Zašto mi kasni menstruacija?

Aaa007

Zdravo. Djevojci kasni menstruacija vec 11 dana. Nevina je i nismo imali pravi odnos nego samo oralni seks i malo sam prstom ulazio u vaginu ali to je bilo centimentar doslovno. Prst je bio suh, bez vidljivih znakova da ima sperme na njemu. Da li je moguca trudnoca ako je bilo sperme na prstu?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem pregled liječnika radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

IvanT22

Pozdrav doktore,

Djevojka mi treba dobiti menstruaciju za 4 dana (9.12.), ciklusi joj u prosjeku traju 28 dana.

23.11. smo imali spolni odnos sa zastitom (veoma kratak, usao je mozda 6-7 puta), te nakon toga sam izvadio i nakon 3-4 minute mastrubiranja sam ejakulirao van.

30.11. tjedan dana nakon je sjedila na hladnom betonu te je dobila upalu mjehura. Bila je kod doktorice te joj je ona nakom pregleda rekla da ima upalu mjehura i dala joj antibiotike. (Peče je dok mokri i boli je mjehur)

Imamo li sanse za brigu oko trudnoce? Oboje smo malo paranoicni po tom pitanju, hvala.

Pozdrav..Imam pitanje za vas
Menzes mi kasni 6 dana inace zna se desiti jednom godisnje da mi zakasni 10 dana nikada vise od toliko...nemam ni jednoj simptoma pms-a a iskreno ni trudnoce
Posto vec dugo pokusavam ostati u drugom stanju jer moj muz ima slabu pokretljivost spermatozoida culi smo da je dobro da jede med sa orašastim plodovima i pojeo je oko 1 kg meda
Imam povremene grčeve u stomaku od simptoma jedino to...zanima me da li je moguce da je doslo do trudnoce i da li test moze pokazati ako jeste
nemam prehlade ni stresa da bi se desio da menzes kasni
hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani IvanT22, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Stelaa, uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom. Moguće da je trudnoća razlog kašnjenju menstruacije.

Cyber123

Pozdrav,
ovako ja i cura imamo problem, 12.02.2020 je bila poslijedna menstruacija, od tog datuma nekih 2-3 tjedna nismo imali spolne odnose te nakon te pauze kada jesmo bilo je dosta cudno, spolni odnos je isao teze od pocetka kao da je prvi put...koristili smo zastitu tijekom odnosa...ovaj mjesec je izostala mjesecnica i bas smo u panici te je 21-22.03 sada napravila ujutro test i on je pokazo negativno ali evo sada je vec 27.03 kada pisem ovo i jos uvijek nema...sto da radimo ?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem da se javi liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

mivan0525

Poštovani doktore,
Imam 22 godine, a prva mjesečnica mi je nastupila u 7. razredu osnovne škole (14,15 godina), i uglavnom nije bila redovita. Do prije godinu dana pila sam Lyndinette kako zbog zaštite, tako i zbog regulacije ciklusa. Međutim onda su povučene s tržišta (barem mi je tako ginekolog rekao) i dobila sam Logest, međutim one mi nisu odgovarale i prestala sam s pilulama. Mjesečnica mi je dolazila relativno redovito i nakon sto sam prestala s njima (22.5. pa 21.6., 25.7., 26.8., 25.10., 25.11.). Dakle, samo mi je u rujnu preskočila, ali sam to pripisivala putovanju u drugu zemlju cijeli rujan. Tada mi je mjesečnica opet počela kasniti puno dana kao i prije korištenja pilula, pa sam nakon 25.11. dobila 15.1. Od tada nisam dobila ponovno mjesečnicu sve do današnjeg dana. Svakako sam planirala posjetiti ginekologa, međutim moj ginekolog već dugo na bolovanju, a dosta je neuređeno tko i kako ga mijenja, i ja budući da živim i studiram u drugom gradu sam bila u potrazi za drugim, ali nisam uspjela do početka ove pandemije obaviti pregled, a i imala sam simptome mjesečnice u ožujku. Zadnji spolni odnos sam imala oko 20.2. I koristila sam zaštitu te sam radila 3 različita testa u razdoblju od 28.3. Do 1.4. I sva 3 su bila negativna, tako da trudnoću isključujem. Budući da će sada već biti 3 mjeseca od početka zadnje menstruacije, a u skladu sa sadašnjom situacijom, zanima me prema vašem mišljenju je li potreban hitan pregled ginekologa ili na to mogu pričekati do početka ponovnog normalnog rada? Unaprijed vam hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je trudnoća isključena, u pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem da se menstruacija 'potakne' tabletama. Za izazivanje krvarenja potrebna je terapija Duphastonom 2x1 tbl./10 dana. Dva do tri dana nakon prestanka uzimanja tableta nastupiti će krvarenje. Ukoliko nemate ginekologa neka Vam liječnik opće prakse propiše terapiju. Kada se situacija normalizira, potrebno je uraditi analizu hormona.

Rihana1

Postovani,
Pisala sam prije nekoliko dana ali opet imam nedoumicu. Poslije yaz pilula, 2 mjeseca zaredom sam dobila menstruaciju na vrijeme, bile su oskudne i svijetle boje, jedna je trajala 3 dana a druga 6.Sada u maju, kasni mi 3 dana. Seksualni odnos nisam imala od januara. Posto sam pilule pila zbog akni, ovaj mjesec su pocele da mi se vracaju, jedna dojka me vec 10ak dana boli a javili su mi se i trzanje misica u stomaku. Posto mi se to trzanje misica i lupkanje desava prvi put da li zmate sta bi mogao biti uzrok? Na netu sam procitala da ima veze sa trudnocom pa sam potpuno sludjena, test za trudnocu trenutno nisam u mogucnosti da kupim ali opet, kapiram da bih primijetila i druge simptome prije ovih.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako odnos niste imali od januara, trudnoću možete isključiti. Radi se o hormonskom disbalansu (povišena vrijednost testosterona ima utjecaja na akne i izostanak menstruacije). Za trzanje mišića ne mogu reći razlog, ali savjetujem da uzmete magnezij jer opušta mišiće.

enaa00

Poštovani, 8.5. sam imala spolni odnos (zaštićen) nakon pauze od 4 mjeseca. Menstruaciju sam trebala dobiti 9.5. ali ju još uvijek nisam dobila. Postoji li mogućnost za trudnoćom? Ili je samo u pitanju upravo to što nisam imala dugo spolni odnos i što je bio dan prije nego mi je trebala doći menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.