kašnjenje menstruacije

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je došlo do hormonske neravnoteže i da su se na jajniku pojavile ciste. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i hormonske obrade.

samojaija

Poštovanje,

Zanima je jedna situacija, curi mojoj kasni od nedjelje 11.11. Danas je 16.11. Odnos smo imali mozda 4 5 puta za cijeli mjesec zajedno. Jedno 2 puta mozda za vrijeme dana ovulacije. Ali svaki put sam koristio zastitu i provjeravali je nakon odnosa i svaki put je bilo u redu. Nijednom nismo imali odnos bez zastite ali nas strah da kad smo spavali desilo se da smo jednom ostali bez odjece da nismo obukli robu za spavanje. Znam da tad kad smo spavali bez robe sam se otusirao normalno i nismo tu noc imali odnos. Od nedjelje 11.11. je provjerila vec 4 puta test trudnoce zadnji put je danas ujutro oko 8 sati i svaki put je pokazao da je negativan. Rekla mi je cak da joj je bar tako misli da joj je ovulacija kasnila malo mozda nekih maksimalno 3 4 dana. Pa me zanima koji je razlog kasnjenja? Jel moguce da je trudna? Samo se nadam da nije.

Hvala vam puno unaprijed na odgovoru!

Lijep pozdrav!

Naidica

Poštovani,

20 mi je godina i imam redovne cikluse (28 dana). Rijetko kad bi (za 10 godina koliko imam menstruaciju) ciklus bio 29 ili 30 dana. Posljednju menstruaciju sam dobila 18.10. Od tad sam imala samo jedan odnos (prekinut snosaj), 05.11.
Redovnu sam menstruaciju trebala dobiti 14.11, međutim ona još uvijek nije došla. 13.11. sam imala osjećaj u jajnicima, kao pred menstruaciju, a 16.11. sam primjetila par kapljica roskasto-smedeg iscjedka (kakav inace imam nekoliko sati prije menstruacije), ali opet nista. Postoji li mogucnost trudnoce?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani samojaija, prema svemu navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacija najčešće kasni zbog hormonske neravnoteže koja je najčešće uzrokovana stresom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Naidica, prema svemu navedenom mogućnost trudnoće je samo teoretska. Savjetujem da, za svaki slučaj, uradite test.

Orihime

Poštovani doktore,
zanima me jedno vase misljenje.
Poslednju menstruaciju sam imala 13.maja
A odnose sa zastitom sa imala 24 i 31 maja i 7 juna. Blago krvarenje sam imala 8 i 9 jula, pa sam radila testove 15, 29 i 30 jula i svi su bili negatovni(testovi su radjeni rano ujutru). 25 jula mi je majka uzela u apoteci Femi Tin kapi za regulaciju menstrualnog ciklusa. Nekada osecam blage bolove u jajnicima i ledjima kao da cu da dobijem ali jos uvek menstruacije nema, pa se ipak razmisljam da odem kod ginekologa.
Inace imam bas slabe bolove u grudima, nemam vrtoglavicu i mucninu, pa sve mislim da ovo nije u pitanju trudnoca.
Zanima me vase misljenje o tome da li da nastavim da pijem ove kapi( kakvo je vase misljenje o tim kapima) ili da odem kod ginekogola?
P.S. pre ovog kasnjenja menstruacije ciklusi su mi bili na 30-35 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome trudnoću možete isključiti. Kod Vas se najvjerojatnije radi o hormonalnoj neravnoteži, stoga savjetujem pregled ginekologa i analizu spolnih hormona.

Orihime

Postovani,
hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu

Antinas

Poštovani doktore,
Ovaj mjesec imala sam nekoliko odnosa s partnerom te smo koristili kao zaštitu kondome ( nakon odnosa smo provjerili i bili su čitavi) te prekinuti snošaj odnosno nikada nije ejakulirao u mene. Inače mi menstruacija zna kasniti po nekoliko dana (4-5),ali sada je već nema 10 dana pa sam zabrinuta. Postoji li mogućnost trudnoće uz kondom i prekinut snošaj. Unaprijed hvala!

Antinas

Samo još da napomenem da sam ovih zadnjih mjesec dana imala velike fizičke napore (rad i putovanje u drugu državu)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uz navedene metode zaštite ne postoji mogućnost trudnoće. Stres i pojačan tjelesni napor mogući su uzrok kašnjenja menstruacije. Savjetujem da uradite test na trudnoću i tako riješite nedoumice.

