mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Dingdong, nalaz bete sigurno pokazuje da se ne radi o trudnoći. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije gestagenima koji će potaknuti menstrualno krvarenje.

Dingdong

Postovani, hvala Vam na odgovoru. S obzirom da mislim da sam zatrudnjela bas malo prije nego mi je menstruacija trebala doci tj da imam kasniju ovulaciju. Da sam zatrudnjela izmedu 20-25.12, dali bi beta u tom slucaju nesto pokazivala? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Beta je hormon trudnoće koji se u krvi trudnice može dokazati nakon implantacije zametka u maternicu što se dešava sedam dana nakon oplodnje jajne stanice. Prije implantacije (usađivanja zametka u maternicu) beta hcg se ne može dokazati u krvi.

Anonimus11

Postovani, nisam nasla ovakav upit na forumu, mozda je malo glupo pitanje, ali na nekom engleskom forumu sam procitala svakakve teorije pa me hvata panika oko svega:

Za vrijeme mojih plodnih dana(dan nakon ovulacije) ja sam bila u donjem rublju (gacicama) te je moj decko ejakulirao vani, no medutim dio sperme je slucajno "štrcnulo" na moje bedro u blizini spolovila (negdje 7-8cm udaljeno od ulaza u vaginu). Ja sam taj dio unutarnjeg bedra pobrisala iste sekunde (suhom krpom,pa vlaznom maramicom,pa suhom maramicom)... oprala ruke te presvukla nove gacice..po mojoj procjeni nista se nije moglo sliti u rodnicu.... ima li sanse da su spermatozoidi ipak prezivjeli nakon tolikog brisanja i nekako dospjeli do vagine tj. Da li je moguce da sam trudna? I da li se trudnoce na ovaj nacin desavaju u praksi?

Znam da je mozda glupo pitanje i da panicarim, ali citala sam na nekom forumu da su spermatozoidi dobri "plivaci" te da mogu plivati i u suhom stanju? Sto bi znacilo da mogu sami od sebe putovati po koži u sasusenom stanju? Mada mi se i to ne cini logicno pa bi zato voljela cuti strucno misljenje.

Unaprijed Vam hvala na odgovoru happy

Dingdong

Postovani, ako sam dobro razumjela. Da sam zatrudnjela par dana prije menstruacije, beta sad nebi nista pokazivala i test bi bio negativan, jer je prerano? Hvala

Anonimus11

Samo da jos nadodam da mi se par sati nakon tog nesretnog dogadaja javio neki bjelkasti iscjedak (nije sirast niti imam infekciju) niti je rastezljiv sto me jos vise izbezumilo i uspanicilo... moze li to biti od oralnog zadovoljavanja od strane partnera (koje se desilo prije njegove ejakulacije i svega toga...) ? Ili je pak normalno poslije ovulacije imati takav.. ?

Mejrica

Postovani, decko i ja imali smo zasticeni spolni odnos na dan kada mi je trebala prestati menstruacija(27.12). Nakon odnosa na papiru je bilo malo krvi. Nezasticeni spolni odnos imali smo odmah sljedeci dan i dan poslije toga(28-29.12). Nije ejakulirao u mene ali mu je dolazio osjecaj za ejakulaciju par puta, smirio se i cekao da prodje te smo nastavili dalje. Sve je bilo uredu dok se meni prekjucer(01.01) nije pojavio smedji iscjedak te se moglo primijetiti da se u njemu nalazilo krvi jer je bilo i blago ruzicaste boje po rubovima. Jucer(02.01) je taj iscjedak bio vise bijel neko smedj i nalikovao je na spermu. Naredni dan je bio opet cisto smedj a danas(05.01) ima istu i boju i gradju kao sperma. Sta bi to moglo predstavljati i jel moguce da ima povezanosti s trudnocom. Meni je osobno tesko povjerovati da vec nakon 7 dana dajem znakove trudnoce a i bili su neplodni dani (2-3 dan nakon mestruacije s tim da mi je menga kasnila 10 dana). Molim vas odgovorite mnogo smo zabrinuti. Hvala unaprijed!

