Zašto mi kasni menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je stres od uzroka. O ostalima uzrocim pročitajte u prijašnjim postevima.

Zabrinutaa66

Hvala puno, samo da jos pitam da li je moguce da je doslo do infekcije? I ima li mogucnosti da uskoro dobijem menstruaciju s obzirom da nema iscjetka, a uzimam c vitamin i koristim tople obloge i toplu vodu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

bakali

Postovani doktore.
Imam 18 godina i imala sam nezasticeni odnos sa momkom prije nekoliko dana.
Inace menstruacije su mi neuredne tako da mi je prosla menstruacija uranila a ova sada kasni vec 5 dana. Od simptoma koje imam tu su povecana vlaznost bolne grudi povremena bol u grudima i imam stalne promjene raspolozenja. Valja napomenuti da sam zadnjih 3 tjedna pod stresom tako da mi mozda i to utjece na menstruaciju. Zanima me da li postoji mogucnost da sam trudna?
Hvala vam.

bakali

Zaboravila sam napomenuti da smo koristili metodu prekinutog snosaja i nije doslo do ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo direktne ejakulacije onda je šansa mala za trudnoćom.
Uzroci koje ste naveli mogu biti uzrok izostanka menstruacije.
Ostale uzroike pročitajte u prijašnjim postevima.

leptirica93

Pozdrav!
Zanima me Vase misljenje.. Zadnji put sam spavala s deckom bez zastite prije 2 tjedna i svrsio je van, na vrijeme, no uvijek tako spavamo i nije bilo problema. Kasni mi menga, s tim da sam zadnji puta dobila 29.7., danas je 2.9., a ciklus mi je u prosjeku 30-31 dan. Prije tjedan dana sam bila jako bolesna, imala sam temperaturu, kasljala.. pila sam plivit c od 500mg. Grudi su mi se malo povecale i imala sam slabije grceve u donjem dijelu trbuha, bas kao i svaki put kad trebam dobiti. Imam bijeli, vodenasti iscjedak i malo sam nervozna ovih dana zbog ispita, kao i pristici i sl., ali jos nisam dobila. Zanima me sto Vi mislite? Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za početak. A ostale moguće uzroke izostanka napisali ste i sama.

jopa072

Postovani,imala sam 11.8 zadnju menstruaciju i moj ciklus nikad ne traje vise od 28 dana,ali jos je nema. 19.8 sam imala odnos s deckom bez kondoma,ali samo na par sekundi(mozda je dva puta usao i izasao) i tek kasnije je sa strane svrsio i prema racunici to bi bio neplodan dan,ali san citala da prije same ejakulacije ima te tekucine koja sadrze spremije i od koje se moze ostati trudan. Napravila sam test danas (8.9) i negativan je. Imam sve simptome kao pred menzis ali menzisa nigdi. Sad ne znam jeli taj test tocan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točan je . Ne radi se o trudnoći prema opisanom.

Liklay

Menstruaciju sam trebala dobiti jučer 8.9 ali još nisam. Zadnju menstruaciju sam imala 11.08 -16.08. Imala sam nezaštičene odnose od 19.08. Nikada mi nije kasnila. Imam bolove u leđima, bolne grudi i lagane bolove u donjem dijelu trbuha. Da li sačekam još malo ili da uradim test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da nastupi.

Liklay

Evo danas je 11.09 još uvijek nisam dobila. A ciklusi mi traju 28 dana nikad se nije desilo ni jedan dan da kasni. Isti bolovi su prisutni i dalje

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test za koji dan ako ne nastupi.

anonimna-djevojka

Zdravo. Menstrualni ciklus mi traje obicno 28 dana.. 15.7. i 15.8 sam imala zadnje 2 menstruacije.
sa partnerom sam imala odno 1.8. bez zastite, menstruaciju koju sam imala posle tog bila je 15.8. Ta menstruacija mi nije bila kao ostale, izuzev toga sto uvijek prvi dan imam jake bolove i uvijek moram popiti po 3 tablete na dan kako bi izdrzala to sve, pojavila se i glavobolja,vrtoglavica i nesto u smisli mucnine ali nisam povracala ali sam imala 6 dana kao i uvijek.. sada je vec 15.9. i jos nisam dobila, grudi su se povecale, ponekad imam male bolove u predjelu malog stomaka ali to nije nista naspram grceva koje sam uvijek imala 2 dana prije menstruacije i bolova u grudima.. Bojim se da nije doslo do trudnoce pa bi vas zamolila da razmotrite situaciju.. Ne znam hoce li vam ovo sta znaciti ali od 6.8. do 20.8. sam bila na moru i tamo sam dobila tu zadnju menstruaciju kada sam i prvi put koristila tampon. Da li je moguce da mi kasni zbog promjene klime ili cega vec jer mi nikada ali bas nikada prije nije kasnila.. i da, radila sam test nekako posle zadnje menstruacije i bio je negativan , al se bojim da sam ga prerano uradila, da li trebam opet napraviti.. Hvala Vam unaprijed na odgovorima.. Veliki pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uskoro ćete dobiti menstruaciju.

marinova mala

Poštovani,

zadnju mengu sam imala 25.09., nezaštićene odnose od 7.10. - 11.10. Lagano krvarenje sam imala od 15.10. - 19.10. Bilo je bez ugrušaka i vidljivo na papiru kod brisanja, jedino je zadnji dan 19.10. bilo malo obilnije ali ni približno mengi. Inače mi ciklus traje 28 dana, u zadnjih tri mjeseca dođe ili par dana ranije ili par dana kasnije. Test sam radila 23.10. i negativan je bio, 26.10. sam ga ponovila i opet je negativan. Postoji li uopće mogućnost da sam trudna? I ako nisam kakvo je ono krvarenje bilo? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

NIste trudna.Moguće je da imate cistu, pcos, upalu ili da je to bila menstruacija.

anonimna-djevojka

Poštovani, 15.9.2015. Sam vam pisala o stanju zabrinutosti za trudnocu, uradila sam jos 1 test i negativan je bio i uz to redovne su mi menstruacije bile, sada imam skoro svaki dan probleme sa bolovima u stomaku , danas sam bila na ultra zvuku i doktor mi je rekao da mu za sedmicu opet dodjem, dao mi je papir koju cu mu odnijeti na sledeci pregled i na njemu pise "oko fundusa slobodna tecnost" uz to imaju jos 2 rijeci koje ne mogu desifrovati, nesto kao "otem sosr." .. Da li bi mogli na osnovu ovih podataka reci o cemu se radi i je li doslo do trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o slobodnoj tekućini u maloj zdjelici. Ne znam koji je uzrok no ako perzistira i dalje bit će potrebna daljnja obrada.

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 27
Naprijed