Kvržica

tinaa1990

Hvala lijepa na odgovoru
Kirurg mi je savjetovao pregled svakih 6 mj, svaki dan obavljam samopregled jer sam tako otkrila i prvotni fibroadenom. Svakako cu pomaknuti pregled prije zbog uzimanja hormona, hvala sto ste me savjetovali
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Amra20

Pozdrav, imam 20 godina, nemam spolni odnos i nisam ga do sada imala. Prije 10tak dana sam primijetila na stidnici s desne strane plik ali podkozni je. Na dodir me boli, iste je boje kao i koza. Nije u obliku bubuljice niti nesto slicno maloo je duguljasto. Sta mislite sta bi moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala dlake. Mažite sa antibiotskom mašću (npr. Betrion)

biljka

Poštovani,
prije godinu dana pojavila mi se kvržica veličine graška na lijevoj stidnoj usni, blizu prepone. Ne boli me, prije je imala gnojni iscjedak, kojeg sada nemam, samo je kvržica , malo crvena i to je to. Skoro pa sam uvjerena da je nastala nakon depilacije , naime istisnula sam prištić koji se pojavio nedugo nakon depilacije. U studenom sam bila kod ginekologa i on mi rekao kako je to zaista vjerojatno od depilacije , pravila sam i papa test i ultrazvuk.... Tad sam dobila mast Garamycin i nakon što sam ju potrošila sam opet išla na pregled i ginekologa nije iznenadila rečenica da ta kvržica zna skoro cijela nestati i nakon nekog vremena vratiti se, pogotovo ako smanjim broj nanošenja masti tijekom dana. Nakon nedavnog pregleda sam dobila antibiotik Doksiciklin i pila sam 15 dana , pritom sam nastavila koristiti navedenu mast i kvržica je skoro pa nestala , čak i bez crvenila kroz tih 15 dana , ali se nakon završetka pijenja opet vratila i sad čekam pregled krajem mjeseca i još uvijek koristim tu mast i zaista kad dnevno namažem samo jednom ta se kvržica vrati u veličinu graška, pritom nikad me ništa nije boljelo.
Da, ginekolog je onako usput rekao, da ako mi to smeta da je jedini način da se kirurški ostrani, što me izbezumilo jer sam mislila da to nije neki ozbiljni problem.
Molim Vas nešto mi savjetujte. Da odem nekom drugom ginekologu?

Hvala!
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o manjem apscesu koji ako konfluira se liječi kirurškom incizijom te antibioticima npr. Klavocinom.

biljka

Hvala na odgovoru! No, možete li mi reći je li moguće to liječiti bez kirurške incizije? I što mi molim Vas da mi date neku preporuku.
Puno hvala!

Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Antibioticima se liječi a s obzirom na opetovanost uz inciziju.
Takvi su rezultati najbolji i smanjuje se povanljanje.

bebamala

Postovani , primetila sam malu kvrzicu sa ljeve strane gore pord klitorisa na velikoj usmini ,sa unutrasnje strane , boje koze,izgleda kao podkozna bubuljica.
Probala sam iscediti,izaslo je vrlo malo gnoja.ne boli na dodir , ne pece me , i ne smeta mi uopce. Mozete li mi reci sta bi moglo biti u pitanju , predpostavljam da nije nista opasno ? Hvala unapred na odgovoru i sve pohvale za vas i vase brze i strucne odgovore

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vjerovatno se radi ili o folikulitisu, očahurenoj dlaki ili lojnoj žlijezdi.
Savjetujem lokalnu antibiotsku kremu (npr. Betrion)

dea26

Poštovanje, ovako imam jedan problem, prije 3 dana sam na unutarnjoj strani male stidne usne primjetila malu kvržicu, nije puno velika i na dodir je malo bolna..ono što me brine je da ih sad imam 3 takve, 2 na jednoj stani usana i jednu na drugoj strani,znači ne izgledaju kao bradavice, nego kad opipam osjetim baš kuglicu unutra. O čemu bi se moglo raditi? Neznam jeli povezano s tim, ali prije tjedan dana sam radila kontrolne nalaze za ureaplazmu, i sve je u redu, riješila sam ju nakon prvog uzimanja terapije.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovarno se radi o lojnim žlijezdama i nakupinama loja u njima.
Neki put dođe do upale istih i onda postanu bolne dok se sadržaj ne drenira van.

dea26

Hvala puno na odgovoru, sutra idem kod ginekologa da pogleda ali mi je sad lakše blunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

zanica

Poštovani,

Čitajući prethodna pitanja i odgovore, nisam prepoznala se u takvim problemima, ali ima sličnosti. Moj problem je što mi se pojavila kao kvržica na vanjskoj stidnoj usmini, izgleda kao crvena bubuljica, nema gnoja, ali jako boli, narocito kad mirujem, bol se proširuje i na nogu i prema gore. Molim Vas šta bi to moglo biti, da li je opasno? Molim Vaš savjet!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o gnojnom procesu koji još nije sazrio dakle ne konfluira.
Probajte s hladnim oblozima, Betrion kremom ili rivanolskim oblozima pa i antibioticima na usta.

zanica

Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

marsi

Poštovani doktore,

jučer ujutru sam primjetila na ulazu u rodnicu (na donjem dijelu) povećanu kvržicu koja me žulja dok hodam. Tu sam kvržicu uvijek imala, otkako znam za sebe,ali nikad nije bila uvećana,da mi smeta kad hodam. Uvijek sam je mogla osjetiti kad se brišem (izvinjavam se što ovako pišem) i obično bi malo kao natekla ako imam tvrđu stolicu,ali se odmah povuče. Crvena je, nije bolna na dodir,kao zrno riže ili graška otprilike. Nešto kao hemoroid, a ne znam da može biti na tom mjestu. Mislila sam da nije neka infekcija,ali nemam nikakvih simptoma. A ni kod supruga nema ništa.
Inače imam 27 godina, nikad nisam imala problema sa nekom infekcijom i radimo na trudnoći.
O čemu se radi? I da li mogu nečim da mažem, nekom kremom ili nekim prirodnim lijekom.

Hvala Vam mnogo na izdvojenom vremenu!

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o lojnoj žlijezdi ili upali dlake.
Probajte uz Betrion kremu.