Jesam li trudna?

Lea772

poštovani,
javljam se ponovo, rekli ste mi da ne postoji mogućnost trudnoće u mom slučaju. Rekla sam Vam kako sam počela piti pilule 12.10. (5 dan od početka menstruacije) te da sam tog dana imala 2 nezaštićena odnosa. imam neke nuspojave od tog dana. Gadi mi se hrana, moram se baš natjerati da pojedem nešto. Stalno osjećam mučninu te imam povišenu temperaturu. zanima me može li to biti samo i isključivo zbog kontracepcije ili ipak postoji mogućnost da je trudnoća u pitanju? hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da su navedeni simptomi nuspojava kontraceptiva, ili se radi o probavnim tegobama. Prerano je (obzirom na navedene datume) da bi simptomi bili uzrokovani eventualnom trudnoćom.

Iva27

Postovani...
Zadnju menstruaciju dobila sam 11.10,danas sam imala odnos sa deckom i svrsio je u mene da li mogu ostati trudna ? Inace mi ciklus traje od 28-30 dana..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na samom kraju neplodnih dana tako da postoji teoretska mogućnost trudnoće - ako u ovom ciklusu ovulacija nastupi ranije.

Pahuljica13

Postovani,
Imala sam uredne menstruacije sve do siječnja ove godine, u sječnju mi je kasnila 15 dana, u veljači 7, u ožujku sam dobila 5.3, uranila je 11 dana i trajala je dan kraće, opet sam dobila menstruaciju 26.3 koja je trajala 3 dana, međutim bila je dosta oskudnija, s tim da sam u tom razdoblju pocela s intezivnijim tjelovjezbama, opet sam menstruaciju dobila 19.4 i trajala je isto 3 dana i bila je roskaste boje... trebam dobit 23.5, te osjecam bol u grudima...
Zadnji odnos s deckom sam imala 11.3 s tim da uvijek imamo siguran seks.. Postoji li sansa da sam trudna?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, poremećeni ciklus je posljedica hormonskog disbalansa koji je najvjerojatnije uzrokovan intenzivnijom tjelovježbom. Pričekajte menstruaciju koja bi trebala uskoro krenuti. Samo ako ne nastupi u očekivano vrijeme uradite test na trudnoću (iako je prema svemu što ste naveli mogućnost trudnoće samo teoretska)

Kiwi2

Postovani, imam redovite i tocne menstruacije, ponekad kasni dan/ dva obicno od stresa ili fizickog napora. Posljednju menstruaciju sam imala 5.7 do 10.7. Trebala sam dobiti opet 4.8 no kasni sada dva dana. Decko i ja stupili smo u nezasticene odnose 6.8 i on je ejakulirao u mene. Prije toga sam imala simptome menstruacije ( bolne grudi, glavobolje, zelja za hranom...). Trebam li se brinuti ili su sanse vrlo male?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 6.8. sapada u neplodne dane. Ovulacija je odavno prošla, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

kovica96

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 2.2.-7-2.2021. Inače mi ciklusi nisu toliko redoviti i u zadnjih par mjeseci mi menstruacija zna kasniti po par dana, ali uvijek dođe. Imala sam odnose bez zaštite 14.2. i 1.3. Menstruaciju sam trebala dobiti 6.3., ali mi još nije došla. Što vi mislite?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test. Možda ste trudni.