Gastroenterologija

Zeludac!

zuzi

Kada su mi snimali jetru koja je uredu,usput je pogledan
i zeludac,koji glasi pokazuje hipersekreciju.sta ovo znaci?

dr. Neven Ljubičić

Izraz "hipersekrecija" označava povećanu sekreciju, u ovom slučaju želučane kiseline. Samo stanje prekomjernog izlučivanja želučane kiseline, samo za sebe nema nikakvog značenja. Ono što jako zbunjuje
je činjenica da se povećana sekrecija želučane kiseline vidjela tijekom pregleda jetre. Kako se najvjerojatnije radi o "imaging" tehnikama, u Vašem slučaju ultrazvuku, uvjeravam Vas da se takvom i sličnim pretragama opseg sekrecije želučane kiseline ne može procijeniti.