Tumačenje rezultata kombiniranog probira

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu.

Ines91

Postovani.molim vas da mi ocitate nalaze kombiniranog probira.
- Uzv podaci:
-Amnoreja 12:5 ,uzv dob:12+2
-Mjerenja:KŠS pozitivni(+)
-CRL 58.0mm
Napomena:-Nosna kost prisutna,NT 0.6mm
Nakon par dana dolaze nalazi od krvi koji glase ovako:
-Starost na datum testa: 27.6
-Gestacijska dob: 12+2
-Fetusi: 1
-Težina: 65 kg
-Pušačica: ne
-Dijabetes: ne
-IVF: ne
-BIOKEMIJSKI PODACI:
- PAPP-A - 2.31 mlU/ml (0.81 MOM)
-sl. B-hCG- 25 ng/ml (0.64 MOM)
-Dobni rizik: 1:817
-Biokemijski T 21 rizik: 1:8137
-Kombinirani rizik za trisomiju 21 <1:10000
-Rizik za trisomiju 13/18+NT < 1:10000
Uzv podaci:
Tjeme-trtica u mm- 58
Nuhalni nabor- MOM 0.39
Nosna kost prisutna

Dali je test uredan??
I molim vas recite mi meni na uzv pise nuhalni nabor 0.6mm,
a sada na njihovom od krvi za uzv pise nuhalni nabor MOM 0.39??
To je mjenjano u te jedinice MOM ?
Unaprijed hvala i svako dobro
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom niskorizičnom testu. MoM nije mjerna jedinica, nego višekratnik medijana, a služi za izračun vjerojatnosti.

NLukic

Postovani, mozete li mi protumaciti sledeci nalaz triple testa?
AFP 18,35 ng/mL 0,61 MoM corr.
HCG tot. 26755,00 mIU/mL 1,37 MoM corr.
uE3 0,405 ng/mL 0,50 MoM corr.

Screening na Down's syndrom
Starosna sob riz.u terminu 1:741
God.+AFP rizik u terminu 1:340
god.+AFP+HCG tot. rizik u terminu 1:891
Triple test rizik u terminu 1:190

Imam 32 godine, prva trudnoca. Hvala unapred na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, točnost triple testa procjenjuje se na 60 - 70%. Kada je procjena rizika 1:200 ili više savjetuje se daljnja obrada (amniocenteza).

Marijana-d

Postovani, mozete li mi protumaciti nslaz kombiniranog testa?

Free BhCG 14, 79 mlU/ml: 0,57 MoM
PAPP-A 4749 mlU/l :1,84 MoM
NT 2mm(CRL 67mm) : 1, 18MoM

Evaulirano Nosna kost kao prisutna.

Rizik sindroma Down 1: 9144, dobni rizik za sindrom Down je 1:213.

Rizik sindroma Edward i Patau 1:64307.

Dob 35g, gestacijska dob 13 tjedana.

Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu. Rizik je puno niži nego li je očekivano za dob.

Mama-04

Poštovani, molim misljenje o sljedecim rezultatima kombiniranog probira.

Treca trudnoca, prvo dijete ima DS, 32 godine.

Ultrazvucni pregled:
13+2
NT 1.3mm - 0,74 MoM
Nosna kost +
CRL 70mm

Test:
fb-hCG 104ng/ml - 3,06 corr.MoM
PAPP-A 1,78 mlU/ml - 0,39 corr.MoM

Biochem. risk + NT > 1:50 above cut off
Double test >1:50 above cut off
Age risk 1:101

Ultrazvuk uredan potpuno, a test visokog rizika...?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzv nalaz je uredan, ali je biokemijski test u skupini povišenog rizika. Obzirom na anamnezu i rezultate testa, savjetujem amniocentezu.

nivescro

Poštovani,
molim Vas komentar nalaza kombiniranog probira:

gastacijska dob 12+1
crl 56,2 mm
NT 0,81
nosna kost prisutna

PAPP-A 4,22 mIU/ml korig.Mom 1,60
sl beta HCG 122ng/ml korig. MoM 3,06 (napominjem da mi je beta HCG na 6+2 bila 37 tisuca)
dobni rizik 1:491
biokemijski T21 rizik 1: 473
kombinirani rizik za trisomniju 21 1: 2412
rizik za trisomniju 13/18+NT <1: 10 000

Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom niskorizičnom testu.

nivescro

Puno Vam hvala na brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Medvedovic

Da li je nalaz u granicama normale
Datum rođenja: 4.5.1982. ; Dob: 37 g.
Gestacijska dob prema CRL 50,5 mm, 11 + 6 , na dan 26.2.2019.
Gestacijska dob 11 + 6 na datum vađenja krvi: 26.2.2019. Fetus 1 .
Rezultati testa i rizici:
Free ßhCG 64,92 mIU/ml 26.2.2019. : 2,12 MoM.
PAPP-A 1325 mIU/l 26.2.2019. : 0,88 MoM.
NT 0,5 mm ( CRL 50,5 mm ) : 0,37 MoM.
Rizik za sindrom Down; 1 : 784 rizik manji od graničnog. Dobni rizik 1: 150 .
Rizik za sindrom Edwards i Patau; < 1 : 100000 rizik manji od graničnog.
Biokemijski rizik za sindrom Down; 1 : 128, rizik veći od graničnog.
Kombinirani rizik s NT (na dan vađenja krvi) pretpostavlja da su sva mjerenja učinjena tijekom
ultrazvučnog pregleda izvedena prema protokolu kakav propisuje "The Fetal Medicine Foundation".
Laboratorij se ne smatra odgovornim za utjecaj netočnih UZV podataka na konačni izračun
kombiniranog rizika!
Napomena: Izračunati rizici nemaju dijagnostičku vrijednost!
Odgovorna osoba: Dr. sc....
Dobni rizik 1:150
Rizik za T21 1: 784
Rizik za T13/18 1: 100000
rizik manji od graničnog 1:250

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, rizik za trisomiju 21 je niži od očekivanog za dob. Rizici za trisomiju 13 i 18 spadaju u skupinu niskorizičnih.

Medvedovic

Znači nemam razloga za brigu iako je biokemijski 1:128? hvala vam puno.Lp

dpk

Poštovani,
molim vas mišljenje za rezultate kombiniranog probira:
33 godine
CRL 62,0 mm
UZV gestacijska dob 12+4
nuhalni nabor 1,4 mm 0,87 Mom
f-ß HCG 45,37 IJ/l 1,59 Mom
PAPP-A 1166,0 mIJ/L 0,51 Mom

rizik za dob trudnice 1/370
za Downov sindrom 1/941
za trisomiju 18 i 13 1/55732

Posebno me brine omjer f-ß HCG i PAPP-A, jesu li te vrijednosti u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o urednom, niskorizičnom testu. U kombiniranom probiru u obzir se uzimaju ultrazvučne mjere i biokemijske vrijednosti hormona, upravo zato da se izbjegnu lažno pozitivni nalazi kakvih bi bilo punu kada bi se u obzir uzimale samo biokemijske vrijednosti.

dpk

Hvala na odgovoru! Lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Nazad
1 ... 31 32 33 34 35 36 ... 46
Naprijed