klamidija

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je ista stvar. Uvijek se rade tzv. cervikalni brisevi. Isti se uzimaju uzimanjem brisa iz endocervikalnog kanala.

m9999d

Poštovani,
nakon što mi je dijagnosticirana klamidija i ureaplasma cervikalnim brisom, dobila sam u terapiji doksiciklin 10 dana. Zanima me dali se može prenijeti infekcija na novog partnera oralnim putem (kunilingus) u 6 danu terapije, odnosno kolika je vjerojatnost da je novi partner zaražen? Nakon 1 ciklusa antibiotika, cervikalni brisevi su mi negativni. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oralnim odnosom ne može.

leona99

Trebam li uraditi bris na klamidiju prije zahvata buduci da nemam spolne odnose?Zaboravila sam napomenuti doktoru.Imam mali ginekoloski zahvat. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

leona99

Hvala puno

A bris na microplasmu i ureoplasmu u navedenom gore slucaju?

Trebam li mozda jos sto od brisa ili uzorak urina?

Radic se o veoma jednostavnom malom zahvatu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba. Nakon zahvata dobije se postoperativna antibiotska profilaksa.

kiki23

Dobar dan. Imam pitanje vezano uz iscjedak. Zadnju menstruaciju imala sam 10.9. Prije nesto manje od mjesec dana radila sam briseve zbog sumnje i dijagnosticirana mi je klamidija te sam dobila sam terapiju Hiramicinom tjedan dana. Za 2 tjedna trebam uraditi kontrolne briseve. No, ono sto mene muci je da u zadnjih mjesec i pol imam izrazito pojacan iscjedak koji bude malo bijeli, malo proziran, pa ljepljiv, rastezljiv cak je jednom prilikom bio gumenast, ako je to pravi opis. Zanima me je li moguce da je takva promjena iscjedka moguca upravo zbog klamidije, odnosno terapije ? Inace sam dosta slabog imuniteta, prije 3 mjeseca sam 2 tjedna provela u bolnici zbog E.coli.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o normalnom iscjetku koji je karakterističan za određeni dio ciklusa.
Nema veze s možebitnom infekcijom klamidijom.

aine

Poštovani,
dečku mi je dijagnsticirana klamidija i dobio je kao terapiju azitromicin 1x1000mg 3 dana. Danas je popio zadnju tabletu. Zanima me do kad je on zarazan i da li je siguran sex s kondomom (inace uvijek imamo odnose s kondomom i ja sam negativna na klamidiju)?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zarazan je do tad do kad ne napravi kontrolni bris i dok bude negativan,. Odnose sa zaštitom možete imati.

Betko123

Pozdrav, za moje pitanje ne mogu jedino naći odgovor. Dakle, zanima me nakon koliko vremena smatrate da bi infekcija klamidijom postala opasna? Ako već osjetim simptome koji se navode, je li vec tad učinjena "šteta"?Trenutno se liječim Dioksicilinom, pa me zanima i smatrate li da će to riješiti problem.
Hvala, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedena terapija svakako će biti svrsishodna. Nastavite dalje s uzimanje te napravite potom kontrolni bris vi i partner.

meri885

Lijep pozdrav, moze li se preko PAPA testa utvrditi nazočnost klamidije? Hoce li PAPA pokazati makar nesto sto bi uputilo na potrebu daljnih pretraga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo teško se ista dokazuje. Osim kad je u velikom broju. Cervikalni brisevi su zlatni standard za detektiranje iste.

Husky

Test na klamidiju

Lijep pozdrav,
imam 19 godina. Zbog sumnje na klamidiju nakon nezaštićenog spolnog odnosa otišla sam ginekologu da bi se testirala. Kako sam Papa-test radila prije 3 mjeseca te je isti bio uredan, ginekolog je rekao kako za testiranjem nema potrebe. Jedan od razloga je, osim skupog zahvata, da se to redovito ne provodi osim ako se preko Papa-testu ne posumnja na nekakvu SPB.
Testiranje na klamidiju se preporučuje svim spolno aktivnim osobama dok se zapravo Papa-testom ne utvrđuje klamidija kao ni ostale SPB.
Molim Vas za savjet, je li ginekolog u pravu? Kako i gdje mogu obaviti spomenuto testiranje bez da se ponovno ne dovedem situaciju da ginekolog to odbije?

Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U pravu je. Briseve možete napraviti privatno.

made

postovani.Imam veliki problem koji neznam kako da resim.otkrivena mi je klamidija jos pre 8godina.tada sam dobio 1g sumamed i jos 7 dana ciprofloxacin,nakon dve god opet bris mi je bio poitivan,tada sam dobio1gsumamed i 7 dana doxyciklin,ali ni to nije pomoglo.Klaimdija se stalno vracala.Prosle godine opet smo bili pozitivni na brisu, Posto lekari svaki put su davali skoro istu dozu lekova odlucio sam da uzmemo na svoj racun i ja i parnerica vecu dozu antibiotika.pili smo 10 dana doxyciklin i 3 puta po jedan gram sumamed,stroga higijena i kondomi i uvin caj,ne menjaje partnera,i opet nista.Sada pre neki dan opet vidim iscedak i sve te simptome.Zeludac vise tesko podnosi antibiotike.sta bi me savetovali kako da resimo ovaj prevelik problem koji je vise nego hronicni.hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je dobra. neki put je treba ponoviti. Sugeriram pregled urologa.

Anni22

Poštovani,

molim za objašnjenje nalaza sljedećih pretraga:

1. Bris uretre - Chlamydia trachomatis (metoda PCR) - POZITIVAN / Bris cerviksa - Chlamydia trachomatis (metoda PCR) - NEGATIVAN.
Dana 29. ožujka 2017. napravila sam bris uretre zbog simptoma učestalog mokrenja,prebolnog osjećaja pečenja, krvi prilikom brisanja, mutne boje mokraće tijekom dva tjedna (na običnoj urnokulturi ništa se nije vidjelo, nalaz sterilan). Gore navedeni rezultat stigao je 4. travnja 2017.
Odmah na pregledu ginekolog mi je propisao Sumamed (pila sam po jedan antibiotik 6 dana). Simptomi su nestali, osjećam se dobro. Svakako namjeravam otići ginekologu s navedenim nalazom, ali termin je tek idući utorak. Možete li mi ukratko napisati je li moguće izlječenje Sumamedom ili je potrebna još kakva terapija? Isto pitanje vrijedi i za partnera, kamo ga uputiti na pregled?

2. Bris uretre Mycoplasma /Ureaplasma
Mycoplasma hominis nije izolirana. Što to znači?
Ureaplasma spp. je izolirana. Azitromicin S (senzitivno) i Doksiciklin S(senzitivno).
Isti ovakvi nalazi su i kod brisa cerviksa.
Molim za pojašnjenje i način liječenja.

3. Kod brisa cerviksa bakteriološki aerobno i brisa uretre bakteriološki aerobno: oba nalaza glase FIZIOLOŠKA FLORA.
Molim da kratko pojašnjenje.

Najsrdačnije zahvaljujem!
A.

Nazad
Naprijed