BOLOVI U DONJEM DIJELU TRBUHA

Yass

Postovani,
Poslednjih godinu dana, poslje svakog odnosa,imam bol u donjem djelu stomaka. Sutradan ako imam odnose,bol je prisutna i ne mogu se opustiti i uzivati. Seks nije grub,normalan je. U posljednje vrijeme ta bol se javlja i bez odnosa ali povremeno.Boli me gdje god da pipnem(samo u donjem dijelu stomaka,ledja ne),negdje jace negdje manje. Iscjedak je normalan kao i uvjek. Prije 2 mj. sam bila na ginekoloskom pregledu radi neugodnog mirisa dolje,koji sam duze vrijeme vukla. Dobila sam vaginalete i neugodan miris je nestao. Sada kao da mi se opet polako vraca. Prije 2 godine krvarila sam obilno 15 dana,zbog ciste,obavljen ginekoliski pregled. Papa test uvjek uredu,1 porod prije 9 god.,menstruacije redovne i tocne,ne koristim kontracepciju niti sam ikad imala nekih problema dolje.
Mozete li mi objasniti zasto imam takve bolove? I sta bih trebala uraditi po tom pitanju? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol u donjem dijelu trbuha zna biti kompleksna stvar. Može potjecati iz ginekološkog sustava, vaskularnog, probavnog, mišićnog kao i mokraćnog sustava.
Uzrok ginekološke boli može biti upala u rodnici, kratka rodnica, bol od epiziotomije i ozljeda rodnice nakon poroda, od ciste na jajniku, upale jajnika i jajovoda, endometrioze, miomi, polipi i sl. Dakle gotovo sva stanja u ginekološkom sustavu mogu rezultirati bolom u zdjelici.
Sugeriram da se opet javite ginekologu i krenete stepenicu po stepenicu.

anonimna19

Poštovani,
Menstruaciju sam dobila 6.2. i zadnji dan menstruacije (13.2.) sam sjedila oko pola sata u vrućoj kupki, idući dan mi je ponovno krenulo krvarenje i trajalo je do 20.2., 24.2. mi je ponovno krenulo, ali kao lagana sukrvica i traje sve do danas. Krvarenje nije obilno, samo mali krvavi iscjedak s kratkotrajnim laganim bolovima u donjem dijelu trbuha. Zanima me što bi to moglo biti? Imam 19 god. i menstruacije mi inače nisu baš redovite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda cista, upala, krvarenje od polipa ili sl. Svakako savjetujem prergled i UZV.

anonimna16

Zadnja menstruacija bila je 7.3. sve normalno, sinoć sam imala seks bez zaštite i nakon njega sam osjetila slabije bolove u donjem dijelu trbuha. Legla sam spavati i nakon 2-3 sata sam se probudila sa jakim bolovima,popila sam Lekadol i bolovi su se smanjili. Nisam više mogla spavati, ni ležati, teško mi je sjediti i hodati. Bila sam kod doktorice i poslala me u bolnicu na vađenje krvi i davanje mokraće. Nisam bila nikada kod ginekologa. Je li moguće da su to simptomi rane trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moj prijašnji odgovor vam stoji. Sugeriram čim prije pregled i UZV.

Vesnica86

Postovani,
Menstruacije mi se pojavljuju od 26 do 31 dana. Februarska menstruacija je bila 13 Februara (nezasticen odnos 22 februara), sledeca menstruacija je bila 13. Marta koja je bila dosta oskudna svetlo roze boje, i tajala je dva dana i to uocljivo par kapljica najvise prilikom posete toaleta.. (nezasticen odnos 23 marta) Aprilaski pms je 11.04. svetlo roza vidljiva vrlo malo tokom posete toaleta, sa utiskom da je sutra nece ni biti pracena povremenim grcevima u donjem delu stomaka. PMS inace traje od 6 do 7 dana prva 4 dana vrlo obilno. Ako mi mozete reci o cemu moze biti rec? Unapred zahvalan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Možda pcos, upala, cista i sl. Svakako sugeriram UZV pregled.

