Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Zašto mi kasni menstruacija?


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.05.2015. 21:40

Mogući uzroci su cista, upala, endometrioza, pcos i sl. Odavde ne mogu znati.
Javite se ginekologu svakako.

ivchy110

22.05.2015. 19:10

Postovani, ciklusi su mi inače uvijek redoviti i menstruacija mi je od 12 mjeseca svaki mjesec dosla tocno na dan kad je trebala mada mi se znalo prije dogoditi da zakasni koji dan. Nekoliko puta sam s deckom imala nezasticeni spolni odnos dan, dva prije menstruacije ili za vrijeme s tim da on nikad nije ejakulirao u mene. Ovaj mjesec sam trebala dobiti u ponedjeljak, znaci da mi kasni 4 dana.
Da li imam razloga za brigu, ili da samo cekam da dode? Da li mogu biti trudna? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.05.2015. 01:55

Prema opisanom mislim da ne, no ipak napravite test.

neraaa

23.05.2015. 17:00

Poštovani,

inače imam redovitu menstruaciju, ciklus 28-32 dana. Zadnja menstruacija bila je 14.04., nakon nje nije bilo spolnih odnosa. (zadnji je bio početkom 4. mjeseca).
27.04. počela sam piti antibiotike koje sam pila 2 tjedna (upala pluća), također imala sam i temperaturu te sam uzimala neko vrijeme i lupocet.
Menstruacija mi kasni vec dosta, danas 9 dana..imam li razloga za brigu? koji su moguci uzroci kasnjenje? mogu li antibiotici utjecati?

Unaprijed zahvaljujem.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

23.05.2015. 20:45

Upala može odgoditi nastup menstruacije svakako.

Nina0302

23.05.2015. 22:00

Poštovani.
Zabrinuta sam. Imam 17 godina.Kasni mi menstruacija.Još nikad nisam imala spolne odnose,prije dva tjedna bila sam sa deckom i on mi je samo sa penisom samo trljao po njoj.. a nismo imali nikakve druge odnose. U zadnje vrijeme zivcana sam na sve i ljuta, ne bole me grudi ni nemam nikakve simptome trudnoce. Dali postoji mogucnost da sam trudna ? I trebam raditi test za trudnocu ? :/ molim vas pomozite sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

24.05.2015. 12:25

Niste trudna. Ne morate raditi test na trudnoću alo morate se educirati.

ancica123

21.06.2015. 12:35

Postovani,
Unazad 3-4 mjeseca mjesecnica je postala cudna tako reci.. inace je redovita i tocno svaki mjesec dode na vrijeme. Uzasno je bila bolna da bih tablete pila i do 3 dana trajanja menatruacije trajala bi i do tjedan dana. no unazad ova 3-4 mjeseca pocela je trajat 4-5 dana.. nije uopce bolna tj.samo dobijem simptom da trebam dobiti i tjt.. postala je smeckasta i iscjedak dobio neugodan miris.. inace spolno sam aktivna i vec par mjeseci decko ostaje u meni zbog njegovog ne kontroliranja te ga ne uspije izvadit na vrijeme, zastitu i ne koristimo. Sad ovaj mjecec mi kasni vec 5 dana a inace mi ciklus traje od 30-34 dana.. oboje sumnjamo na trudnocu ali dosta je stresa bilo ovaj mjesec i mislim da mozda nemam kakvu bakteriju ili poremecaj hormona s obzirom na pocetku navedenih razloga. Zanima me vase misljenje. Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

21.06.2015. 23:10

Napravite test na trudnoću. Moglo bi se raditi o istoj.

krava2

17.07.2015. 19:30

Imam 16 godina, zadnju menstruaciju sam imala 13.6, trebala sam ju sad dobit 16.7 al nisam. Imala sam seksualni odnos s deckom, prvo je on ejakuiro van mog tjela pa je onda stavio kondom. Imali smo od tada odnos 2 puta. Meni su grudi velike i mekane nesmijem ih pipnut jer boli. Imam bjeli iscjedak. I malo me nekad probada u trbuhu kod jajnika jer inace imam izrazite bolove od menstruacije. I zanima je jel se trebam 'bojat' dal sam trudna ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

18.07.2015. 00:10

Prema opisanom mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći ako vi i partner niste previše subjektivni.

