ginekolog

Beogradjanka

I da, evo u toku noci krv. O cemu se radi? Test pozitivan. Tamna je krv. Da li je ovo pobacaj ili biohemijska trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda ne mogu reći o čemu se radi. Savjetujem da odredite vrijednost beta HCG-a.

Beogradjanka

Postovani, meni su menstruacije na 35-37 dana. Poslednja je bila 28.08, nema je vec 6dana. Trebala sam da dobijem 2og ili 3.10.
03.10og sam imala malo krvi. Bila sam na uz i lekar je video mesak, na papiru pise 0.24cm i pise 5nedelja i 2 dana. Odnos nam je bio 18 ili 19.09.
Da li je ovo ok za sada?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za sada je sve u redu. Uzv nalaz odgovara ovoj fazi trudnoće.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Jos uvek nisam otisla na uz, samo se mesak video i cekam par dana da prodje da idem. Medjutim, tokom noci sanjam da dozivim orgazam i probudi me tako jak i ostar bol nisko izmedju jajnika tj.verovatno je materica. Jak ostar bol i prodje za koji minut. Da li je ovo razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Važno je da nema jakog krvarenja, jer je to simptom spontanog pobačaja.

Beogradjanka

Nemam krv, jedino ako mislite na prethodne postove da sam pisala za krv. Imala sam samo na dan kada sam trebala da dobijem i lekar je rekao da je to verovatno kada se '' ugnjezdio''.
Meni se ovo desava vec 2 noci za redom i isti san imam. I to se samo tada uvece jednom desi i to je to. U toku dana nema nista. Jel su ok ti grcevi?

Ivo Balenović, dr. med.

U početnoj trudnoći grčevi su česta pojava.

Beogradjanka

Postovani doktore, poslednja menstruacija 28.8
Nesasticeni odnosi 18 i 19, ciklus na 37dana, plod 4mm na danasnji dan 14.10.
Lekar mi je rekao da sam malo kasnije ostala trudna i da je bas mala trudnoca. Da '' kasni'' 7, 8 dana plod. Jel to moguce da se malo kasnije ostane u drugom stanju? Ne znam koliko dugo zive spermatozoidi i kako je moglo tako za 7,8 dana da dodje do oplodnje

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacija nekada može nastupiti nekoliko dana kasnije od uobičajenog, pa do oplodnje dolazi kasnije. Životni vijek spermatozoida je oko 72 sata, a mogu preživjeti i do 5 dana.