Jesam li trudna?

mara51

Poštovani, znam da vjerovatno otvaram već otvorenu temu,no teško se snalazim na forumima i puno bi mi značilo ako bi dobila odgovor. Naime,jučer sam prvi put stupila u seksualni odnos sa partnerom, kojo je trajao par minuta, no on nije ejakuirao u mene. Tek kad je izvadio spolni organ ( jer je osjećao da će ejakuirati) ,primjetio je da je kondom pukao. Strah me pa me zanima da li sam trudna, s time da bi mi trebali biti neplodni dani,jer mi menstruacija dolazi svakog 5og. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna, nije došlo do ejakulacije i neplodni su vam dani. Pozdrav.

mara51

Hvala Vam na odgovoru

vtrnka

Zaboravila sam napomenuti da dečko nije svršio u mene ni jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam rekao.

vtrnka

Poštovani, menstruacija mi je redovita, svakih 28 dana i u principu uvijek dođe u četvrtak. U utorak osjetim bolove u trbuhu i primijetim smeđkasti iscjedak, a u četvrtak se pojavi krv. Ovaj mjesec mi se smeđkasti iscjedak pojavio u utorak, zatim je nestao, opet se pojavio u četvrtak, a menstruacija je došla u nedjelju i trajala 3 dana (inaće traje 5). inaće imam nezaštičenje spolne odnose s dečkom u vrijeme plodnih i neplodnih dana, ali ne svršava u mene. Prije par dana sam primjetila kao pritisak u donjem dijelu leđa (ujutro ili kada duže ssjedim, ležim ili hodam), osjećam umor dok hodam, začepljen mi je nos i stalno mi se spava. danas sam vidjela lagani prozirni iscjedak i osjetila lagane povremene bolove u donjem dijelu trbuha kao da ću dobiti menstruaciju( koja je završila 4.7.). čitala sam da to mogu biti prvi znakovi trudnoče. Zanima me kolike su šanse da sam trudna te da li da odmah napravim test za trudnoću ili da pričekam sljedeću menstruaciju??? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Pričekajte iduću menstruaciju.

ggzg

Poštovani, prije mjesec dana sam imala zadnji spolni odnos. nismo koristili zastitu i nisu mi bili plodni dani, dapace odmah iduce jutro sam dobila menstruaciju. sve je bilo normalno, ali sada mi kasni vec par dana. da li je moguce da sam trudna?

ggzg

Još moram spomenuti da nije došlo do ejakulacije jer je izvadio spolni organ prije toga, ali se bojim da je prije toga ispustio kapi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste imali odnos tijekom neplodnih dana, te ste nakon toga imali normalnu redovitu menstruaciju ne razumijem odakle vam sumnja da ste trudna. Nemate razloga za brigu te nikako niste trudni.

_zabrinuta985_

Postovani, znam da je rano za ikakvu paniku ali molim vas za odgovor,
Naime, imala sam nezasticeni odnos drugi dan nakon zavrsetka menstruacije, koja je trajala od 09.07-13-07 a odnos se desio 15.07.. oba puta partner je ejakuirao vani ali razmak izmedju ta dva puta bio je otprilike pola sata.. zanima me da li postoji razlog za brigu tj da li se dio ejakulata zadrzao u spolovilu jer ni sama nisam sigurna da li su mi ti dani vec plodni ili ne??
I samo bih Vas jos pitala, posle koliko dana od odnosa se moze napraviti test krvi na trudnocu?
Unaprijed hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o neplodnim danima. Test tek u vrijeme očekivane menstruacije. Neće doći do trudnoće.

deja-vz

Poštovani,

Imam policistične jajnike i na temelju toga su mi rekli da sam možda neplodna. Imam neredovite menstruacije s ciklusima od 23 dana pa sve do 58 dana.. Pošto muž i ja radimo na djetetu već 3 mjeseca pokušala sam koristiti lh testove ali niti jednom nisam imala pozitivan ili sam možda krivo vidjela-jer nekad je testna crta bila s jedne strane ista kao kontrolna, a ostatak je bio svetliji ili je cijela testna crta znala biti svetlija..ne znam. Pokušala sam i sa mjerenjem bazalne temperature koja je malo veća pomoć u nekim ciklusima, a u nekima je temperatura stalno na istoj razini. A kada pratim iscjedak uvijek me u tome spriječi bakterijska vaginoza.. Ovaj ciklus mi traje od 18.6. 2012. što znaći da mi je danas 31 dan ciklusa. Već 2 tjedna imam onaj neugodni osjećaj kao da ću svaki čas dobiti menstruaciju, imam probadanja u donjem često lijevom dijelu koja su nekad jača nekad slabija, a nekad ih nema, u zadnje vrijeme sam jako naduta, grudi me bole, čak mislim da su malo i veće, križa me bole i navečer znam imati mučnine. Iscjedak mi je jedan dan kremasti bijeli, drugi dan lagano ko bjelanjak, treći dan opet kremasti pa vodenasti i tako već 2 tjedna.. Molim Vas savjet. Jesam li možda trudna? Kada bi u mom slučaju test za trudnoću sa sigurnošću pokazao da li sam trudna ili ne. Kada da se testiram?

Puno hvala na odgovoru!

S poštovanjem,
Andreja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pričekajte još koji dan pa napravite test na trudnoću. Premda mislim da niste trudni. Na trakicama za dokazivanje plodnih dana nema pozitivnih vrijednosti, nema porasta bazalne temperature a sve zato što izostaje ovulacija. Policistični jajnici idu sa anovulacijskim ciklusima.
Savjetujem 3. do 5. dan ciklusa napravite spolne horomone, isto tako savjetujem i ostalu obradu vas i partnera.
Također savjetujem i UZV folikulometriju da se ustvrdi da li ovulirate.

deja-vz

Hvala Vam. Imam takvog ginekologa da on kaže da nema potrebe za takvim stvarima.... sad(
Testirat ću se pa ćemo vidjeti šta dalje.. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ggzg

Pitam zato jer mi je sljedeći ciklus trebao početi još prije tjedan dana, ali još nije. :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan.

ggzg

Mislim da su mi se i bradavice ispupčile...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam rekao u prijašnjem postu.