ruzica.b

Poštovani, imam jedno pitanje za Vas. Inače imam redovne mjesečnice, svako 27-28 dana. U dva navrata sam pila kontracepcijske pilule Yaz, za zaštitu od trudnoće i regulaciju obilnih i bolnih mjesečnica. U lipnju ove godine sam prestala s kontracepcijom, te sam dobila mjesečnicu 20.07. Mjesečnica je opet nastupila 18.08, zatim 12.09, te opet 11.10 (nezaštićene odnose sam imala 27.08. (plodni dani) i 6.10.). 24.09. sam krenula s planom prehrane s kojim sam uspjela smršaviti 5.6 kg (za 7 tjedana) i bila sam više od 3 tjedna prehlađena. Ovaj mjesec još nisam dobila mjesečnicu, danas mi je 32 dan ciklusa (meni se to nikad nije događalo), na trenutke osjećam nešto u jajnicima, ali krvarenje ne nastupa. Nisam radila test jer mislim da je nemoguće da sam trudna. Je li moguće da mjesečnica ne nastupa radi promjene prehrane i mršavljenja (iako se zdravo hranim, plan prehrane sam dobila od stručne osobe) ili je uzrok disbalans hormona nakon prestanka uzimanja kontracpcije. Moje pitanje je da li je moguće da će mjesečnica nastupiti sama ili moram ići na izazivanje mjesečnice s tabletama. I koliko nakon što ne nastupi mjesečnica je potrebno ići na izazivanje iste (35-i dan ciklusa ili više)? Ne želim dizati paniku i nadam se da će mjesečnica sama nastupiti, ali ako griješim ići ću čim prije na pregled da bi riješila ovu situaciju. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom trudnoća je isključena. Promjena u tjelesnoj težini može utjecati na ciklus. Moguće da je izostala (zakasnila) ovulacija, i time je došlo do blažeg hormonskog disbalansa. Savjetujem da pričekate još desetak dana, te ukoliko menstruacija ne nastupi javite se liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

ruzica.b

Hvala Vam na odgovoru i savjetu. Mjesečnica je nastupila tokom noći, pa ću vidjeti što će biti s idućim ciklusima. Ugodan dan Vam želim! Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Također.

babylips83

Poštovani dr, menstruacija mi kasni već 4 dana. Uglavnom je redovna (28 dana, +- dan, dva), nemam neke bolove, sem prvi dan i to je to. Međutim, u martu ove godine desilo se da u razmaku od 17 dana imam dva ciklusa, ali sam to prepisala stresu jer mi je tad rečeno da imam astrocitom, što mi je izazvalo stres, ali srećom ispostavilo se nakon par dana da mi specijalizantkinja nije dobro objasnila i napisala, ali sam svakako doživjela veliki strees. Posle toga je sve bilo u redu ali sada mi kasni 4 dana i ne znam zasto. Odnose sa momkom sam imala svega par puta ovog mjeseca (metod prekinutog snošaja) i znam da sigurno ništa nije ostalo, jer tu metodu koristimo već šest godina. Osim što sam dosta prehlađena i što sam išla na put ovog mjeseca i što sam u procesu kupovine stana a što mi ipak malo izaziva stres dok se ne finalizira, ne znam što bi drugo moglo biti. Koliko još da čekam da provjerim šta to nije u redu? Danas je 31. dan ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu zbog stresa, no budući da ste imali odnose moramo isključiti trudnoću. Savjetujem da uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom. Obzirom na kašnjenje menstruacije, on bi trebao biti vrlo pouzdan.

Cicibela 40

Molim vas, zadnju menstruaciju sam imala 28.08 i prije 15 20 dana mi se pojavio samo smedji iscjedak pa par dana nista pa opet malo smedje pa nista, pa kao da mi je dosao menzes pa i to potraje mozda jedan dan iza toga opet malo smedje ja mislim gotovo je onda opet tako, bilo je i par dana ajmo rec normalne menstruacije al to traje vec 15 ak dana, inace prije u mjeseci sam isto imala kasnjenje bila u dr uzv i papa uredni, dobila proveru i sve bilo ok do sada, cjeli zivot imam redovan ciklus, dali imam razloga za brigu ili je to samo pocetak menopauze s obzirom da imam 46 god LP hvala

I.D19

Postovani doktore, moj problem je poceo iznenada prije 3 godine. Preduge menstruacije koje su znale trajati po 4-5 mjeseci, sa ogromnim ugruscima. Doktori su mi govorili da je problem stres, ali su mi davali antibejbi pilule koje su samo trenutno pomagale. Moj trenutni ginekolog je rekao da su ciste. Posljednje tablete koje sam pila bile su Levomin ( 3 mjeseca po preporuci ginekologa). Nakon tableta ciklus je bio uravnotezen 2 mjeseca, medjutim treci mjesec nakon tableta ciklus je kasnio 9 dana, a sada kasni 12 dana. Takodjer moram reci da zbog neregularnog ciklusa tesko mi je odrediti plodne dane.Zadnji odnos sam imala 15.10 sa zastitom, te nikada nismo isli " do kraja" . Takodjer u zadnjih 5 dana uradila sam 4 testa koja su bila negativna. Bila bih Vam veoma zahvalna na odgovoru.

Nazad
1 ... 39 40 41 42 43 44 ... 47
Naprijed