Jesam li trudna?

kada sam osjetio da je skoro pocela izvadio sam, vidio sam kad je svrsavalo, ali otislo je i po njoj, jeli moglo dospit u nju, bi li mogla od tako malo ostati trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, kao što sam vam rekao. Niste sigurni u cijelu priču.
Najmanji je rizik da uzme pilulu za dan poslije.

stanic

Poštovani,
imam 42 godine, 2 prirodna poroda 2 zdrave djece začete prirodnim putem. Od zadnjeg poroda i PAPA testa prošlo je 6 godina.
Zadnja menstruacija je bila oko 10.8. ali ne mogu se na žalost, točno sjetiti jer sam sezonac koji ljeti radi svaki dan.
Mensturacije više-manje uredne i nisu mi nikad izostajale osim u slučaju trudnoće.

Uradila sam test za trudnoću 13.9. i bio je pozitivan. Nezaštićen odnos sa suprogom sam imala jedan, otprilike 7. dan ciklusa.
Očajna sam jer ni suprug ni ja više nemamo stalne prihode, nego samo sezonske.
Ginekologu sam otišla sljedeći dan, i on je učinio vaginalni UVZ te pregled i PAPA test. Uvjeravao me da nisam trudna, da
on trudnoću ne vidi, i dao mi Dabroston tablete 2x1 10 dana, nakon kojih bih trebala dobiti menstruaciju. Rekao mi je i da test
može biti lažno pozitivan.

Međutim, ja se osjećam trudna, i svaki dan čekanja do sljedećeg pregleda mi je patnja i neizvjesnost.

Pitam Vas kao liječnika, je li moguće da test bude lažno pozitivan u mom slučaju? Jasno mi je da je Vama glupo
ovako špeklulirati na slijepo, ali je li moguće ne opaziti trudnoću vaginalnim UVZ i pregledom?

Zahvalna
J

samika

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 31.8-7.9 ( nije svaki mjesec redovita). Spolni odnos s muzem bio je 13.9 te nismo koristili zastitu i doslo je do ejakulacije.
Da li je moguce da vec sada cesce idem na wc, stomak mi je napuhan te imam bolove kao da cu dobiti mjesecnicu?
Vjerovatnost trudnoce postoji!? Kad je najbolje napraviti test?

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, stanic
Test može viti pozitivan, može biti nepravilno izveden.
No, mislim kod vas da ste prerano došli na pregled kad se trzdnoća još nije mogla vidjeti uz pomoć ultrazvuka.
Savjetujem da uzv pregled ponovite krajem tjedna kad se trudnoća mora vidjeti.
Ako se i tada ne vidi uz pomoć ultrazvuka, tada se može posumnjati na vanmaterničnu trudnoću.
Onda će biti potrebno napraviti beta hcg iz krvi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana samika
Šansa za trudnoćom svakako postoji.
Test na trudnoću napravite oko 1.10 ako do tada ne dobijete menstruaciju.

samika

Poštovani,

Hvala puno na odgovoru. Zanima me jos nesto. Prije godinu dana operirala sam skoliozu u Zg te imam dvije sipke i devet sarafa. Zanima me moze li biti komplikacija u trudnoci te tokom poroda s obzirom na moju kraljeznicu te da li je prerano jos za to?

Unaprijed zahvaljuem

MimaN92

Postovani doktore...Menstruaciju sam imala 05.08.zatim sa imala odnose i dobijem 29.08...Da li je moguca ''lazna menstruacija', jer se plasim da sam trudna...Bila mi je obimna kad idem na wc i trajala je jedno 4dana...koristimo zastitu-kondom...Odnose sam imala i u ovom mjesecu-septembru...Nemam redovne menstruacije tj.tacno 28 dana, ali imam bolove u grudima...Da li da cekam 25.09(ili prije jer nisu mi redovne)kada bih trebala opet da dobijem ili da radim kucni test za trudnocu tj.kada je tacnost sigurnija u mom' slucaju??

