Mjere bebe

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve su mjere u granicama fizioloških odstupanja. Budući da ste visoki 155 cm, za očekivati je da će i dijete biti 'sitnije'. Prema uzv nalazima možete isključiti kromosomopatiju. Nema razloga za brigu.

Conto

Poštovani, molim za pomoć. Ostala sam malo u panici nakon zadnjeg pregleda pa Vas molim za mišljenje.

36 + 4 tt
Uzv gestacija 37tt
Bpd 94,8
Fl 71,9
Ac 306
Hc 329
2835g
Protoci uredni, ctg reaktivan 130

Iduca kontrola za 10 dana
37 + 5 tt
Uzv gestacija 36 + 6
Bpd 93,2
Fl 73,8
Ac 314
2882g
Protoci uredni, Afi 18.4, ctg reaktivan 145

Ispada da beba nije ništa dobila.. moj tlak je uredu, u trudnoći sam dobila 8kg, ogtt uredan.
Doktor me naručio za 2 dana ponovno na ctg, ali ja sam ostala uspaničena. Što se događa? Da odem u bolnicu s obzirom da sam vec u terminu?

Hvala na odgovoru

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, beba je dosegla terminsku porođajnu težinu (iznad 2500 gr.) i nema nikakvih razloga za brigu. Potrebna je samo redovita CTG kontrola.

TinaL

Poštovani, na UZV pregledu, 29+3 tt, mjere su: BPD 7.22, HC 27.10, AC 23.80, FL 5.50. FD uredna, TT oko 1255g. Doktorica je navela u nekoliko navrata kako je trbuh bebe premali. Molim lijepo Vaše stručno mišljenje. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjere su nešto ispod prosjeka, ali unutar fizioloških granica odstupanja. Nema razloga za brigu.

Vedrans

Dan, da li mi možete reći da li su po vama ove mjere ok.. Ipak dva misljenja su dva.Doktor je rekao da se beba lijepo razvija, al mozda je tjedan dana mlađa.Radi prijašnjih situacija odmah se ulovim na svaku rijec, pa krenem sa proučavanjem mjera sama, sto na kraju nema smisla. ... Sada od pocetka je tako.. Iako u u 20 tj su mjere bile dobre..zadnja menstruacija 27.07. Pocetak trudnoce prvi pregled 7 + 5,beba odgovara 7 tj

Ovo su mjere dns je 26 +0 tj
Tezina 830 g
Bpd 6.70 -27w 1d
Ofd 7.70
Hc 22.73 -24w4d
Hc* 22.65 -24w24d
Ac 20.81 (25 w 2 d
Fl 4.85 - 26w0d
Cereb (hill) - 2.67 23w6d

Radi interneta me muci ovaj cereb

Vedrans

28.07 zadnja MM

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, mjere su unutar fizioloških granica odstupanja.

Emy22

Pozdrav
Na posljednjem uzv 30tt beba je izmjerena na:
BPD 8.06CM
AC 25.21 CM
FL 5.82 CM
Težina 1540g

Sve mi izgleda okej osim što mi se čini da je glavica veca tj. Ne znam ima li razloga za zabrinutost i postoje li neka veća odstupanja.
Moj dr kaže da je to sve u granicama normale iako je u trudnicku knjižicu napisao napomenu za glavu.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve je to unutar fizioloških granica odstupanja. Osim toga, kod mjerenja treba uzeti u obzir i standardnu pogrešku.

Emy22

Hvala na odgovoru happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

dolidoli233

Postovani,
bila sam na kontrolnom ultrazuvuku, zanima me da li su mere u okviru normalnih
nedelja 34+0
BPD 90mm
OFD 111mm
HC 325mm
AC 300mm
FL 66mm
Telesna masa oko 2445g,
Hvala i pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Mjere su unutar fizioloških granica.

MilaRB

Dobar dan uvaženi doktore. U 37+2 mjere bebe su sljedeće:
Težina oko 2800g
BPD: 9.31cm
HC: 33.7 cm
AC: 29.95 cm
FL: 7.23 cm
AFI je 150
Da li su ove mjere u redu?
Malo me brine AC što je manji (odgovara za 34nedjelje, ako sam dobro pročitala), dr nije ništa komentarisao, samo je rekao da je bebica super. CTG sa protocima je uredan.
Hvala unaprijed

MilaRB

Ne vidim moje pitanje, pa nijesam sigurna da li sam dobro napisala - AC je 29.95cm.
Izvinjavam se ako se ponavljam.

Ivo Balenović, dr. med.

Mjere su unutar granica fiziološkog odstupanja. Sve je u redu.

MilaRB

Hvala doktore puno, sad sam mirnija!

dytiscus89

Postovani, danas sam bila na kontrolnom pregledu u 31+4 tt i na kojem je dr ustanovila da se neke mjere ne slazu sa mojim tjednima trudnoce. Zanima kolika su odstupanja i koliko je to opasno, posebno me zanima osvrt na doppler. unaprijed zahvaljujem:
BIP 77 (za 30+6); HC 279 (za 30+4); AC 267 (za 30+5); FL 59 (za 30+5)
RI AU 0,63
RI ACM 0,94

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, svi nalazi su unutar fizioloških granica odstupanja.