kašnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cvijet pričekajte još koji dan. Ako ne nastupi menstruacija kroz par dana javite se na pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena dakako da se ne radi o trudnoći.

Lionelxxx

Poštovani,

zadnju menstruaciju sam dobila 28.05. te mi je trajala do 03.06. Sada mi kasni već cca 7 dana. Odnose sam imala rijetko, i to dva puta s prezervativom, a ostala dva puta od kojih jednom nismo ni mogli (zbog njega, započeli bi i ne bih mogao završiti), a drugi put je vani završio, tj.puno ranije smo prekinuli odnos. Sigurna sam da nije moglo ništa biti, jer stvarno su bili zaštićeni odnosi i nije došlo nikako do ejakulacije. Zanima me, postoji li nekakva druga mogućnost, tj. da sam mogla ostati trudna? U ožujku mi je menstruacija isto tako kasnila oko 7 dana, pa je stigla. Pila sam Diane 35 oko godinu i pol, pa sam prestala taman na novu godinu piti. Onda sam u ožujku dobila na recept od ginekologinje Yazz tablete koje mi nikako nisu odgovarale, izašli su mi prištići, imala sam mučnine, te sam prestala odmah nakon te kutije uzimati iste. Krajem lipnja sam imala dosta stresa u vezi završnih ispita, te sam renovirala i stan nakon njih, što mi je bio dodatan stres (radila sam stalno). Mislite li da bi nešto od toga moglo odgoditi moju mjesečnicu, obzirom da sam u svibnju imala normalan ciklus? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu nema razloga da sumnjate oko trudnoće. O uzrocima izostanka pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o kašnjenju menstruacije i uzrocima.

Lionelxxx

Poštovani,
napravila sam danas test i negativan je. No, nisam sigurna je li možda lažno negativan (?!). Nemam nikakvih simptoma niti pred menstruaciju niti trudnoće, samo me malo zna trbuh zaboljeti kao kada trebam dobiti, no ništa. Nikada mi nije toliko kasnila,pa sam malo u strahu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte u prijašnjim postevima o uzrocima kašnjenja.

malimis2

poštovani, trebam hitan odgovor
zbog reakcije na kondom dečko i ja smo imali odnos bez zaštite, inače mi je menstruacija redovita, a sad već kasni tri dana..nemam nikakve simptome menstruacije... uvijek na vrijeme prekinemo snošaaj, ali nismo sto posto sigurni da je tako bilo i ovaj putaa..
imali mogućnosti da sam trudna? i da ovih dana sam po stresom pa je moguće da sam si samo zabrijala u glavu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad ste imali odnos? Kad vam je bila zadnja menstruacija?
Nemojte mi postavljati ovakva pitanja jer vam neću odgovoriti.

malimis2

zadnja mjesečnica bila je 8.lipnja, a odnos 25.lipnja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće. No s obzirom na kašnjenje, napravite svakako test na trudnoću.

Lionelxxx

Stigla mi je mjesečnica, valjda je sada sve u redu. Hvala vam na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je.

apnita12

Dobar dan!
Prije dva dana sam Vam objasnila situaciju i Vi ste mi savjetovali da se obratim ginekologu za izazivanje menstruacije. Međutim isti taj dan sam ju dobila. Danas kao da već polako prestaje. Je li moguće da je to bila u pitanju lažna menstruacija te da je u pitanju trudnoća iako sam ranije napravila test, kao što sam Vam rekla, te da je on bio negativan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radilo se prema opisanom o menstruaciji. Ne brinite.

malimis2

Poštovani, već sam vam pisala...
napravila sam test kako ste i rekli i test je bio negativan, postoji li još uvijek mogućnost trudnoće..
Prije mjesec dana sam počela radit po prvi puta i dosta se živcirala oko fakulteta, mislite da to može biti uzrok kašnjenja i treba li ponoviti test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se onda o trudnoći. Stres i problemi s fakultetom mogu rezultirati kašnjenjem menstruacije.

Anny3

Postovanje. Bila sam seksualno aktivna 2 mjeseca uvijek uz kondom i prekinut snosaj. Inace imam nepravilan ciklus i zna mi dosta kasnit menstr.a tablete Duphaston ne pijem cesto jer mi ne odgovaraju (pijem ih samo kad mi kasni preko 3 mj). Zbog straha od trudnoce napravila sam 4 testa. Prije 3 tjedna sam napravila zadnji (napravljen sa drugim jutarnjim urinom) i svi su bili negativni. Od tada nemam odnos. Prije 9 dana sam pocela uzimat Duphaston i pila sam samo 2×2 i prekinula sam uzimanje. Jos da napomenem da me grudi bole vec 5 tjedana, a inace imam na dodir ciste po grudima. Imam obilniji bijeli iscjedak od kad sam uzela 1.tabletu Duphaston. Mozete li mi reci o cemu se radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje koje imate ezane su uz nadolazeću menstruaciju. Sugeriram da dalje nastavite s uzimanjem Duphastona.

jasnam0106

Postovani

Imam 19 godina i nikada nisam bila kod ginekologa.
Imam spolne odnose samo sa jednim partnerom.
Menstruacuja mi inace nije redovita.
Uvijek kasni, rijetko dode koji dan ranije.
Prosli mjesec mi se pojavio bijeli iscjedak. U pocetku je bio popracen svrbezom ali svrbez je prestao vremenom ali ne i iscjedak.
Zadnji mjesec menstruacija mi je kasnila 14 dana.
Dobila sam ju i trajala je normalno kao i uvijek 6 dana.
Ovaj mjesec mi se opet pojavio bijeli iscjedak.
Menstruacija mi treba doci za 3 dana.
Imala sam 3 spolna odnosa sa deckom, sva 3 zasticena. Svaki puta je ejakulirao van mene i u kondom.
Nemam nikakvih simptoma. Osim sto mi se stalno nesta jede i malo sam zivcana pa za 2 sekunde sretna i tako stalno..

Sta mislite je li moguca trudnoca po opisanom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći no o upali rodnice vrlo vjerovatno.

Nazad
1 ... 33 34 35 36 37 38 ... 47
Naprijed