MimaN92

Pardon, jedna ispravka...dobila sam 07.08.ne 05.08...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana samika, to treba pitanje postaviti ortopedu. Ne trčite pred rudo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako ne dobijete do 25.9 menstruaciju, tada napravite test na trudnoću. Ako imate odnos s kondomom i ako se spolno odgovorno ponašate šanse su male , gotovo nikakve.

eminaaa147

menstruacija mi kasni mjesec dana a imala sam odnose sa deckom bez zastite poprilicno sigurni da je svrsio izvan mene te strah nas je predejakulacijske tekućine uradila sam 3 testa za trudnocu i sva 3 su bila negativna i u razmacima od 7 dana, imam jake bolove u jajnicima i nadutost u donjem dijelu stomaka pa ako mi mozete reci da li ima objasnjenje za to sve jer nas je stvarno strah trudnoce.. hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. 3 negativna testa su više nego dovoljno.
Savjetujem da se javite na pregled da vam se da terapija za izazivanje krvarenja.

lunaxx

Poštovani, imala sam spolni odnos za vrijeme plodnih dana, no do ejakulacije nije došlo ni poslije spolnog odnosa, zanima me mogu li ipak ostati trudna i koliko su tablete za "dan poslije" učinkovite? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako ste vi i partner sigurni u ove tvrdnje ne postoji šansa za trudnoćom.
Ako pak imali dvojite uzmite tabletu za dan poslije, da budete sigurni.

MimaN92

Postovani pisala sam vam vec jednom, ovakva je poruka bila...
.Menstruaciju sam imala 07.08.zatim sa imala odnose i dobijem 29.08...Da li je moguca ''lazna menstruacija', jer se plasim da sam trudna...Bila mi je obimna kad idem na wc i trajala je jedno 4dana...koristimo zastitu-kondom...Odnose sam imala i u ovom mjesecu-septembru...Nemam redovne menstruacije tj.tacno 28 dana, ali imam bolove u grudima...Da li da cekam 25.09(ili prije jer nisu mi redovne)kada bih trebala opet da dobijem ili da radim kucni test za trudnocu tj.kada je tacnost sigurnija u mom' slucaju??

ODGOVORILI STE MI:da ako ne dobijem do 25.09.da uradim test na trudnocu, ali da mislite da nisam jer smo koristili zastitu...

PA VAM OPET PISEM PITANJE:Mislila sam ako sam trudna, ne zelim tu trudnocu jer sam student...uradila sam danas test na trudnocu i bio je negativan.Juce sam trebala da dobijem,ali nisam...Bol u grudima je jos uvijek prisutan sa istom jacinom.Isla sam u apoteku da bih kupila test i uradila ga sa prvim urinom od kako sam ustala tj.nije bilo greske u postupku za test.Sta da radim??Mislila sam da idem sutra ili prekosutra doktoru.Sta vi mislite??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći.
Ne trebate na pregled. Pričekajte kroz nekoliko dana da nastupi menstruacija.

vesnas.

Postovani,
kao i mnoge na ovome forumu zanima me jesam li trudna.
Moja prica je ovakva. Zadnju menstruaciju sam imala 20.9 trajala je tri dana. Inace mi je bila neredovita ali zadnjih 3 mj je svakih 28 dana
Posto zelimo djete spavali smo 5.10 i svrsio je u mene, nakon toga smo ponovili i 6.10.
Nestrpljiva sam cekati da mi izostane pa molim da vi date svoje misljenje. Zadnji par dana tu i tamo imam lagane grceve na dnu trbuha, grudi me ne bole al vec nekih tj dana imam tu i tamo blage mucnine. Postoji li sansa da nam stize beba? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam, simptome koje navodite su nekarakteristični.
Već sutradan možete napraviti test na trudnoći i sami se uvjeriti u ev. trudnoću.

ginprob

Poštovani,

molim Vas odgovorite jer sam velikom strahu.
Naime, imam redovite mjesečnice s ciklusom od 28 dana (nekada 26).

Menstruaciju sam imala 9.9.2012. i trebala sam dobiti 7.9.2012., a dobila sam 5.10.2012.

Što mene sada točno zanima.
Znači posljednju menstruaciju sam imala 5.10.2012. i imala sam spolni odnos 12.10.2012. i dečko je ejakuirao u mene.
Mogu li isključiti trudnoću?
menstruacija je trajala do 10.10.2012. molim vas za odgovor!!!!