Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test možete napraviti desetak dana nakon odnosa. To je jedini način da se utvrdi o čemu se radi.

Kockica7

Poštovani dr.med. nezaštićeni spolni odnos s ejakulacijom (puknuti kondom) sam imala 3.1. te sam u roku od sat vremena popila hitnu kontracepciju EllaOne koju sam nakon 1,5-2 sata povratila zbog mučnine te sam idući dan isto imala nezaštićeni odnos, ali bez ejakulacije u rodnicu te sam popila novu tabletu EllaOne oko 24h nakon 1. incidenta. Kako imam nepravilne cikluse (zadnja menstruacija mi je bila 10.12., a inače variraju od 30-60 dana s nekim prosjekom od 35-45 dana) popila sam obje hitne kontracepcije jer ne znam kada mi je ovulacija te da li se prva apsorbirala. Dva dana nakon 2. tablete su mi grudi jako naotekle, te su me boljeli mišići (također sam prehlađena), kao da imam valunge, toplo-hladne valove, a danas 8.1. sam primijeti obilan prozirno-bijeli iscjedak (grudi me skoro više ne bole), ali uz blage grčeve u maternici te povećanu želju za seksom što inače povezujem s ovulacijom. Moje pitanje Vama je da li ukoliko ovuliram trenutno da li je tableta na vrijeme popijena? Spolne odnose prije toga nisam imala. Također imam i policistične jajnike.
Test u svakom slučaju radim 2 tjedna nakon rizičnog odnosa te Vam unaprijed hvala na odgovoru!

Zara0123

Pozdrav postovani,

zadnja menstruacija mi je dosla 15.12., uvijek traje 6 dana, ali su ciklusi neredoviti(od 26 pa do 30 dana). 26.12, dan prije no sto mislim da je bila ovulacija(prilikom ovulacije me uvijek boli jajnik, pa po tome znam) sam imala zasticeni spolni odnos. 1.1 nam je pukao kondom(nije doslo do ejakulacije) te sam unutar 8 sati popila ellaone tabletu. Jucer sam tokom dana imala smeckasti iscjedak, a danas na papiru nakon mokrenja ostaje smeckasto(kao oksidirana krv) ili rjede manji tragovi krvi. Ulozak je cist, medutim kad sam na kratko stavila tampon on je bio blago natopljen krvlju i ugruscima(kao kod menstruacije). Zanima me je li danas pocetak oskudne menstruacije i je li to posljedica hormonskog disbalansa zbog tablete ili je moguci znak eventualne trudnoce?

Josipa222

Poštovani, zadnju sam menstruaciju imala od 12.12. do 18.12., imam redovite…
Spolne odnose sam imala od 20.12. pa do jucer, i sa kontracepcijom i bez…
Prije 5 dana su mi krenule mucnine kroz cijeli dan…jel moguca trudnoca? Nekako mi je prerano za mucnine..ili mozda nije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kockica, postkoitalnu kontracepciju ste uzeli na vrijeme. Pričekajte menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Zara, prema opisanom to je vjerojatno početak menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Josipa, ako je došlo do oplodnje i implantacije to je mogući simptom trudnoće.

lena98

Dobar dan, skoro sam pa mirna sto se tice situacije ali bih cisto da proverim. Tokom seksualnog odnosa bez zastite decko mi je rekao da ‘ustanem’ i kako sam se podigla prosla je mozda sekunda i on je krenuo da ejakulira po sebi. Plasim se da eventualno prva kapljica nije izasla u meni mada on kaze da nije a i ja osetila nisam. Neplodan mi je dan, menstruacija treba biti za 10 dana, inace uvek redovna. Ne znam da li da pijem tabletu, a ne bih ako nije veca mogucnost. Hvala unapred na savetu i pomoci.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenome nema potrebe za postkoitalnom kontracepcijom.

