kašnjenje menstruacije

Zabrinuti00984

Da jeste al me zanima kako to da je dobila 2 menstruacije u roku od 18 dana dali je to normalno i zbog cega je to?

Crystal1234

I ako je mogucnost da je to bio prvi plodni isto vrijedi da se ne radi o trudnoci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuti odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crystal ne mijenja stvar. Ne radi se o trudnoći.

zelimznativise1234

Imala sam prvi spolni odnos tj. decko mi ga je stavio samo nekoliko puta, ali posto me je boljelo prekinuli smo. Nismo koristili zastitu niti je bilo svrsavanja. To je bilo 4.5.dan poslije prestanka mjesecnice, a ujedno i neplodan dan. Jucer 25.4. sam trebala dobiti menstruaciju, ali nisam i sada sam u panici i strahu da nisam trudna posto mi nikad ne kasni. Jeli moguce zatrudnjeti prema ovom opisu i ako nije koji su razlozi kasnjenja mjesecnice? Uz to sve vec nekoliko dana osjecaj laganu bol u donjem djelu trbuha i imam iscjedak. Zanima me strucno misljenje ima li straha od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo sve kao što ste opisali onda niste zatrudnjeli .

Zabrinuti00984

Postovani doktore pisem vam opet. Imao sam odnos sa djevojkom 15.4 prvih par minuta bez zastite i nakon toga smo stavili zastitu te ja nisam svrsio ni u kondom ni u nju vec tek naknadno vani. trebala je dobiti menstruaciju 27.4 ali joj je kasnila 8 dana i dobila je 5.5 tad joj je trajala pet dana kao i uvjek ali je bila obilnija. nakon 15 do 18 dana je dobila opet menstruaciju i trajala je 4 dana. pa me zanima dali je moguce da je trudna ?? i dali je normalno da ima 2 menstruacije u tako kratkom roku molim vas da mi odgovorite na to sve hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ponekad se vide takve menstruacije koje dođu ranije. Pratite dalje stanje i pišite na kalendaru kad dobi menstruaciju da se ustvrdi redovitost ciklusa.

Dajam

Poštovani, mjesečnica mi kasni 10 dana. Zadnju mjesečnicu imala sam od 02.05.-06.05., mjesec prije toga 31.03.-05.04. U veljači smo se dečko i ja liječili od candide, ali svrbež i dalje imam.. Naime, što se tiče mjesečnice, imam užasne mučnine, glavobolju, vrtoglavicu, obilan bijeli iscjedak, grčeve u trbuhu i bolove u križima kao da ću svaki čas dobiti (sve to traje od prije tjedan i pol). Često mokrim, grudi me ne bole kao inače u pmsu, bradavice su mi promijenile boju- svijetlo ljubičaste te sam posumnjala na trudnoću (postojala je velika šansa) ali radila sam test 4. dan kašnjenja te danas ujutro i oba testa su negativna. Brine me jel mi test lažno negativan ili postoji neki drugi razlog kašnjenja mjesečnice.Ginekologu sam naručena 21.06., ali nestrpljiva sam pa bih voljela da mi date svoje mišljenje. Hvala na odgovoru. Lp

Dajam

zaboravila sam napomenut da već nekoliko dana, koji 4-5, temperatura mi se kreće oko 37 - 37,2 .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test negativan.

Nina1233

Doktore moze li da kasni menstruacija ako imam ospice?
Hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je svakako.

Zabrinuta.mala.

Poštovani , 9.3. sam imala kiretažu i krvarila do 16.3. Zatim sam 21.3. imala odnos koji je bio vrlo kratak, i nije bilo ejakulacije. Ipak sam napravila test jer mi je menstruacija kasnila oko 10-ak dana ali je bio negativan. Iduća mi je menstruacija došla 28.4. i trajala do 3.5. I sada mi ponovno kasni, ali 13 dana. Da li je to normalno zbog kiretaže ili postoji mogućnost da je ipak test pokazao krivo i da je ona menstruacija nakon testa bila lažna?
Molim vas odgovorite, hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog kiretaže u 3mj. sad sigurno ne kasni. Ne vjerujem prema opisanom da se radi o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

ankica944

Poštovani,
Kasni mi menstruacija 6 dana. Spolne odnose sa kondom sam imala 18. i 19.06., koliko znam nista nije doslo do mene od sperme i predejekulata, no sada vise nisam sigurna.
zadnu menstruaciju sam imala 29.05.-2.06., pod stresom sam jer mi nikad ne kasni vise od dva dana.
Kanim napraviti test za dva dana ako ne bude, može li neki savjet do tada.
Hvala

jo56983

Poštovani,

Imam 17 godina, prvi spolni odnos sam imala 01.05.2016.
Zadnja menstruacija je bila 22.05-26.05, nezaštićen spolni odnos sa dečkom sam imala 28.05, spolni odnos je trajao 5-10minuta, nije bilo svršavanja te sam imala neplodne dane. Od tada sam imala 2 spolna odnosa sa prezervativima i također nije došlo do svršavanja. Menstruacija mi kasni 7 dana, imam neredovit ciklus no u pravilu je 30-35 dana manje od 30 nikada, a više od 35 se zna desiti, menstruacije mi inače kasne 2-3-4 dana. Svakih par mjeseci menstruacija mi kasni tjedan pa i više ( zadnji put prije više od pola godine, nisam sigurna no mislim da u 10mj ). Inače nemam nikakve bolove ili znakove prije menstruacije, samo ju dobijem. Sada također nemam nikakve simptome niti za menstruaciju niti da sam trudna ( ne smetaju mi mirisi, nemam jutarnje mučnine, itd. sve je normalno.. ). Bila sam izložena stresu, znam da je i to moguć razlog kašnjenja menstuacije. No zanima me je li postoji mogućnost trudnoće? Jučer sam napravila test za trudnoću ( točnije koristila sam trakice ) , test je bio negativan. No i dalje sam zabrinuta. Nadam se odgovoru što prije moguće. Puno hvala.

jo56983

I zaboravila sam napomenuti u gore navedenom problemu i pitanju, pijem itrac 3 kapsule za gljivice. Moguća nuspojava su problemi s menstualnim ciklusom. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ankica nema savjet osim da napravite test na trudnoću za početak. Ako je negativan prevrtite prijašnje postove koji govore o kašnjenju menstruacije i uzrocima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jo ako ste sigurni u zaštitu tijekom odnosa, onda se ne radi o trudnoći. Stres i uzimanje lijekova mogu odgoditi nastup menstruacije.

Nazad
1 ... 31 32 33 34 35 36 ... 47
Naprijed