Ginekologija i opstetricija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 10597 | Broj poruka: 75353

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Zašto mi kasni menstruacija?

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Aaa007

02.12.2019. 15:55

Zdravo. Djevojci kasni menstruacija vec 11 dana. Nevina je i nismo imali pravi odnos nego samo oralni seks i malo sam prstom ulazio u vaginu ali to je bilo centimentar doslovno. Prst je bio suh, bez vidljivih znakova da ima sperme na njemu. Da li je moguca trudnoca ako je bilo sperme na prstu?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

02.12.2019. 16:05

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem pregled liječnika radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

IvanT22

05.12.2019. 16:20

Pozdrav doktore,

Djevojka mi treba dobiti menstruaciju za 4 dana (9.12.), ciklusi joj u prosjeku traju 28 dana.

23.11. smo imali spolni odnos sa zastitom (veoma kratak, usao je mozda 6-7 puta), te nakon toga sam izvadio i nakon 3-4 minute mastrubiranja sam ejakulirao van.

30.11. tjedan dana nakon je sjedila na hladnom betonu te je dobila upalu mjehura. Bila je kod doktorice te joj je ona nakom pregleda rekla da ima upalu mjehura i dala joj antibiotike. (Peče je dok mokri i boli je mjehur)

Imamo li sanse za brigu oko trudnoce? Oboje smo malo paranoicni po tom pitanju, hvala.

05.12.2019. 22:00

Pozdrav..Imam pitanje za vas
Menzes mi kasni 6 dana inace zna se desiti jednom godisnje da mi zakasni 10 dana nikada vise od toliko...nemam ni jednoj simptoma pms-a a iskreno ni trudnoce
Posto vec dugo pokusavam ostati u drugom stanju jer moj muz ima slabu pokretljivost spermatozoida culi smo da je dobro da jede med sa orašastim plodovima i pojeo je oko 1 kg meda
Imam povremene grčeve u stomaku od simptoma jedino to...zanima me da li je moguce da je doslo do trudnoce i da li test moze pokazati ako jeste
nemam prehlade ni stresa da bi se desio da menzes kasni
hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

06.12.2019. 08:40

Poštovani IvanT22, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

06.12.2019. 08:40

Poštovana Stelaa, uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom. Moguće da je trudnoća razlog kašnjenju menstruacije.