Kvržica na vanjskom dijelu vagine

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je akutna upala prošla, možete imati odnose, a možete se i depilirati.

Lena_25

Poštovani,
osjetila sam kvržicu na lijevoj strani točno između velike i male stidne usne. Kvržica nije na površini niti se vidi nego se može osjetiti na dodir. Veličine je graška i može se malo pomicati. Cijela lijeva velika stidna usna mi je naotekla i boli, i to ne samo na dodir. Molim vas recite mi što bi to moglo biti i da li imam razloga za zabrinutost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o upali Bartholinijeve žlijezde. Javite se Vašem liječniku.

ArmasS

Imam problem sa unutrasnjim dijelom veliki usana vagine prije par dana mi se pojavilo na mjestu gdje nema dlacica nesto velicine graska na dodir bolno i kao da gori bol se osjeti i do desne noge vodoravnim putem na dodir ne moze se istisnuti a poslije odnosa imam osjecaj kao da je postalo vece .

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o upali žlijezde koje se nalaze oko ulaza u rodnicu. javite se liječniku radi pregleda i teraapije.

ArmasS

Postovani
Zaboravih napisati da se ta kvrzica ne nalazi na donjem dijelu veliki usana vec na pocetku skoro pri samom vrhu tj prema stomaku i veceras mi je malo procurilo gnoja poslije toga me bolilo na dodir i smeta kad sjedim ,,pod kozom je i kad se stisne moze se vidjeti zuta boja na par mjesta nadam se da nije nista opasno a zbog posla ne mogu ni otici lijecniku jer radim svaki dan od 07-19

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom vjerojatno upala korijena dlake. Ukoliko ne možete do liječnika uzmite u ljekarni neku od antibiotskih masti koju možete dobiti bez recepta.

meri0805

Lijepi pozdrav, prije 3mjeseca sam pisala na ovu temu kako sam dobila tvrdu i bolnu kvrzicu kod klitorisa. To je uz pomoc antibiozika brzo proslo, ali ova 3 mjeseca je ostala i dalje tvrda i sitna kuglica koja nije bolila. Tek danas je na vrhu izasao gnoj te sam to istisnula. Jel to normalan proces i jel bi trebala otici lijecniku za to? Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je normalno i nije potreban posjet liječniku. Ukoliko bi se to područje zacrvenilo ili oteklo tada se javite na pregled.

dvmm511

Poštovani,

prije nekoliko dana primjetila sam kvrzicu velicine graska desno gore od klitorisa, na sluznici, vidljivo izvana. U pocetku nije boljela, no sad vec nakon par dana se znatno povecala, velicine je graska i izrazito boli i dok je ne dodirujem.
U pocetku su se unutar nje vidjele bijele tockice, kao limfne zlijezde, a sada je crvenkasta i izrazito bolna.
Mozete li mi molim Vas reci sto mi je ciniti?
Unaprijed zahvaljujem

dvmm511

Ispravak: sada je velicine graha

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o upali neke od žlijezda kojih je mnogo u tom području. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i eventualne terapije antibiotikom koja se preporuča u takvim slučajevima.

dunja.dunja

Poštovani doktore, za vrijeme tuširanja na ulasku u rodnicu sam osjetila kao nekakvo zadebljanje i kvržicu ispod. Evo slika gdje se točno nalazi: https://s15.postimg.cc/xn4yfczuj/123.jpg Ne boli me, ne peče me, ne smeta mi dok hodam... Samo pod prstima osjetim da je tu. Što bi to moglo biti? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o Bartholinijevoj žlijezdi koja se nalazi na tom mjestu. Najgore što se može dogoditi je upala. Tada se to područje zacrveni, postane bolno i otečeno.

Vik125

Poštovani,
prije otprilike tjedan dana mi se pojavila crvena kvrzica na podrucju prijelaza klitorisa do usana, pomalo bolna. U zadnjih nekoliko dana prosirilo se i trenutno ih ima 8. Izgledaju kao afte (kojima sam sklona kada mi padne imunitet) i nalaze se na velikim usnama kod sluznice, bolne su i svrbe te su na dodir pomalo tvrde. Pa me zanima sto bi to mogli biti? Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, javite se liječniku. Bez pregleda nije moguće reći o čemu se točno radi, ali sigurno je infekcija u pitanju. Moguće da se radi o herpesu.

Lanap

Poštovani,
prilikom tuširanja primijetila sam potkožnu tvrdu kvržicu veličine graška na području vanjskog dijela vulve, s lijeve strane. Kvržica je blago bolna na dodir, bez crvenila kože ili promjene boje.
Napominjem da sam u četvrtom mjesecu trudnoće, pred desetak dana bila sam na ginekološkom pregledu koji je bio uredan, a ranije spomenute kvržice nije bilo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o cisti Bartolinijeve žlijezde. Ona nastane kada se izvodni kanal žlijezde zatvori. Ukoliko bi došlo do upale (crvenilo, bolnost) potrebna je terapija antibiotikom. Savjetujem pregled.