Luana88

08.08.2015. 17:45

Pozdrav! Menstruaciju sam imala zadnji put 1.7 te je uranila inače je trebala doći tjedan dana kasnije međutim trajala je 2 dana( do sada sam imala normalne cikluse), nakon te zadnje menstruacije pretpostavljam da je to bila menstruacija jer je tekla krv normalno sad je 8.8 i još uvijek nisam dobila menstruaciju,sprovela sam 2 puta test na trudnoću i bio je negativan ,javljaju se bolovi povremeno jedan dan pa prestanu na neko vrijeme ne razumijem

Dejan Šakoronja, dr. med.

09.08.2015. 00:10

Ne radi se o trudnoći. O ostalim mogućim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima.

ćulica212

13.08.2015. 13:20

zadnji put sam dobila 07.07.2015.i bila je normalna.. a danas je 13.08.2015. i jos nisam dobila.imala sam odnos prije 2.sedmice i nije ejakulirao u mene.nekada me glava zaboli i dodje mi nekada mucnina neka ali brzo prodje i umor ali umor je normalan jer radim po kuci big-smile .nemam iscijedak msm ne javlja se nista vise osim toga.isla sam na more 7 dana i kod rodbine u drugi grad.i imala sam cestih svadja...da li je moguca trudnoca?ili ipak odlazak od kuce.promjema klime i svadja uzrok kasnjenju.ili moze biti i neki "poremecaj u vagini" sad
hvala unaprijed na brzom odgovoru
-srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

13.08.2015. 20:05

Napravite prvo test. Ako je negativan pročitajte sve postove na temu kašnjenja menstruacije.

ćulica212

13.08.2015. 23:15

oprostite zaboravila sam vam reci da sam dva-tri dana poslje odnosa cesto mokrila.i boljelo me na dnu stomaka.da li se radi o nekoj bolesti ili?..ako mozete dati svoje misljenje o cemu se radi?
lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

14.08.2015. 19:45

Simptomi su nespecifični tako da ne mogu znati o čemu se radi.
Napravite test kao što sam vam rekao.

ćulica212

17.08.2015. 10:50

postovani.
mozda sam i dosadna sa pitanjima ali me strah.kad ste napisali da uzmem test taj dan sam "dobila" da napomenem kasnila je sedam-osam dana.kada sam dobila prvi dan je bilo smedjkasto,i bili su ugrusci neki.drugi dan crveno normalno kao kod menst.i bilo je vise.treci dan je bilo manje kao i danas cetvrti dan ali je crveno sva tri dana..da li je menstruacija ili implat.krvarenje?
hvala vam unaprijed na brzom odgovoru
lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

17.08.2015. 17:15

Radilo se o menstruaciji.

Zabrinutaa66

25.08.2015. 09:10

Postovani, menstruacija mi je inace redovna ili dolazi 2-3 dana prije. Zabrinuta sam jer sam je trebala dobiti na danasnji datum, ali nista. Jos vise me brine sto sam prije 7 dana pocela dobivati simptome, bolne grudi, iscjedak, bol u donjem dijelu stomaka... Najvise me brine sto su se simptomi umanjili i iscjetka skoro da i nema, a uvijek bude obilniji prije menstruacije. Inace, nevina sam i ne znam trebam li se brinuti jer me decko uvijek zadovoljava prstima prije nego sto svrsi, a nakon sto svrsi opere i polni organ i ruke tako da mislim da ne moze prenijeti spermu. Kada se mazimo goli to radimo sa kondomom i nikada ne svrsi blizu mene. Jos moram napomenuti da sam prije otprilike 7 dana imala bol u rodnici, oteknute stidne usne i osjetljive, te cak i blagj svrabez pa sam koristila ivinu mazu, kupala se toplom vodom i ispirala kamilicom. Ne znam koji je razlog, pretpostavljam da trudnoca nije, a ni stres jer sam inace uvijek pod stresom i ne utice na ciklus. Unaprijed hvala.

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 27
Naprijed