Jesam li trudna?

ggzg

Uredu. Hvala Vam happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jos5555

Postovani doktore!
Zadnja menstruacija mi je bila 15.6. odnose s deckom sam imala nekoliko dana nakon zadnje menstruacije i 14.7. sam takoder imala odnos. prilikom svakog odnosa smo koristili zastitu uz metodu prekinutog snosaja. prilikom zadnjeg odnosa decko je bio par puta u meni bez kondoma, i nakon toga ga je stavio i dalje smo nastavili s kondomom. meni su menstruacije inace redovne, 10.4,12.5,15.6. a danas je vec evo 22. a ja jos nisam dobila. pocetkom 7.mj sam imala upalu zubi, i pila sam antibiotike, bila sam cesto kod zubara i primila puno injekcija, stresno razdoblje i sve to. 19.7 sam radila test koji je bio negativan, jedino me brine sto sam slucajno dirala trakicu, jer u uputama pise da se ne smije, ali test je ocitan kao negativan. bijeli iscjedak imam, uobicajeno kao i uvijek pred menstruaciju, i ponekad lagane bolove u trbuhu.
Procitala sam mnogo vasih poruka, i mnogo ih je slicnih,ali ja svejedno zelim cuti vase misljenje o mom problemu.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću vam je negativan. Povodite se za time. Dakle nikako se ne radi o trudnoći.

cybermedgirl

Poštovani doktore, zadnja menstruacija mi je bila 15.6.. Ciklusi su mi uvijek redoviti, menstruaciju dobijem između 25-28 dana. Za vrijeme plodnih dana, točnije 30.6. i 1.7. sam imala odnose ali dečko nije ejakulirao u mene…21. dan ciklusa, dakle 5.7. je ejakulirao u mene. Sljedeću menstruaciju sam očekivala 10-13.7, međutim još je nisam dobila. Napravila sam test 19.6., Chronolab i pojavila se i druga jako svijetla crtica, jesam li trudna?? Ponekad osjećam bolove kao u pms-u i bole me leđa i grudi, drugih simptoma nemam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako savjetujem da ponovite test na trudnoću sutra ujutro s prvim jutarnjim urinom. Mislim da se ipak ne radi i trudnoći.

paranoja123

Poštovanje,
ne znam kome da se obratim sa svojim roblemom, pa cu napisati tu.
Naime, imala sam prvi put spolni odnos 21. 7. (tj u noći sa 20. na 21.) bez zaštite. S obzirom da nije bilo ejakulacije od strane partnera, znam da su šanse za trudnoću male, računala sam i plodne dane i nisu mi bili, ali me svejedno hvata panika, i ne znam da li postoji mogućnost da i bez obzira na izostanak ejakulacije ostanem trudna ako sam ja svršila dok je partner bio u meni, jer sam čitala o mogućnosti izbacivanja sjemene tekućine i prije ejakulacije.
Cijeli sljedeći dan sam lagano krvarila, što pretpostavljam da je posljedica gubljenja djevičanstva, i nakon toga krvarenje je prestalo. Međutim, danas, 4 dana nakon odnosa , krvarim jako slabo, toliko slabo da primjetim tek kad koristim papir, pa se bojim što bi to moglo biti.
Inače, zadnju menstruaciju sam imala 4.7., uvijek su mi bile redovne, i sljedeća bi trebala biti 1.8. Bolove nikakve ne osjećam, ali moguće je da je to do toga što sam na antibioticima i paracetamolu zbog streptokoka koji me uhvatio prije 2 dana.

Možda će pitanje zvučati glupo, ali sam u užasnoj panici da se kojim slučajem ne radi o mogućoj trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos16. dan ciklusa što spada u plodne dane. Ako nije došlo do ejakulacije nećete ostati trudna.

deja-vz

Poštovani,
Danas je 39 dan ciklusa i odprilike valjda 12 dan nakon ovulacije ( dan ovulacije mi je odredio program na internet stranici). Testirala sam se i test je pokazao blijedu drugu crtu. Što znači da sam trudna?!. Za par dana ću se opet testirati da budem sigurna. happy Nadam se da sam ovaj put stvarno trudna! Po ovulaciji sam sad trudna oko 4 tjedna a po menstruaciji 5 i pol ili 6 tjedana.?! ( bila je 18.6.2012). Kada da odem na prvi pregled svom ginekologu?

Hvala!

