Menstruacija

MOLIMVASPOMOC

Postovani, imam 35god radimo na bebi vec 2 godine.. Moji ciklusi papatestovi i sve ginekoloski bas cijeli zivot je bilo u redu... Prije godinu i pol doktorica ustanovi nisko zeljezo tako da ga pijem od tada, sve se popravilo osim feritina ta rezerva je jos dosta niska na 29 je sada... U sklopu sistematskog prije 8 mj utvrdi da mi je usporen rad stitnjace 4.1 vrijednost je tada bila..... Od onda pijem tyroxin par mjeseci 50 mg pa 75mg trenutno 88mg jer su i ona i ginekolog misljenja da treba vrijednost biti ispod 1.0 za lakse zacece... Trenutno je 1,1.... E sad meni su se zadnji mjeseci ciklusi koji su 20 godina bili uredni i tocni na svaki 28dana skratili na 22-25 plus zadnja dva traju isprekidano po nekih 7-9dana tj kad prodje menstrualno krvarenje sto je kod mene normalno da traje 5-6dana nastavi se oskudno jos nekoliko..... Jel moguce da je to od tih hormona sto pijem? Zadnja kontrola kod ginekologa je bila prije cetri mj... Sad cekam novi termin za mj dana.... Jer bas vise ne znam sto mislim od 20 godina urednih ciklusa sada sve postaje nekako neuredno. Oprostite na opsirnom textu i veliko hvala sto postojite za nas panicare!
Srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ciklusi su se poremetili zbog hormonske neravnoteže. No,nije problem trajanje ciklusa, nego to što već dvije godine ne možete ostvariti trudnoću. Zbog toga preporučam da se javite na odjel humane reprodukcije. Tamo će Vam pomoći da nekom od metoda potpomognute reprodukcije ostvarite trudnoću.

MOLIMVASPOMOC

Hvala vam na odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Pozdrav

Mivandic

Poštovani, 20.dana kašnjenja menstruacije bila sam na UZV doktor mi je rekao da nisam trudna. Endometrij debljine 4mm. Dao mi je provera tablete 8 dana 2x1, prošlo je već 5 dana od zadnje tablete a još nisam dobila menstruaciju. Što bi moglo biti u pitanju? Uz to dao mi je dodatke prehrani Gynositol da reguliramo ciste na jajnicima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da uradite analizu hormona. Prema tim nalazima ordinirati će se terapija.

flower86

Postovani doktore.
Cura mi koristi Logest pilule gotovo 5 godina, redovno i u isto vrijeme (u rasponu +/- sat vremena). Prenosim njene rijeci : uvijek uredne menstruacije (zadnja pilula cetvrtak, menstruacija u ponedjeljak), nekad budu s dosta krvi a nekad samo smeckasti iscjedak, nekad traju 2-3 dana, nekad 5. Rijetko prvi dan menstruacije ima osjecaj probadanja, ali uglavnom ih nema.
Razlog zasto postavljam pitanje je sljedece : propustila je pilulu 26.12. (kraj prvog tjedna pakiranja) te je popila 27. dvije tablete u uobicajeno vrijeme. Imali smo nezasticene odnose sa svrsavanjem u nju u rasponu od 30. do 2.1. jer smo monogamni i ne prakticiramo vise mehanicku zastitu. U tom periodu je pocela osjecati neke blage grceve, opisuje ih kao neku vrstu 'vibracije' u donjem dijelu trbuha. Najprisutniji i najcudniji simptom su ti blagi grcevi. Bolova u grudima nema, male promjene raspolozenja su prisutni, ali iskreno pripisujem ih panici oko trudnoce.
Posljednju menstruaciju je dobila uredno u ponedjeljak 14.1., bila je oskudna i smeckasta, trajala je otprilike 3 dana ali ti blagi grcevi nisu nestali ni do danas. Ne bole ju, samo su prisutni i stvaraju neki blagi pritisak. Pilule koristi i dalje, pocela je s drugim pakiranjem i sad ce stupiti u drugi tjedan koristenja.
Mislite li da ima sanse za trudnocu? Pozdrav i hvala unaprijed

flower86

Zaboravio sam reci da je spomenula da je imala nesto sitno crvene ili roze krvi sredinom ove menstruacije (2. dan), ali nije bilo mnogo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost da je došlo do trudnoće. Možete to potvrditi sa 100% sigurnošću tako da uradi test na trudnoću.

