implantacijsko krvarenje

trava

Postovanje.
Pocetnica sam u svijetu spolnosti. Nisam sigurna jesam li dobila mjesecnicu ili impl.krvarenje. zadnja mjesecnica bila je 31.12.2015. i trajala je do 4.1.2016., imala sam 2 (kondomom zasticena) spolna odnosa, 5.1.2016. i 6.1.2016. Danas sam trebala dobiti mjesecnicu i dobila sam uz grceve prilicno slabo krvarenje i nesto rijeđe nego inace. Mozete mi reci je li ovo mjesecnica?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je početak menstruacije. Ne trebate brinuti prema opisanim okolnostima.

Moonlight1

Poštovani, oprostite odmah zbog malo duže poruke..

Budući da sam zbog nekih stvari prilično zabrinuta, odlučila sam obratiti vam se da mi pomognete odgonetnuti da li je riječ o implatacijskom krvarenju ili je u pitanju nešto drugo ipak.
Naime, u 11.mjesecu prošle godine imala sam upala koja je trajala nekoliko dana i otada su mi menstruacije neredovite..
Kako bih vam što bolje predocila situaciju , navest ću datume zadnjih menstr.

E sada, budući da je 15.7.bio zadnji dan, a 16.7.se samo malo završne krvave služi naziralo, taj dan sam imala nezaštićeni odnos s dečkom, ali nije trajalo duže od pola minute/minute jer je vidio da mi ide krv (bila sam djevica pa me taj i zadnji put prije toga tek "probijao"blunk
Rekao je da je siguran da mu nije nimalo iscurilo, ali mene je ipak strah jer sam od tog dana imala po nekoliko puta neuobičajen osjećaj lagane mučnine, malo veći umor nego inače (iako je to možda i zbog vrucine) i često me znala glava boljeti.
21.7.mi je samo pri jednom brisanju bio roskasti trag na wc papiru, a sutradan smedi trag na gaćicama, dalje ništa

Danas mi se na wc papiru pojavila sluz kao prvog dana mjesečnice, jako rijetka..ali kasnijim brisanja nije se više krv ponavljala , samo "blago narančasti " obris....zanima me što bi to moglo biti ii imam li razloga za brigu..

Puno hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

ina.bi

Postovani doktore,

zadnju menstruaciju sam imala 18.07. i trajala je do 25.07. Nakon menstruacije sam redovno imala odnose (planiramo trudnocu). Jucer sam radila fitnes vjezbe i nakon treninga mi se pojavilo krvarenje koje je kratko trajalo.Da li postoji razog za zabrinutost? Da napomenem da sam bila kod ginekologa prije dva mjeseca i papa nalaz je bio uredan, ultrazvuk takodjer uredan kao i palpativni nalaz uredan,

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radilo o periovulacijskom krvarenju.

Lucija1234567

Postovani
23.07 sam prakticirala takozvani peting i po deckovim prstima je vjerovatno bilo predejakulacijke tecnosti. Znam da ste vec naveli da prijenosom tecnosti prstima nije moguca trudnoca ali brine me sljedece.
Menstruaciju sam dobila 26.07 i trajala je 7 dana (jos nemam redovnu menstruaciju)
Dan nakon menstruacije uocila sam smeckasti isjedak koji je trajao 3 dana. Da napomenem u menstruaciji su bili prisutni ugrusci krvi za sto sam citala da iskljucuje mogucu trudnocu ali me krvarenje za koje ne znam je li moze biti implatacijsko zabrinjava. Je li ikako moguce da se radi o trudnoci i ako nije trebam li se brinuti zbog navedenog krvarenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikako se ne radi o trudnoći.

dunja.dunja

Poštovani,

Imam bolujem od PCOS-a i neredovit menstrualni ciklus, a varirati od 30 pa sve do 50 dana. Zadnje menstruacije mi idu ovako: 7.2.-11.2. te sam onda dobila tek 30.3 (navečer, slabo) i trajalo je sve do 5.4. s tim da sam još tamno smeđeg iscjetka kad bi se obrisala imala i 5.4. i jako malo 6.4.
S dečkom sam imala spolne odnose sa zaštitom svaki put, svaki put bi dodatno provjeravali kondom i nikada se nije dogodilo da je pukao i još uz to, svaki put je svršio van, čak bi ga i 5 minuta prije ''izvadio'', oprostite na izrazu. Odnosi su bili 7. i 8.4 te nakon toga 9.4. Ono što me muči je to što sam sa 10. na 11.4. osjećala jake bolove u donjem dijelu trbuha i ujutro se pojavio bijeli iscjedak, poprilično gust kao sa nekakvim komadićima bijelog pjenastog. To je trajalo sve do sutradan navečer kad se taj iscjedak počeo pretvarati u sve rjeđi i ''manje bijel'' iscjedak, ali još uvijek nije bio proziran. Cijeli dan (12.4) imala sam osjećaj pojačane vlažnosti dolje i kao da mi je vaginalni otvor malo kao otvoren više dok sam radim nekakve pokrete tipa vježbanja i širenja nogu te je to trajalo od 12.4. do danas (15.4). Noćas (sa 14.4. na 15.4. su me opet boljela leđa) i jutros kad sam išla u WC nakon uriniranja sam na papiru vidjela tragove krvi. Možete li mi reći radi li se ovdje o sigurnoj ovulaciji ili je pak nekakvo implementacijsko krvarenje koje me jako plaši jer mi nema smisla da budem trudna jer odnose nismo imali od 9.4. i od kad mi se pojavio na početku onaj iscjedak nismo imali odnose.