Jela66

Poštovani doktore,
Imam redovne nezaštićene odnose sa momkom, poslednju menstruaciju sam imala 19.02. a sad sam trebala da dobijem 17.03. medjutim dan pred očekivanu mestruaciju sam imala blago braonkasto krvarenje pri čemu sam mislila da sam dobila tog dana više ništa nije bilo. Na dan ocekivane menstruacije opet je bilo malo braonkaste krvi pri odlasku u toalet i nakon toga više ništa. Možete li mi reci o čemu se radi ?
Unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Možda je u pitanju implantacijsko krvarenje.

bosko11

Poštovani doktore, imam pitanje.
Djevojka i ja, smo imali odnose 13. 15. 20. 22. maja mjeseca.
13og je bio odnos u pocetku nezasticen tek na kraju sam stavio zastitu i svrsio u nju.
15og cijelo vrijeme bez zastite, al bez eajkulacije
20og. Nije nikakk da sam osjetio doslo do eajkulacije
A 22og. Odnos je bio zasticen.
To sto me brine jeste, da ona ne osjeca ds ce dobiti mens. A treba dobiti 10og u ovome mjesecu.
Znaci, zadnja menst. Joj je trajala do 12og maja, a obicno razmak izmedju dvije menst. Je 32 dana.
To sto me brine jeste sto ona misli ds je moguća trudnoca, iako dosta vrmena sam bez zastite bio, al sam vrhunac svaki put u zastitz obavio. Ona u zadnje vrijeme ima pomalo krvi, osjeca se "umorno, pospano", te je pomalo bole "ledja".
Sta Vi mislite ds li je moguća trudnoca, i ako su po pravilu neplodni dani? Jos da napomenem da joj dosta puta kasne menstruacije, prije je osjecala i na 5-10 dana da ce dobiti, ali sada ne osjeca nista.
Hvala unaprijed

Myfaillady

Poštovani, posljednja menstruacija bila bi je 28.4., a posljednji nezasticeni odnos s prekinutim snosajem bip je 23.5. S obzirom da su mi plodni dani po kalendaru bili od 8.-14.5.nisam se previse brinula oko mogucnosti trudnnoce. Menstruacije je trebala nastupiti 27.5.no nije. Smeđi isjedak s tamnom krvlju vrloooo oskudno pojavio se 3.6., 4.6.je prisutan samo taj smeđi iscjedak, bez ikalvih bolova i naznaka da bi pocela jace krvariti kao sto je to uobicajeno. Logika mi govori da nema sanse za trudnocom, no brine me je li se ovulacija mozda pomaknula za tjedan dana pa sam ipak trudna, je li moguca trudnoca i ako nije koji bi mogao biti razlog kasnjenja i ovoliko oskudne menstruacije? Hvala

Myfaillady

Da se nadovezem na svoj prethodni post taj 23.5.mi je bio i jedini seksualni odnos u svibnju

PetraS.00

Imala sam odnose sa momkom ali svaki put sa zastitom i jos uz to svejedno nikad nije u meni svrsio..proslu menstruaciju sam imala 3.5 a ovaj mjesec sam trebala dobiti 1.6 ali jos uvijek nisam, kasni mi 5 dana.
Postoji li mogucnost za trudnocom? Sigurni smo da nije svrsio u mene i sa zastitom cak, ali opet imamo neki strah jer mi inace nije kasnila..povremeno imam blage bolove oko pupka ili donjeg dijela stomaka. Pozdrav!

Sanjaa1508

Postovanje.Imala sam nezasticeni odnos na 27 dan ciklusa s tim da je ejakulirao unutar vagine.Sada mi kasni 2 dana a inace su ciklusi 30 32 dana.Nekad se desi da kasni i po 7 dana.Da li je moguca trudnoca,imam bolove povremene u stomaku i bolne grudi?

ani100

Dobar dan, imala sam nezasticeni odnos dan nakon menstruacije i decko je ejakulirao unutra. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce jer su to koliko sam upucena neplodni dani. Unaprijed se zahvaljujem.

lolp

Poštovani,
Zanima me slijedeća situacija.Ciklus mi je u trajanju 26 dana,nezaštićeni odnos sam imala 18 i 19 dan ciklusa. Menstruacija mi je počela 31.12.2022, s tim da je puno oskudnija nego uobičajeno,da li postoji mogućnost trudnoće.
Pozdrav