kontracepcijske pilule

panicarka1234

Poštovani, kontracepcijske pilule Adexa nisam pocela piti prvi dan menstruacije te sam nezasticeni odnos (bez ejakulacije) imala 15 dana nakon prve popijene tablete. Zanima me imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od kad ste započeli s uzimanjem pilula?

panicarka1234

Poštovani,
Menstruacija mi je kasnila 6 dana nakon sto sam uzela Ellaone, i onda se pojavilo nekakvo cudno krvarenje (jako oskudno) i ja sam tada pocela sa Adexom jer mi je ginekolog rekao da bi to trebala biti menstruacija ali je drugacija zbog tablete. Ali ipak sam u brizi, ako je to slucajno bilo izazvano krvarenje...

panicarka1234

Poštovani,
Nadovezujem se na post iznad.
Danas, 4 dana nakon odnosa mi se pojavilo smede i crvenkasto krvarenje s laganim pritiskom u donjem dijelu trbuha. Inace imam spotting cijeli mjesec a pilule uzimam redovno. Ostale su mi jos dvije pilule do kraja blistera. Je lo to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne trebate brinuti.

panicarka1234

Poštovani, hvala Vam na odgovoru. Jos jedno pitanje, bez obzira na to je li ono bila menstruacija ili ne, sad radim 7dnevnu pauzu i onda 8.dan pocinjem s drugim blisterom,kako je propisano?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Gea92

Postovani,
Od 25.10. pijem Belaru. pre toga sam bila na Qlaira pilulama. Sa Belarom sam pocela 4. dana ciklusa, odmah posle popijenih placebo iz Qlaire. Do sad je sve bilo u redu, sem povremenih mucnina 3-4h nakon popijene pilule. Medjutim, na 17. piluli, krenulo je oskudno krvarenje, svetlo crvene boje, ali vec sutradan tokom dana gotovo da nicega nije bilo. Tog istog dana, uvece, krenuli su jaki grcevi u predelu materice i jajnika, bukvalno na svaki minut u trajanju od 10-ak sekundi, i tada se krvarenje ponovo pojavilo. Danas je krvarenje ponovo jako oskudno, uz tistece bolove, bez grceva za sad. Sta bi to moglo biti? Da li to moze da bude neka reakcija organizma na promenu pilula ili je nesto drugo u pitanju? Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

saya

Postovani. Imam 23 godine. Prije 11 dana sam prvi put pocela sa koristenjem kontracepcijskih pilula, na prvi dan menstruacije. Danas je 11. dan i menstruaciju jos uvijek imam (normalno mi je uvijek trajala 6 dana). Prvih 6 dana bilo je kao tipicna svaka do sada menstruacija, ali od 6. dana jedan dan je samo malo tamno smedje, a drugi dan poprilicno obilno i tamno. Zanima me da li je to krvarenje normalno, i koliko se moze razvuci trajanje menstruacije da se smatra normalnim, s obzirom da sam tek pocela s upotrebom pilula? hvala vam mnogo, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Posljedica je probojnog krvarenja uz pilule. Nastavite s uzimanjem.

Minnie96

Postovani doktore, isprike na smetnji. Naime, uzimam Rosanelle, zbog upale mjehura doktorica mi je prepisala Zinnat antibiotik. Popila sam jednu tabletu antibiotika negdje u pola ciklusa. Doista jednu i dalje nisam htjela. U nedjelju, na posljednji dan uzimanja tablete s djelatnom tvari, uzela sam jednu tabletu Zinnat. Zabunom. Zinnat u 7 ujutro, a rosanelle u 17 sati. Dva dana nakon toga za vrijeme uzimanja bijelih pilula bez djelatne tvari, imala sam nezasticeni spolni odnos. Je li moguca trudnoca?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća trudnoća.

BettyD

Poštovani,

imam 23 godine i problem s aknama koji mi se pojavio prije 4 godine. Prije 5 mjeseci sam napravila analizu krvi te se ispostavilo da imam povišeni androstendion (13.3) koji je uzrok probematičnoj koži lica. Terapija koju sam dobila bile su pilule Diane35 koje sam pila tri mjeseca te sam u tom periodu imala faze u kojima mi je lice bilo gore nego ikad. Nakon ta tri mjeseca i nikakvog pomaka napravila sam pauzu od mjesec dana i ponovno vadila krv. Sada ponovno pijem diane35 jer prema riječima moje ginekologice treba više od tri mjeseca kako bi pilule počele djelovati. U 12 dana koliko ih opet pijem lice mi je svaki dan sve gore, dok se u prošlom mjesecu, mjesecu pauze, malo popravilo (ali i dalje bilo problematično).
Zanima me što mi je činiti u ovoj situaciji? Je li moguće da mi samo ova vrsta pilula ne odgovara? Trebam li ipak još pričekati i piti diane35 još 3mjeseca? Postoji li šansa da mi pilule uopće ne mogu pomoći?

Unaprijed hvala

NaIva2

Poštovani,
pijem kontracepcijske pilule već 6 mjeseci, zadnjih dva mjeseca imam spolni odnos sa dečkom bez kondoma (prvih par mjeseci pijenja pilula, koristili smo i kondom). Pilule pijem redovito (nekad mi se zna desiti da ne popijem u točno vrijeme, ali uvijek ih popijem par sati kasnije). Pijem Trinovum pilule, a s dečkom nemam česte odnose (2-3 puta u mjesecu jer živimo u drugim gradovima). Nekad nam se zna desiti da ejakulira u mene, ali to inače se desi kada imamo odnos par dana prije dolaska (2-3 dana) moje menstruacije, a menstruacije mi je odkako sam počela piti pilule redovna uvijek dolazi za 28-30 dana. Pa me zanima, kolike su šanse da ostanem trudna? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Betty slažem se s mišljenjenj vaše doktorice. Treba najmanje 6 mjeseci uzimanja da se vide rezultati. Svakako posjetite i dermatologa za lokalnu terapiju akni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalva ne brinite, neće doći do trudnoće ako redovito uzimate pilule.

eman

Poptovani doktore,

Naime početkom maja sam dobila Microgynon tablete jer sam imala cistu na jajniku. Međutim u zadnje vrijeme počela mi je kosa mnogo opadati, išla sam kod doktorice jer mi se pojavila opet mala cista, i rekla sam joj problem, ona sumnja da je možda zbog Microgynona( hormoni), dala mi je nove tablete, Legest. i rekla da ih pocnem piti nakon sto blister Microgynona zavrsim i napravim sedam dana pauzu, medjutim mnogo sam zabrinuta za kosu,, pa da li smijem, da naprimjer od sutra samo nastavim sa Legestom, ili moram cekati pauzu? Imajte u vidu da mi nije do kontracepcijske zastite, nego ih pijem radi ciste. I jos da vas pitam, da li sam mogu imati nezeljenih posljedica vezano za nastanak nove ciste ukoliko prestanem piti kontracepcijske pilule?

Hvala mnogo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krenite s Logestom kao što vam je odredila vaša doktorica.

logestina183

Pozdrav. Pijem logest pilule vec dvije godine otprilike. Imala sam problema sa uraslim dlacicica na preponama i potkoljenicama pa sam dobila od ljekara Vioplex sprej da prscem ta podrucja. Sprej sadrzi neomicin (kao neomicin sulfat) i bacitracin, te pomocne supstance bezvodni koloidni sicilij, mjesavina LPGAa (propan/butan), te pentan. Zanima me da li ce antibiotici iz spreja ugroziti djelovanje kontracepcijskih pilula ?