Kvržica na vanjskom dijelu vagine

MorningGlory

Poštovani,
Tijekom tuširanja sam zamjetila kvržicu veličine oko 1 cm na području lijevo od velikih usnica, dakle ne na njima već sa strane, kvržica je pomalo bolna na opip, te se može malo micati tokom diranja. Možete li me uputiti dalje, i reći mi što bi to moglo po Vašem mišljenju biti?
I kao napomenu, želim reći kako nisam spolno aktivna već godinu dana, te da sam prije 3 godine imala upalu vagine i to sam izlječila.
Hvala, lijep pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o upali folikula dlake, urasloj dlaki ili slično. Ne treba nikakva terapija, u većini slučajeva dolazi do spontane rezolucije.

MorningGlory

Nije dlaka u pitanju, barem mislim, jer kvržica nije na površini ( poput prištića i slično) nego je ispod kože , niti je crveno.. Postoji li mogućnost nečega drugoga? Hvala, Lp

mmninamm

Poštovani, tijekom tuširanja primjetila sam tri kvržice oko centimetar veličine na vanjskom dijelu vagine. Izgledom podsjećaju na podkožni prišt. Bolne na dodir a kada pokušam istiskati krene gnoj curiti pomješan sa krvi. Zanima me što bi to moglo biti i kako liječiti. Unaprijed hvala. Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morning gloy ležište dlake je pod kožom. Mislim da se radi o tome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mmmninammm, radi se o upali ili urasloj ognojenoj dlaki.
Liječenje je anibiotsko uz eksprimaciju gnoja.

kata37

danas sam bila na pregledu kod ginekologa zbog dvadesetak žarko crvenih kvržica koje su pune krvi ,nalaze se svukuda po spolovilu.počelo je kao jedna dvije ali se one raširuju.doktor me poslao kod dermatologa sa diagnozom hemangiom,dermatolog je diagnozu potvrdi i napisao mi uputnicu za ginekološki odjel da se to ostrani.razlog je taj šta pojedina kvržica zna nabubriti i puknutu iz čista mira,onda mi curu krv kao luda kapa dok dobro ne pritisnem to mjesto.molim vas za savjet da li ih odstraniti ili ne i ako da kako se to radi .hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odstraniti ako su vam kolege tako sugerirale. Obično kirurškom ekscizijom, premda ima i drugih metoda. Savjetujem da na našim stranicama kontaktirate dermatologa.

Petraa001

Poštovani doktore, prije par dana sam primjetila nesto izmedu tockice i kvrzice velicine rize ali okruglo na unutarnjoj strani velikih usana. Na dodir je mekano i osjetim malu bol. Ne pece me prilikom obavljanja nuzde, ali me dvije veceri cesalo dok nisam namazala nevenovom kremom. Imam 22 godine i spolno sam aktivna s istim partnerom 2 godine.
Mislim da nije nista ozbiljno, izgledom podsjeca na pristic, ali nema nista bjelog, crvenkasto je i nema gnoja. Mozete li mi reci o cemu se po Vasem misljenju radi i kako se toga rijesiti?
Puno Vam hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o učahurenoj dlaci ili upali folikula dlake. Ništa opasno.

Petraa001

Puno Vam hvala na odgovoru, sad sam mirnija!
Zanima me jos da li mogu imati spolne odnose dok mi kvrzica ne prode? I da li se smijem normalno kupati u moru i nositi mokri kupaci?
Hvala jos jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete imati odnos i kupati se. Mokri badić svakako ne.

libra87

Postovani,
Prije nekoliko dana,otprilike 7-10 dana,poceo je da me boli oziljak od epizotomije,otprilike gdje je bio 3.konac od vana ka unutra(bilo ih je 5 za vadjenje,i jos 3-4 unutra) .Prilikom tusiranja sam pod prstima osjetila da ispod tog dijela ima kvrzica koja,kad se dodirne bolii bila je tvrda.Da napomenem da se vani nije nista vidjelo,ni crvenilo ni otok.Sad mi je od juce ujutru na tom mjestu,koliko mogu skontati da je po samom rezu ,pojavio se otok koji izgleda crveno i kad se dodirne mekano je ali boli uzasno.Smeta mi kad hodam,kad ustajem,kad sjedam,...kao da imam mali baloncic na tom mjestu.Od poroda je proslo skoro 11 mjeseci,na prvom pregledu poslije poroda(kad je bebica imala 2 mjeseca) bilo je sve uredno,nije bilo nikakvih problema sve do sada.Molim Vas da mi objasnite o cemu se radi i da date nekakav savjet sta da radim.Doktor mi radi tek u utorak,a strah me da cekam do tada ako je nesto opasno.Hvala Vam unaprijed!Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se vjerovatno o gnojnoj upali u potkožnom tkivu.
Trebalo bi koristiti antibiotike.
Lokalno možete probati staviti obloge od rivanola.
Ako proces konfluira nužna je ekscizija i evakuacija gnoja.

mtad

Poštovani, zamjetila sam kvržicu s desne strane od vagine, oko centimetar u dubini je i nesto manje siroka, bolna na dodir kao da se radi o potkoznom pristu ali nista ne izlazi, sto bi to moglo biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne izlazi ništa jer nije došlo do fluktuacije sadržaja.

mtad

Zaboravila sam napomenuti kako sam tu kvrzicu prvi puta zamjetila prije otprilike pola god ali se nisam obazirala,sada kao da je dublje u kozi i tvrđa je pa mislim da se ne radi o potkoznom pristu, sto bi to moglo biti i kako izlijeciti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguć je potkoži apsces, cista, bartolinijeva žlijezda. Oako ne mogu znati.

Valerii

Poštovani,
Prije 3 dana sam napipala na vanjskoj strani vanjskih usmina kvržicu, kao manje zrno graska. Iste je boje kao koža na tom podrucju i vidi se samo kad se koža nategne. Imala sam i prije godinu-godinu i pol tako nesto slično i istisnula sam i izašo je gnoj nakon cega je to nestalo, ali iz ovoga ne izlazi. Boli samo na dodir, a sumnjam da je urasla dlaka jer na tom podrucju nema dlačica.
Sto bi to moglo biti? i što da radim s tim?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala potkožja ako ej bolna. Kad sazrije tek tada može izaći gnoj van , a većina tih procesa ne razrije neg se spontano povuće.