Gastroenterologija

Zeludac i probavne smetnje

Natali

Postovani,

Molila bih Vas za savjet oko problema probave.
Prije tjedan dana sam imala trovanje zeludca sa hranom (sendvic od konzervirane tunjevine,luk, te sir jedino sto sam tog dana pojela), simptomi: temperatura 37,5. , povracanje, vodenasta cesta stolica, i jaki bolovi u predjelu zeludca a kasnije i crijeva.
Doktor mi je dao blagi antibiotik. Nakon dva dana simptomi su nestali osim bolova u crijevima.
Da li postoji mogucnost da to nije samo trovanje sa hranom, jer sam prije dvije godine imala trovanje amebama, i bila na terapiji...

Unaprijed zahvalna,

dr. sc. Neven Ljubičić

Mislim da je Vaš liječnik u pravu, premda mi nije jasno zašto je ordiniran antibiotik. Ukoliko bolovi perzistiraju više je mogućnosti, a jedna od najčešćih je smanjena tolerancija najčešće mlijeka i mliječnih proizvoda. Bilo kako, podrobnija analiza stolice je neophodna,