S poštovanjem,
Andreja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, druga crta mora biti iste boje kao i prva. Blijeda nije pravi dokaz trudnoće. Ponovite test za dan-dva, ili izvadite beta HCG iz krvi.

deja-vz

Poštovani,

Opet sam se testirala jučer ujutro al ovaj puta sa drugim testom (clearblue). Pokazao je veliki tamni plus.. Uskoro idem kod svog ginekologa na pregled ali ipak prvo želim pitati Vas.. Zašto imam povremeno grčeve kao da ću dobiti svaki čas menstruaciju?? Nekad traju koji sat a nekad samo par minuta?? Povremeno imam i lagno probadanje koje također traje možda oko pol minute.. Mučnina isto dođe samo na kratko...

Hvala Vam!

S poštovanjem,
Andreja!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako se javite na pregled. Sretno.

vtrnka

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 29.7. Trajala je 4 dana i bila je veoma obilna(što inače nije slučaj), ugrušci veličine oraha su izlazili. Bila sam na hitnoj, radila običan pregled, ultrazvuk... te su rekli da je sve u redu. Od 8.7.-12.7. sam imala odnose s dečkom, no on nije svršio u mene već smo koristili metodu prekinutog snošaja. 14.7.sam primijetila bjelkasti iscjedak iz rodnice te pritisak u predjelu desnog jajnika. nikakvih drugih simptoma nije bilo. Iscjedak se nastavio te je kroz 2 dana postao i roskasti , a u 2 navrata sam za vrijeme mokrenja primijetila svaki put po kuglicu kao zgrušana krv (oko 1cm veličine). Nazvala sam ginekologicu i rekla je da je moguće da je implantacija ploda budući da sam imala nezaštičene odnose u vrijeme ovulacije, a iscjedak je i roskasti i nema mirisa. Pa neka dođem za 2 tjedna jer se plod još ne može vidjeti. Jutros sam se probudila i osjetila lagano grebanje i neugodan osjećaj u predjelu vagine, na samom ulazu, a i klitoris mi je postao osjetljiv pri kontaktu sa rubljem. Otišla sam ginekologici i ona je rekla da me neće niti gledat jer imam groznu upalu sa naslagama Candide i dala mi je Rojazol vaginalete i kremu (za mene i partnera). Imala je gužvu te me nije htjela slušati.

Sada me zanima, s obzirom na prijašnju informaciju, postoji li mogućnost da sam ipak trudna? tj.da je došlo do implantacije? ili se cijelo vrijeme radilo o gljivicama? Čitala sam ne internetu da je za gljivice karakterističan sirasti iscjedak, pa me zabrinjavaju ti krvavi ugrušci.

da li mogu napraviti test za trudnoću bez obzira na Candidu? I je li moguće da se Candida pojavila zbog začeća? samo me zanima u slučaju da se radi o trudnoći, smijem li stavljati te vaginalete...

hvala Vam unaprijed na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne znam da li se radi o trudnoći. Ako ne dobijete menstruaciju do 1.9 tada napravite test na trudnoću. Navedene vaginalete možete koristiti sve vrijeme čak i ako ste trudni.

tinatinka

Poštovani,
Dakle, imala sam posljednju menstruaciju 2.8. 2012., ciklusi mi inače traju 30-31 dan. Imala sam odnose 7.8. i 8.8. , bili su zaštićeni sa dva prezervativa (jedan na drugome) + ejakulacija van.
Problem počinje ovako, dakle 10.8. navečer, 12.8, navečer i 13.8 ujutro i navečer pojavila mi se neka roza sukrvica a kasnije je postala smečkasta.
U panici sam da sam ostala trudna, što mi sada nikako ne odgovara. Molim Vas za savjet, je li trudnoća moguća u ovome slučaju i kada najranije mogu napraviti test?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako se ne radi o trudnoći već najvjerovatnije o periovulacijakom krvarenju. Ne treba vam nikakav test na trudnoću. A i zaštita vam je više nego dvostruka.

Mase_Sema

E ovako zanima me.. Predzadnju menstruaciju je imala 25 ili 26.7, sex smo imali 13.8 a onda je dobila menstruaciju 16.8. Pa me zanima da li znate mozda jesu li joj 13.8 bili plodni ili neplodni dani? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni svakako.

Predzadnju menstruaciju je imala 5.8 a zadnja 1.9 Pa me zanima da li znate mozda jesu li joj 15.9 bili plodni ili neplodni dani jer smo imali tad odnos ako jesu dali bi mogla ostatti trudna jer sam ejakuirao po njoj mozda cak malo i u nju nisam sasvim siguran al smo odmah prekinuli i obrisao sam ju nismo imali zastite...hvala vam unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani Gorane svakako plodni dani.
Ako niste sigurni da li je došlo do ejakulacije u rodnicu svakako neka djevojka uzme pilulu za dan poslije.