Da li je moguca trudnoca??

anonimni2017

Postovanje. Mojoj djevojci kasni mentruacija vec nekih desetak dana. Medjutim kod nje je menstruacija izrazito neredovna i nestabilna. Obicno dolazi svaki 45-50 dana, nekad prije nekad kasnije. Sama mi je priznala da joj je mentruacija dolazila i tek nakon 3 mjeseca i to se nije desavalo jednom. Posljednju menstruaciju je imala 18. januara 2018. a odnos smo imali oko 10-tog februara i koristili smo zastitu. Poslije toga nismo vise imali odnos. Problem je u tome sto sam prilikom stavljanja zastite slucajno pri prvom pokusaju stavio pogresnu stranu, a zatim sam okrenuo i pravilno stavio. Medjutim mislim da je na vrhu kondoma ostalo malo sluzave tecnosti za koju neki tvrde da je sekret prostate i da ne sadrzi spermatozoide a neki tvrde suprotno. Zanima me da li je na taj nacin moglo doci do trudnoce i koje su uopste sanse da je doslo do trudnoce. Imala je prethodni mjesec stresove i privatne probleme. Da li je mozda to razlog kasnjenja. Sto se tice simptoma nema apsolutno nikakvih simptoma trudnoce. Imala je simptome pmsa medjutim menstruacija nikako da dodje. Pitam vas koje su vase procjene da je doslo do trudnoce. Ona se plasi i ne zeli da uradi test tako da m je od velike vaznosti sta ce te mi vi reci.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva šansa za trudnoću. Sluz ne sadrži spermatozoide. Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži kod djevojke i savjetovao bih da učini analizu hormona.

Mia95

Prosli mjesec mjesecnica je kasnila 7 dana, dobila sam je 23.3 i zavrsila je 29.3. imala sam spolni odnos sa deckom 31.3. Da li se mogu izracunati sad plodni dani? Kad bi mi otprilike bili.. da li postoji mogucnost trudnoce, jer nije siguran za taj dan ako je bas pazio.. :/

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, plodni dani se računaju prema vremenu ovulacije. Kod žena koje imaju neredovite cikluse oni se ne mogu znati. Kod urednog 28 dnevnog ciklusa ovulacija nastupa 14. dana ciklusa, a plodni dani se računaju od 11. do 17. dana ciklusa. Menstruacija nastupa uvijek 12 do 14 dana nakon ovulacije. Prva faza ciklusa, tj. ona prije ovulacije može varirati. Dakle, kod kraćih ciklusa plodni dani (ovulacija) nastupaju prije, a kod produženih ciklusa plodni dani su u kasnijoj fazi ciklusa.

anonimni84

Postovani,
moja djevojka ima 34 godine i uvijek je imala redovite menstruacije od 28-29 dana osim u u januaru gdje je kasnila 3 dana zbog bolesti dok u februaru je bila tacna.
Trebala je dobiti 25.3. ali evo vec 11. dan kasni.
Imali smo odnose nekoliko dana prije plodnih dana i nekoliko dana poslije, zasticeni osim mozda ponekad pocetak tj. prvi minut a tada svakako bez ejakulacije.
Da napomenem da je oko dana ovulacije imala jace boli u grudima, simptom koji inace ima pred samu menstruaciju i nije joj se desavalo ranije da se manifestuje u tom periodu, barem ne u tolikom intenzitetu.
Uradili smo test na 8. dan kasnjenja i bio je negativan.
Zanima me da u slucaju kasnjenja da li se ovulacijski dan pomjera i tako plodni dani ili je moguce da se i post-ovulacijski period produzi, koji kako vidim obicno traje 12-14 dana, da li je moguce da on traje npr. 20 dana.
Kada je pitam kako se osjeca kaze da ne zna ni ona jer osjeca veliki pritisak ali u posljenjih dana govori da ima osjecaj da ce doci ali nikako da se dogodi.
Molim vase misljenje i sta je najbolje ciniti, posebno je brine stvar sto nikada nije imala ovoliko dugo kasnjenje te se boji raznih razloga.
Hvala unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, postovulacijska faza je uvijek konstantna i traje 12 do 14 dana. Predovulacijska faza može varirati, a ponekad ciklus može biti i anovulatoran (izostane ovulacija). Tada menstruacija dosta kasni, a krvarenje može biti obilno i produženo.