Hvala unaprijed.

.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema datumima koje ste naveli radi se o ovulacijskom krvarenju.

dunja.dunja

Da napomenem da tu nije bilo puno krvi, tek samo malo ono kad se obrišem WC papirom i uglavnom je bilo zajedno sa onom prozirnom sluzi. Danas se to pretvara u nekakvu svijetlo smeđu ka tamno žutoj boji i uglavnom se vlažnost smanjuje. Dakle, mogu pretpostavljati da je to ovulacija i da bi menstruaciju bez obzira na PCOS trebala očekivati za nekih 14-20 dana ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu najvjerojatnije se radilo o ovulacijskom krvarenji i menstruacija bi trebala nastupiti za otprilike 2 tjedna.

dunja.dunja

Ja se ispričavam na ovoliko pitanja, ali mi jednostavno nije jasno jer mi se ovo prvi put događa. Znači to što sad svaki put kad se obrišem ima kao nekakvih smeđih komada to je od ovulacije? Dakle, i dalje me boli u predjelu desnog jajnika, pa me krene kao škakiljati... Svaki put kad se obrišem bude smeđe, nekad tamnije nekad svjetlije...U trenutku kao da mi se zavrti u glavi. Može li to biti zato što sam postala seksualno aktivna ili se radi o nekom žešćem hormonskom poremećaju pa mi se ove stvari događaju prvi put? Dakle, danas mi je 17 dan ciklusa, a postala sam mokra oko 11. koliko to dugo traje ovulacija i ti plodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacija se događa u sredini ciklusa, oko 14. dana, a ovulacijsko krvarenje koje je prati traje dva do tri dana. Obzirom na sve simptome koje navodite savjetujem da učinite ginekološki pregled i hormonsku analizu.

dunja.dunja

Zadnji put sam dobila 30.3 i trajalo je do 5.4. ali tragova krvi sam imala i 5.4. i 6.4.
10. i 11. se pojavio kremasti bijeli iscjedak koji se do 15. pretvarao u proziran.
15.4. i 16.4. imala sam tragove krvi kad bi se obrisala.
Nakon toga 17.4, 18.4, 19.4. bijeli rastezljivi iscjedak.
Od 21.-26. je iscjedak postao bijeli i ljepljiv pod prstima.
Onda se 27. pojavio proziran rastezljiv.
U subotu 28.4 sam navečer primjetila tragove krvi.
Tako je bilo i jučer 29.4. i navečer kad sam se obrisala bilo je dosta svijetle krvi sa komadićima.
Stavila sam uložak 30. i jutro nakon kad sam se probudila opet ničega nije bilo, samo kad se obrišem.
Jučer je taj iscjedak bio rastezljiv i smeđi, danas 1.5. opet ničega nema.
Grudi su mi natekle tj. dosta su tvrde, jučer sam bila živčana, danas mi se plače i sva sam nekakva nikakva i boli me glava na tjemenu samo s jedne strane.
Odnose sam sa kondomom i svršavanjem vani imala 4.4. 6.4 7.4 i 9.4. i od tad nisam.

Jednostavno, ovaj mjesec ne znam što se događa i ništa mi nije jasno. Što da radim? Što se događa? Da čekam menstruaciju ili da radim test na trudnoću, ginekolog mi ne želi vaditi hormone nego mi je samo prepisao Diane i rekao da krenem piti.
Šta da radim više sama sa sobom?!

Ivo Balenović, dr. med.

Počnite uzimati terapiju kako Vam je ginekolog propisao.

dunja.dunja

Poštovani doktore,

Imam policistične jajnike i ciklusi su mi jako neuredni.
Stupila sam u spolne odnose prvi put u 4. mjesecu ove godine. Dečko i ja se uvijek štitimo konfomom, nikad ne svrši u meni i uvijek provjeravamo kondom nakon odnosa, nikada nije pukao.