Ivan2019

Postovani doktore,
Mozete kratko objasnit..citiram
'Pored desnog jajnika hipoehogena tvorba promjera 4,27cm'
O cemu je rijec? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema nalazu vjerojatno se radi o paraovarijskoj cisti. To je benigna cista uz jajnik koja ne radi nikakve smetnje i nema potrebe za operativnim zahvatom.

RinciMa

Poštovani doktore!
Javljam vam se ponovno jer smo momak i ja ovaj mjesec išli na trudnoću. Što još nismo ustanovili dali smo uspijeli. Jer mi menstruacija treba doći tek za 10ak dana. Ali ono što me zanima je kada bih mogla izvaditi betu za koliko dana ili već sada mogu. Jer u zadnjih tjedan dana imam jake glavobolje sa mučninom. S tim da sam već par puta i povraćala. Danas mi je opat jaka glavabolja sa mučninom i vrtoglavicom malo. Doktorica mi je za tlak rekla da je malo niži te mi dala uputnicu za vađenje krvi za dva dana , da bi vidjela dali mi išta fali .
Unaprijed zahvaljujem .
Lp

RinciMa

S tim da sam još zaboravila napomenut da nikakve tablete za bolove njsam pila. (Jer još nisam sigurna dal sam zatrudnila)
Pa me zanima koje tablete za glavobolju smijem uzimati a da ne šteti na začeće.(napominjem iako nijsam još ustanovila.)
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beta hcg se može dokazati nakon implantacije zametka u maternicu. Do implantacije dolazi tjedan dana nakon oplodnje(odnosa). Za glavobolju možete uzeti Lupocet.

cocacola123

Postovani, zadnju menstruaciju sam dobila 18.1. sljedecu bi trebala dobiti 13.2. medjutim menstruaciju sam dobila jucer sto mi se nikad nije desilo da ovoliko ranije dodje, s obzirom da pijem yaz tablete od 18.1. koje mi je ginekolog preporucio zbog jakih menstrualnih bolova, zanima me da lisu one mogle biti uzrok prerane menstruacije. Unaprijed se zahvaljujem!

AnerolD

Dobar dan.
Imam 20 godina i inace mi menstruacija dolazi svakih 28 dana, s tim da cesto zna kasniti dan ili dva.
Prosli mjesec u plodnim danima dobila sam ovulacijsko kravenje- trajalo je par sati. Nakon cega mi je menstruacija kasnila 4 dana. Bila je malo rijeda nego inace. Ovaj mjesec mi je kasnila 2 dana i isto je rijeda nego inace. Nakon 3 dana mislila sam da je zavrsila, ali nije. Na papiru nakon mokrenja jos uvijek ima krvi i tijekom dana nakon setnje nadem malo krvi i na ulosku.
Htjela bih napomenut da imam dosta problema sa stresom i da ne vjezbam konstantnom kao sto sam to prije radila.
Jucer sam ponovno pocela sa vjezbanjem nakon cega sam primjetila krv na papiru nakon mokrenja i malo krvi na ulosku.
Sto se tice spolnih odnosa, imam stabilnu vezu i koristimo kondome, ali smo znali koristiti i prekid snosaja.

Procitala sam na internetu da je promjena u menstruaciji normalna i da se menstruacija zna promjeniti svako desetljece. Ali se svejedno brinem i zanima me je li moguce da je doslo do promjena zbog stalnog stresa i prestanka fizicke aktivnosti ili je u pitanju nesto drugo ?

Planiram posjet ginekologu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana cocacola123, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju koje se javilo zbog pilula. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Kroz dva do tri ciklusa trebalo bi se regulirati.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana AnerolD, menstrualni ciklusi su podložni promjenama pod utjecajem hormona. Stres je prvi faktor koji remeti hormonsku ravnotežu a time i menstruaciju. Osim stresa na hormonsku ravnotežu utječu i prekomjerna tjelovježba, te velika promjena u tjelesnoj težini. Savjetujem da uradite analizu hormona.

RinciMa

Poštovani. Menstruacija mi treba doći za 2 dana. Kako smo momak i ja išli na zacece ovaj mjesec. Od jutros mi se pojavio rozkasti iscijedak . Ali bez grčeva kao što mi bude kad trebam dobiti menstruaciju. Zanima me što bi bilo to. Nemam nikakve simptome ponekad dole lagani grcevi koji ne traju dugo i mučnine. Prije dva dana tlak mi je od jednom bio jaako nizak i jako mi se vrtilo u glavi što nikad prije nije. Imam 22 godine i tlak mi je uvijek super bio. Jučer sam dobila i upalu uha ali ne pijem ništa za bolive i upalu. Samo sam bila popila 1 lupocet.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Možda se radi o implantacijskom krvarenju.