Takii94

Postovanje dr.
Imam bolove u donjem delu stomaka vec duze vreme..poslednju menstruaciju sam imala 21.07.i trajala je 3 dana i to jedva tri kapi da je bilo u toku dana..od kad je prestalo krvarenje,osecam bol u donjem delu stomaka a ovulacija je prosla..konstantno,24h osecam tup bol..a pritom su mi i grudi bolne i natecene..
Sta to moze da znaci?
Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam zadnja menstruacija nije izgledala kao prava menstruacija, za početak napravite test na trudnoću. Od ostalih uzroka moglo bi se raditi o upali jajnika, cisti, endometriozi i sl. Svakako posjetite ginekologa.

deja88

Poštovani, imam 28 god., 20.3. sam rodila prvo dijete vaginalnim putem, menstrualni ciklus mi traje 28-32 dana. Ne dojim, nisam nikako dojila, bila sam na ablaktaciji. Prvu menatruaciju sam dobila 6. tjedan nakon poroda. Prije 3 dana me poceo bolit desni jajnik i ne prestaje, otezano hodam. Prvi dan zadnje menstruacije je bio 18.7. i sad ponovo trebam dobit 15.8. Otkako sam rodila imam bolne ovulacije. Sad ne znam, jel moguce da me to sad boli jer trebam dobit menstruaciju ili je cak mozda i upala? Nije me nikad prije tako bolilo.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Možda upala, cista ili slično. Savjetujem pregled.

Barbara1705

Poštovani, imam 20 godina i redovno imam odnose s deckom bez zastite.
Posljednja mjesecnica trajala mi je od 19.-25.7. Uvijek traje 7 dana, ciklus mi je 28 dana a ta posljednja je uranila 3 dana.
Spolni odnos sam imala 30.7 nakon kojeg sam osjetila bol u donjem dijelu trbuha koja je trajala 10ak minuta onda je popustila. Opet se bol pojavila neposredno nakon drugog spolnog odnosa 3.8. Je li to normalno? Ne dogadja mi se to svaki put, samo ta dva puta. Mozete li mi rec koji je razlog tomu i trebam li se brinuti ili otici pregledati nesto?
Unaprijed zahvaljujem
Pozdrav

oni

Poštovani,

imala sam prije 2 mjeseca nezaštićene spolne odnose i u roku od 15 sati sam popila ellaone tabletu. Menstruacija je uslijedila 2 tjedna poslije u točno vrijeme 6. srpnja. Radila sam test na trudnoću nakon dva tjedna u periodu kada je menstruacija došla i bio je negativan te sam bila kod ginekologa. Nije mogao vidjeti trudnoću, jer je prerano, ali općenito kaže da nema nikakvih problema. Test sam ponovo napravila nakon 4 tjedana od odnosa te je i on bio negativan. Sada mi menstruacija kasni 7 dana pa me to malo brine. Jučer su mi se pred spavanje pojavili oštri bolovi u desnom jajniku i blaža bol na predjelu maternice. Da li to možda implicira na nadolazeću menstruaciju. Menstruacije mi inače traju po 7 dana, a ciklus cca. 30 dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Barbara na osnovu iznesenog ne mogu znati koji je uzrok boli. Možda cista, ili jajnik dođe u neki položaj tijekom odnosa "zaglavi" pa to uzrokuje bol.
Svakako u dogledno vrijeme otiđite na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oni vjerovatno senzacije koje imate su odraz vrlo brzog nastupa menstruacije.

Jacaxxx

Poštovani,
Zadnja dva dana imam bolove u donjem dijelu trbuha koji lice onima koji se javljaju pred menstraciju, inace imam jako bolne menstracije.. prosle godine sam imala cistu na jajniku koja je prsnula, rekli su mi da dolazim na uzv kontrolu svaki 6 mjeseci, zadnji put na kontroli sam bila u Februaru kada ciste nije bilo.. menstracija mi se zavrsila 26.7., a 27.7, sam imala pokusaj spolnog odnosa gdje nije bilo ejakulacije, himen je netaknut, ne znam da li predejakulat nesto znaci.. sta bi moglo biti u pitanju doktore? Ii da nije u kojem slucaju trudnoca? Sta da radim.. hvala unaprijed..

Beka123beka

Poštovani doktore,
Pre 10ak dana imala sam odnose sa dečkom. Koristili smo kondom koji je bio pravilno upotrebljen i nije pukao. Pre nego smo počeli sa odnosima, na vrhu penisa dečko je imao one predejakulacijske, providne tečnosti i ušao je samo par milimetara(ne više od 3) unutar vagine. Sigurno znam da bez zaštite nije dotakao rodnicu. E sad da li je moguće da je ta tečnost nekako skliznula do rodnice? Inače imam neredovne menstruacije i ovo nije ništa neobično što nisam još uvek dobila ali me sve to mali brine. Pritom imam sve simptome skorije menstruacije, povremene grčeve u donjem delu stomaka, osetljice i bolne grudi. Veoma sam zabrinuta i molim Vas za brz odgovor!!!! Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jaca ne radi se o mogućnosti trudnoće prema opisanom. Moglo bi se prema opisanom raditi o cisti na jajniku.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Beka prema opisanom neće doći do trudnoće. Ne trebate brinuti oko trudnoće.