dali ima mogucnosti za trudnocu :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ink od 18-25 mm dolazi do ovulacije.
Odnose tijekom plodnih dana morate imati svaki drugi dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iva niste ga napravili prerano. Ne radi se o trudnoći.

iva1510

Puno Vam hvala na odgovoru. Doista ste me smirili.

lejla111lejla

Poštovani doktore,

možda će Vam ovo pitanje biti smiješno i banalno kao mnoga druga,ali vrijedi pokušati.
Dakle, u paranoičnom sam strahu od trudnoće mada je prezervativ bio korišten,no nekako sam sumnjičava. Mjesečnicu sam dobila u ponedjeljak, 17.studenog,a odnos je bio 12.studenog. Ne bih postala sumnjičava da nemam glavobolje,trbuhobolje,možda male naznake mučnine i bol u jajnicima,lagana. Je li moguće da su ti simptomi posljedica moje prehrane ovaj tjedan? Odlučila sam smršaviti pa sam drastično smanjila svoju prehranu ( a inače volim jesti jako,stvarno jako i puno) pa sam tako 2 dana bila samo na malo voća i povrća , u 24 sata nisam pojela jedan dan skoro ništa osim mandarine i popila kavu). Je li moguće da je tijelo u šoku pa tako reagira ili da napravim test?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lejla ne treba vam test, ne radi se o trudnoći.

anita09

Poštovani doktore,
Dobila sam 5.11. I menst.je trajala 3 dana,a inace traje oko 6.plodni dani inace nastupaju 12.dan tj trebali su doci 16.11. No po simptomima i cervikalnoj sluzi dosli su vec ok 10.odnose sam imala svakodnevno.
I od 16.11.imam grceve kao u pmsu, grudi otecene i bolne,krizobolju jaku, vene na grudima jako izrazene i tamne bradavice, iscjedak skoro i nemam ali na prstima sam osjetila neprozirnu bijelu kremastu supstancu.
Trebam dobiti 2.12.
Dali je moguca trudnoca?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća dakako.

anita09

hvala Vam na odgovoru,,,malo me bune ti plodni dani, znaci moguce je da oni dodu i ranije, tj da nisu uvijek bas na sredini ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

anamolipomoc

Dobar dan,
Vec sam pisala ovdje i puno ste mi pomogli doktore, pa se nadam da cete i sada.
Naime, vec sam par godina s deckom u vezi, prakticiramo sex al do sada samo s kondomom.
Htjela bih stvarno probati bez, makar da penetrira u mene samo 2-3 puta!
Cisto da vidim razliku i iskusim osjecaj bez. Strah me jedino tekucine koja mu izlazi dok je napaljen.
Znam da sluzi za podmazivanje itd, ali dali je moguce ostat trudna od te tekucina? Makar ude u mene samo 2-3 puta, pa dalje da nastavimo s kondomom?
LP, Ana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od sluzi nije moguće. Ne mješajte sluz i predejakulat.

anita09

Imam jos samo jedno pitanje,oprostite na smetnji.
Ovako,proteklih 15 dana grudi su me bolile a danas nista.nisu se jako povecale nego su tvrde i napete,sa dosta vena izrazenih,oko bradavice tamni rub i poneka montgomeryeva zlijezda.
Mene sad zanima jel moguce da ne osjecam stalnu bol u ranoj trudnoci??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je.

Mihael22

Postovanje

Zanima me djevojka i ja smo imali odnos bez kondoma i nisam ejakulirao u nju ona je u visokim plodnim danima i boji se trudnoce pa se pitam kolika je vjerojatnost
Hvala unaprijed inace imamo odnos s kondomom ali je bila takva situacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da nije bilo ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

sluzbeno

Poštovani,
Dečko i ja smo juče otišli dalje od "maženja", pod kojim se podrazumeva da se uzajamno dodirujemo i zadovoljavamo. Naime, on je svojim penisom trljao po mojoj vagini, nije ni pokušao da uđe unutra, osim prstima (nevina sam). Iz njegovog p. organa je curila sluz. Posle nekog vremena je ejakulirao sa strane.
Uspaničila sam se posle, jer sam shvatila da su mi plodni dani, možda čak i ovulacija.
Da li može da ođe do trudnoće na ovakav način?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Innaaannaa

Poštovani,

18.06., tj. jučer sam imala nezaštićen odnos, metoda prekinut snošaj. Mjesečnica mi nije uvijek redovna, dakle kroz par mjeseci bude redovna, onda sljedećih nekoliko mjeseci ili kasni od 4 do 10 dana ili urani 2-3 dana. Posljednja mjesečnica mi je kasnila 13 dana, dakle nastupila je 06.06., a završila 10.06. I ako uopće mogu izračunati plodne i neplodne dane, s obzirom da nije uvijek redovna, po kalendaru 18.06. jučer kad sam imala odnos, bili su mi plodni dani, dakle dva dana prije ovulacije. Sa partnerom sam već 2 godine u vezi i on je dosta stariji od mene, time i iskusniji. Imam povjerenje u njega, ali uvijek postoji taj ženski strah od neželjene trudnoće. Nije došlo do ejakulacije unutar mene, već van. I odnos nije trajao dugo, svega minut i po otprilike. S tim da partner nije ulazio do kraja (pola njega) jer sam imala bolove tijekom odnosa, čime je i odnos kratko trajao. Znam da niste mađioničar, ali me zanima vaše mišljenje o tome postoji li mogućnost od trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

searanex

Dobar dan,
Cura je imala menstruaciju 3. Do 9.6.
Jucer 19.6. Imali smo spolni odnos s tim da je kondom jedan dan u torbi nakon tog na hladnom, s tim da se nije svrsilo unutar cure vec jedno 10 minuta iza nakon oralnog zadovoljavanja i s rukom.
Danas 20.6. nije bilo spolnog odnosa ali je zenski organ dosao u dodir s prstom ali cak i malo grublje i nakon zenskog orgazma na prstima su ostali dosta veliki teagovi krvi, nakon tog se islo to oprat i usred toga se osjetilo da je zapeklo s dodirom vode.
Do ceg je ako kozete reci hvala...