Ciklusi od ove godine mi idu ovako:
7.1-13.1. (dobila sam nakon 32 dana);
7.2.-11.2. ;
30.3.-4.4.;
Nakon toga nastaju problemi. Nekakvo čudno krvarenje koje traje 2 dana, a mjesečnicu dobivam tek nakon terapije Duphastona 10 dana, 2 tablete na dan 7.6. što bi bio 70 dan ciklusa i traje do 12.6.
Drugu kutiju Duphastona počinjem na 16. dan ciklusa te dobivam menstruaciju 5.7. i ona traje do 9.7.
Onda nakon 4 dana, opet dobivam krvarenje, jednakog intenziteta, čak i jače nego menstruacija, sa ugrušcima i ono traje od 15.7-20.7.

Jučer i danas 31.7. i 1.8. nakon brisanja nakon WC-a na papiru ostaju tamnosmeđi tragovi sa pokojom kapljicom crvene krvi. Nemam nikakve posebne bolove, ne bole me ni grudi ni ništa dolje. Odnose sa dečkom imam 2-4 puta tjedno i kao što sam napisala uvijek se štitimo kondomom i nikada nam nije pukao i dečko uvijek svrši van mene.

Zanima me kakva su ovo sad krvarenja koja se događaju. Radi li se o nekakvom implementacijskom krvarenju jer iskreno, sa ovakvim ciklusima ja ne znam kad su mi plodni dani ili ovulacija. Zbunjena sam jako. Malo sam se udebljala u zadnjih par mjeseci i pod dosta velikim sam stresom i psihički i fizički. Zanima me, radi li se ovdje o nekakvom poremećaju hormona ili trudnoći (koja mi nije logična) ali čitala sam puno po internetu o tim implementacija i svemu ostalom. Nemam točne datume odnosa, pa se ne mogu orijentirati. Bila sam bolesna prije 2 tjedna i pila sama Augumentin antibiotik, i na moru sam sada pa se dosta kupam u hladnoj vodi.
Možete li mi predložiti nešto, tipa da napravim testove krvi na hprmone, odem kod ginekologa ili da pak kupim test na trudnoću?

Unaprijed Vam se doktore zahvaljujem na odgovorima o savjetima. Lijep pozdrav. happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, sigurno se ne radi o trudnoći. Najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans. Preporučam da uradite kompletnu hormonsku analizu.

dunja.dunja

Poštovani doktore,

Javljam Vam se ponovno jer sam u velikoj nedoumici, a moj ginekolog je na godišnjem odmoru i ne znam što da radim.

Nikada mi se ovo nije događalo. Dakle, nakon što 3 mjeseca nisam dobila menstruaciju, izazvali smo ju Duphastone tabletama te sam na 70. dan ciklusa dobila menstruaciju. Bila je uobičajna kao i sve do tad, nikakvi preveliki ugrušci, normalnog trajanja, 2-3 dan najjače.
Onda sam sljedeći mjesec opet pila tablete od 16.-25. dana ciklusa i dobila menstruaciju na 29. dan. Dakle, to je bilo 5.7. i krvarenje je trajalo do 9.7.
Onda sam opet nakon 5 dana dobila ponovno menstruaciju, opet isti intenzitet sve isto i trajala je od 15.7.-20.7.
I sad, 31.7. mi se javilo smećkasto krvarenje koje je trajalo cca-a 2 dana, krenulo je od svjetlo smeđeg ka tamno smeđem i onda sam 2.8. ajmo reći dobila ''menstruaciju''. To krvarenje je danas 4.8. toliko obilno, odnosno, izlaze veliki ugrušci tamne krvi, a kad se brišem ona je svjetlija, odnosno normalne boje krvi.

Imam PCOS, nikad mi nisu htjeli vaditi hormone i pošto sam stupila u odnose tek prije 6. mjeseci rekli su mi da će mi tek na jesen raditi prvi PAPA test.
Mene ova krvarenja jako brinu. Ciklusi mi nikada nisu bili redovni, ali sada sam dobila 3 puta u mjesec dana.
Jako iscrpljeno i slabo se osjećam od tolike količine krvi i imam osjećaj da mi je jako željezo palo.

Možete li mi dati nekakav savjet i reći što mi je činiti?
Može li ovo biti znak nekakvih zloćudnih promjena ( ti veliki ugrušci tamne boje) ?
Hvala Vam na odgovoru.

S poštovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sigurno se ne radi o zloćudnim promjenama. Prema svemu što ste naveli preporučio bih da se javite u hitnu ginekološku ambulantu radi obrade i liječenja.