Selma90

Postovanje.Zadnju menstruaciju sam imala 23 marta..jucer sam imala odnos s deckom i to tako da je na pocetku usao u mene bez kondoma par puta,te smo poslije toga nastavili s kondomom i svrsio je van vagine.Dali se od ovih "par puta" moze desiti trudnoca,malo sumnjam,a na sredini ciklusa sam kada se to desilo??Inace su redovne menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tudnoća na taj način nije moguća.

anonimus4455

poštovani,
zadnja mjesecnica je bila 6.3-10.3 spolni odnos s kondomom je bio 23.3 medjutim decko nije siguran je li mu pobjeglo ili ne te ako mu je pobjeglo je li nesto izislo pri dnu kondoma, nakon 45min uzeta tableta ellaone, sljedeca mjesecnica trebala je biti 2.4 medjutim danas je 6.4 te kasni 4 dana, ima li razloga za brigu? hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjesečnica kasni zbog tablete. Nema razloga za brigu.

anonimni2017

Poštovanje, vec sam vam pisao o stanju moje djevojke (post 31.03.2018) kojoj kasni mentruacija. Naime menstruacija joj i dalje nije dosla. Da li je moguce da izostane menstruacija cijeli mjesec? Ima bolne grudi vec neki period od 10-15 dana, mozda i vise. U zadnje vrijeme mjeri temperaturu 37.1 ili 37.2. Ne osjeca nikakve simptome povisene temperature ali ona misli da joj je normalna temperatura ispod 37. Jako se boji raditi test a ne zeli da ide doktoru. Da li je moguce da se ipak radi o trudnoci ili su to simptomi neceg drugog poput upale ili nesto slicno...

klara92671

Poštovani, zadnju menstruaciju imala sam 26.3-2.4. Ciklus mi traje 29-34 dana. Ako sam dobro izračunala, trenutno su mi plodni dani. 7.4 imala sam spolni odnos pri kojem smo koristili kondom i dečko nije ejakulirao. Vjerojatno ne postoji mogućnost trudnoće, no htjela bih provjeriti to i čuti vaše mišljenje. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani anonimni, jedini način da se ustanovi o čemu se točno radi je liječnički pregled. Sve ostalo je teoretiziranje: možda je hormonska neravnoteža u pitanju, možda je stres i psihički razlog, možda je u pitanju štitna žlijezda...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana klara, iako je odnos bio u vrijeme plodnih dana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće budući da je korišten kondom.

Nina_

Postovani,

Odnos sam imala 21. dan ciklusa (ciklusi mi variraju, otprilike na 31 dan) s tim da nam je pukao kondom i momak je svrsio u mene. Nakon 1h od odnosa sam popila tabletu ellaOne. Kolika je sansa trudnoce? Do koliko je dana moguce kasnjenje menstruacije izazvano tabletom? (trenutno mi je 30. dan ciklusa i nisam jos dobila) Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Srdacan pozdrav,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Budući da ste uzeli i tabletu za dan poslije šanse za trudnoću su samo teorija. Menstruacija nakon tablete može kasniti do 7 dana.

Laki994

Postovanje... Sa devojkom sa kojom sam se tad vidjao imao sam nezasticen odnos,07.01.2018. Nakon 50 sati,popila je tabletu escapelle,nakon cega je imala neznatno krvarenje,a nakon nepunih 7 dana i menstruacija koja nije bila obilna. Februar i mart mesec nije imala menstruaciju,a danas je imala sekret braon boje. Posle toga nismo imali odnose,a ni taj poslednji put nisam ejakulirao u nju. Ona i pre ovoga nije imala redovne menstruacije,ali nikada nije bilo da kasni skoro 3 meseca. Da li postoji mogucnost trudnoce?

fingersalad88

Poštovani, prošli mjesec sam uzela Ellaone pilulu 17. dan ciklusa i dobila menstruaciju 33. dan (dakle par dana zakašnjenja)..Odnos sam imala na treci dan menstruacije bez zaštite (i bez ejakulacije) ali bilo je vise odnosa za redom. Je li moguca trudnoca? Znam da su to neplodni dani, ali samo me brine da li se nakon popijene Ellaone to isto tako moze gledati?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Laki, neka djevojka napravi test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana fingersalad, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, bez obzira na tabletu.