odmah pripremiti na pobacaj. Statistička prognoza je 1/5 za Downov sindrom, 1/27 za Edwards i Patau
Hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da je moguće da je plod normalnog kariograma.

Tinaaaa

Poštovani. Da li mi možete dati mišljenje na rezultat nalaza:

28 god
Slobodna beta-hCG 111 ng/ml 2,71 korig. MoM
PAPP-A 1,57 mIU/ml 0,51 korig. MoM
Tjeme-trtica 55,4 mm
Gestacijska dob 12 tj.
Nuhalni nabor 0,8 mm 0,55 MoM
Nosna kost vidljiva

Dobni rizik za T21 1:755
Biokemijski test 1:84 (rizik veći od graničnog)
T21 (biokem. rizik + NT) 1:575 (rizik manji od graničnog)
Rizik za trisomiju 13/18 + NT <1:10000 (rizik manji od graničnog)

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite double test sa 15 tjedana.

Tinaaaa

Hvala na odgovoru međutim, koje je Vaše mišljenje...je li to preloš rezultat?
Što se dogodilo da su vrijednosti slobodnog beta hcg toliko povećane? Koliko iznose njegove normalne vrijednosti...
Da li je krvarenje u trudnoći ili hipotireoza i oscilirajući TSH mogao utjecati na biokemijski nalaz? Ili nešto drugo?
Ima li smisla raditi Harmony ili Nifty test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema ovom nalazu betahcg-a rizik je povišen za t21.
Kao što sam rekao mjere su uredne ploda kao i nuhalni nabor pa se strpite do 15. Tjedna kad trebate napraviti Double test.
Ništa drugi nije nužno raditi za sada.

Tinaaaa

Hvala još jednom!
Da li je moguće da klomifeni korišteni pri zatrudnjivanju ili utrogestani koje koristim sada pogoršavaju biljeg free beta hcg?
Shvatila sam da on kvari biokemijsku sliku, a nigjd ena internetu ne mogu naći objašnjenje što sve može na njegovo povećanje utjecati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klomifen povisuje beta hcg. Ali svejedno savjetujem double test sa 15 tj.

NikaZg

Poštovanje, 38 godina, dolje je rezultat test, molim savjet da li je OK ili treba dodatno dalje istraživati. Test je rađen na 12+3, iako je UZV prikazao veću dob ploda - u što iskreno sumnjam, jer znam precizno kad je beba mogla nastati taj mjesec...
Hvala!

UZV gestacijska dob: Tjedana: 13 Dana: 1
Tjeme – trtica CRL (mm): 70,4

Izračuni višekratnika medijana (MoM):
Jedinice Rezultat mjerenja MoM
Nuhalni nabor (NT) mm 2,38 1,35
f-β HCG IJ/L 14,89 0,64
PAPP-A mIJ/L 2245 0,95

Napomena
Izračun rizika na dan probira:
Rizik
Za dob trudnice 1 / 98
Za Downov sindrom (trisomija 21) 1 / 1169
Za trisomiju 18 (Edwards) i trisomiju 13 (Patau) 1 / 8415

Napomena
Na osnovi proračuna koji uzima u obzir biokemijske nalaze, biometriju i anamnestičke podatke nije nađen
povećani rizik za Downov sindrom u odnosu na prosječni rizik koji odgovara dobi trudnice.