Menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Grudi su osjetljive na hormone, stoga znaju boliti u sklopu pms-a, i kod početne trudnoće,

Vanchi

Poštovani,
Menstruacija mi je kasnila 20 dana, pomislila sam na trudnoću jer se nisam čuvala, ali dobila sam.. Trajalo je nekih 4 dana ali u jako manjim količinama nego uobičajeno. Dva dana je sve bilo ok i onda su mi se nakon odnosa na wc papiru pojavili braonkasti, pa zatim tragovi krvi. I narednog dana isto,ali to se dešava samo kada idem u wc. Nemam krvarenje poput menstrualnog, i takodje imam bolove u jajniku.!?
Unaprijed hvala za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, što prije uradite test na trudnoću i javite se liječniku. Neobično krvarenje nakon kašnjenja menstruacije može zbog početne trudnoće. No, ono može biti i posljedica izvanmaternične trudnoće, pogotovo ako ga prate bolovi.

Ceca pereca

Poštovani menga mi kasni 11 dana,ali imam bolove kao da bi trebala da stigne brzo. Međutim ništa. Porodila sam se prije 6 mjeseci. Kasnila mi je i prišli put 8 dana. Imala sam odnos nezaštićen i osjetila sam bol i predjelu jajnika, urin mi ima jak miris, nisam radila test. Da li je neka upala ili da kupim test???

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste imali odnos, a menstruacija kasni, prvo uradite test na trudnoću. Savjetujem i bakteriološku analizu mokraće.

RinciMa

Poštovani doktore. Menstruacija mi treba doći za tjedan dana. Ali momak i ja smoznaći išli na začeće ovaj mjesec te sam vam bila rekla da su mi vec grudi i osjetljive jako i bolne. Jučer me jako glava bolila cijeli dan. Tablete nisam imala doma ništa osim andola. Te sam ga popila bol se bila ublažila. Ali i danas me malo boli glava. Sad čitam negdje piše da andol u početnoj trudnoci i začeću nije dobar. A ja ga popila. Mislim, ja još opče nisam sigurna dal sam ostala trudna ali me zanima dal sam naštetila što ako sam zatrudnila i dal sam u opasnosti. Andol je 300mg . Puno hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Andol ne može naškoditi trudnoći.

RinciMa

Hvala vam puno na odgovoru. Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

anči3119

Poštovana,
ovako.. prvo da kažem da imam policistične jajnike, međutim mjesečnica mi nije nijedan mjesec nikada izostala, a prvi put sam dobila sa 11 godina. Iako mi nije nikada točna u dan - moj ciklus traje između 26-30ak dana. Ovaj mjesec se prvi puta dogodilo nešto čudno. Trebala sam dobiti oko 2.svibnja, međutim meni se prvi put 28.travnja pojavio neki tamno smeđi iscjedak (vrlo malo). Mislila sam da je to pred menstruaciju, međutim to traje do danas. Dakle već neka 3 tjedna imam u prosjeku svaki drugi, treći dan samo smeđi iscjedak, nekako suh. Ponekad bude i par kapljica krvi (nekad normalne boje, nekad isto smeđe boje kao neka stara krv) al ništa da bi se moglo reći da je to menstruacija. Zanima me o čemu se može raditi? Znam da taj izostanak menstruacije ne može biti povezan s trudnoćom jer nemam odnose već nekoliko mjeseci. I bila sam kod ginekologa 3.5. nevezano za ovo stanje s menstruacijom nego zbog dermatoloških problema ali pokušala sam mu objasniti i svoje trenutno stanje međutim nije se previše obazirao na to. Odrađen mi je ultrazvuk jajnika i papa test i s time je sve u redu.
Također, dermatolog mi je prepisao antibiotik doksiciklin koji pijem već 8 tjedana pa me zanima je li moguće da mi je antibiotik nešto poremetio?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem da uradite kompletnu hormonsku analizu (hipofiza, jajnici, štitnjača)