Kvržica

marsi

Hvala Vam mnogo doktore na brzom odgovoru.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

marsi

Poštovani doktore,

jučer sam Vas pitala u vezi kvržice koja se nalazi na ulazu u rodnicu (donjem dijelu) i koja me žulja kad hodam. Rekli ste da se radi o lojnoj žlijezdi. Kupila sam Betrion.
Nego, mene interesuje, jučer sam imala odnose, a nisam Vas pitala da li smijem imati i da li smijem i kad počnem sa korištenjem ove kreme?.Nisam osjetila nikakvu bol, samo povremeno žuljanje,ali ništa strašno. Primjetila sam i kad se malo hladnijom vodom istuširam da se povuče.
I još jedno pitanje - da li smijem na more?

Hvala Vam unaprijed!

POzdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete na more. Ali ne savjetujem odnose nekoliko dana dok se ista ne povuće.

marsi

U redu, doktore. Hvala Vam mnogo na odgovoru.

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

AnnaCorleone

Poštovani doktore, prije par dana me u području vagine počelo mnogo svrbiti i nakon toga se javilo peckanje pri vršenju nužde od toga. Nakon toga sam kupila Canesten kremu jer sam pretpostavila da se radi o gljivičnoj infekciji koja me često zna zadesiti. Nakon dva dana mazanja, svrab i peckanje je prošlo, i odjednom su se pojavila na desnoj velikoj usni vagine dva kao kvrga,plika jedva vidljiva izgledaju kao normalne boje kože, a u njima su na vrhu nešto kao gnojni čepići. Možete li mi reći da li trebam na pregled otići pod hitno ili je ovo samo neka nuspojava jer sam ja imala par ranica od brijanja, a i peklo me kada bih stavljala Canesten. Molim vas na što bržem odgovoru, jako sam zabrinuta da se ne radi o nečemu mnogo gorem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O upali folikula dlake se radi. Betrion kremom mažite izvana i pustite da sazrije i izađe gnoj.

samoti

Postovani, pijem pilule diane 35, koristila sam vaginalete polyginax 12 veceri jer mi je vs III grupa, a papa II. Bila sam kod ginekologa prije mjesec dana i radila kompletan pregled, sada imam novi problem a nisam u drzavi tako da nisam u mogucnosti da odem na pregled. Naime, jos odavno sam primjetila da na ulazu u vaginu sa lijeve strane imam tri cetiri tockice koje su veoma male i nisu predstavljale problem, isla sam i kod ginekologa medjutim to joj nisam pomenula jer sam mislila da je to normalna anatomija vagine, takodjer sam mislila ukoliko je nesto lose ona ce vidjeti i reci mi, medjutim nije mi to ni pomenula. Sada me te tackice svrbe i taj dio je pocrvenio i kada se taknem malo me boli ,pece ne znam ni da definisem bol. Dakle to je sa lijeve strane ulaza u vaginu i dok ne rasirim noge ne moze se vidjeti. Ima i sa desne strane ali me samo lijevi dio svrbi i pocrvenio je. Sta mi predlazete i sta mislite da je? Ja se iskreno nadam da nisu kondilomi, ne lici mi na bradavicu, ali opet ne znam, jako se plasim. Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte Canesten vaginalete tri večeri i s kremom izvana mazati te promjene.

Mirha21

Poštovani doktore,

prije par sedmica sam imala jak udarac u stidno mjesto. Nastala je velika kvrga nakon udarca na lijevoj usni. Stavljala sam hladan oblog i uspjela skinuti poprilicno otok, medjutim jos uvijek postoji kvrga velicine graska (malo vece). Jako se plasim odlaska ginekologu. Postoji li velika opasnost od grusanja krvi i da li postoji neki prirodni lijek il nesto slicno da to rijesim bez posjete ljekaru? Hvala vam unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nište se neće dogoditi. To je hematom u resorpciji. Probajte koristiti Herarin kremu lokalno kroz par dana.

samanta13

Poštovani,
Uočila sam kvržicu pored vaginalnog otvora. Nakon nekog vremena pojavile su se druge kvržice koje su spojene. Izgledaju kao nekakvi pupoljci.
Ne osjećam nikakvu neugodu, bol niti peckanje. Probala sam ju istisnuti, ali bila je samo krv. Ta kvržica nije kao prištić već kao i ostatak tkiva.
Dali je to zabrinjavajuće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je odgovoriti na neviđeno. Radi se vjerovatno o loju ili učahurenoj dlaki.

samanta13

Dali njeno širenje može predstavljati problem?
Može li se odstraniti nekakvim kremama u slobodnoj prodaji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa dirati. Nestat će samo kroz izvjesno vrijeme.

sanyy85

Poštovani,

neposredno ispod klitorisa,sa lijeve strane imam bijelu kvrzicu.Pojavi se,a onda se povuce i tako vec godinu dana.Ono sto me zabrinulo sto se tu prije tjedan dana pojavila ranica koja pece i svrbi!Kupila sam canesten kremu i mazala se,ali ne vidim da pomaze.Prije mjesec dana sam bila kod ginekologa i PAPA test je odlican.Mozete li mi reci o cemu je rijec?

Lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Bili ste na pregledu pa ste trebali pitat ginekologa.
Možda lojna žlijezda, upala dlake i slično.

Pufnizza

Poštovani doktore.
Na malim usnama, s lijeve vanjske strane mi se prije 4 dana pojavila mala kvržica koja svrbi, boli i peče. Vidljiva je i crvena. Isto tako ulaz u rodnicu je crven i bolan. Zato sam mislila da je gljivična upala i liječila ju Canesten kremom. Nije mi pomoglo. Kod ginekologa sam naručena tek 07.08.2013. i zato me zanima Vaše mišljenje, odnosno znate li možda što bi to moglo biti i kako to mogu liječiti do odlaska ginekologu. Isto tako moram napomenuti da sam Esherihiju coli prije mjesec dana liječila antibioticima, je li moguće da je ona uzročnik?
Zahvaljujem na odgovoru. Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni uzročnik je moguć. Mislim da se radi o lokalnom gnojnom procesu tj. Apscesu.
Terapiju bi trebalo započeti uz antibiotike.