Boticeli

Postovani, djevojka i ja imali smo zasticeni spolni odnos na dan kada joj je trebala prestati menstruacija(27.12). Nakon odnosa na papiru je bilo malo krvi. Nezasticeni spolni odnos imali smo odmah sljedeci dan i dan poslije toga(28-29.12). Nisam ejakulirao u nju ali mi je dolazio osjecaj za ejakulaciju par puta, smirio sam se i cekao da prodje te smo nastavili dalje. Sve je bilo uredu dok se njoj prekjucer(01.01) nije pojavio smedji iscjedak te se moglo primijetiti da se u njemu nalazilo krvi jer je bilo i blago ruzicaste boje po rubovima. Jucer(02.01) je taj iscjedak bio vise bijel neko smedj i nalikovao je na spermu. Nardni dan je bio opet cisto smedj a danas(05.01) ima istu i boju i gradju kao sperma. Sta bi to moglo predstavljati i jel moguce da ima povezanosti s trudnocom. Meni je osobno tesko povjerovati da vec nakon 7 dana daje znakove trudnoce a i bili su neplodni dani (2-3 dan nakon mestruacije s tim da je menga kasnila 10 dana). Molim vas odgovorite mnogo smo zabrinuti. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Anonimus, nema razloga za brigu. Prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost da bi došlo do trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Dingdong, u slučaju trudnoće beta hcg se može dokazati u krvi sedam dana nakon odnosa. Ukoliko je negativan, ne radi se o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mejrica, nema razloga za brigu. Vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju i iscjetku koji je u vrijeme ovulacije obilan i rastezljiv.

maslacak123

Postovanje,
Vec dvije godine pijem kontr.pil. Belara i dosad sam sve pila na vrijeme nekada se dogodi odstupanje u par sati, pa je tako bilo i ovaj puta. Ovaj mkesec 4 dan otkako sam pila tablete imala sam spolni odnos sa deckom i on misli da mu je malo izaslo (tijekom prekinutog snosaja) nije siguran, i odmah ga je izvadio, ali nismo sigurni. Sada vec 9 dan otkako pijem tablete me bole grudi i imam fobiju da sam zatrudnila. Inace me grudi bole tj i pol prije menge, a sada me vec bole, napuhnute su i svrbe me. Molim vas da mi pomognete u odg. Pod stresom sam. Jer tek za 15 dana bi trebala dobiti.

Rikoni

Danas sam sa djevojkom imao odnos i ona je nevina doslo je do trljanja polnih organa i usao sam vrhom penisa u vaginu i osjetio sam da cu svrsiti i izvadio sam al je bilo po vagini i na samom ulazu u vaginu ali smo odmah to očistili i oprali unutra .Da li postoje sanse za trudnocu i kolike su?Sta trebamo uraditi dalje?
Hvala vam unaprijed na odgovoru!!

aastrophel

Poštovanje, znači ja i cura smo imali nezaštićen spolni odnos 26.12, te nije došlo do ejakulacije, i bili su joj neplodni dani. Njezina menstruacija je trajala od 15.12 do 20.12. Plodni dani su označeni od 29.12. pa nadalje. Jučer je povratila 3-4 puta u danu, ima zatvor stolice vec 10ak dana. Iduca menstruacija je 17. Siječnja. Dali se trebamo bojati da je zatrudnila?

tamaras95

Veliko poštovanje.
Zadnja menstruacija mi je bila 6 decembra, kasni mi već 3 dana. Inače mi kasni, imala sam sa dečkom peting preko odjeće nije svršavao. I da jedan dan, me samozadovoljavao pristima u vagini, prethodno je dirao svoj polni organ, ali nijr svršavao. Pa je l moguća trudnoća?

Kikiriki95

Interesuje me da li 6 dana od kasnjenja menstruacije test moze pokazati negativno, pa da za par dana ipak pokaze pozitivno ?

nxyk

Poštovani,
Do prije godinu dana pila sam tablete Lindinette 20( zbog neredovitih menstruacija i pcos). U 1. mjesecu 2017 ukinute su mi od strane endokrinologa zbog povišenih nalaza štitnjače (antitijela). Mentruacija je bila svakih 30-36 dana, kako koji mjesec. Unazad zadnja 2 mjeseca spolno sam aktivna no uvijek uz zaštitu. Mjesečnice su bile 3.10, 5.11, 6.12. te ova koja je trebala doći kasni.. Nakon zadnje menstruacije odnosi su bili 10.12, 16.12., 17.12., 25.12, 28.12, 1.1 i 3.1. Uvijek uz zaštitu i uz prekinuti snošaj, osim 16. i 17. 12 kada je dečko svršio u meni. Međutim i tad je provjereno i kondom nije pukao. Moram napomenuti da sam u ovih mjesec dana popila dva antibiotika, azimed i klindamicin. Od simptoma zadnjih 5-6 dana imam povremene bolove u donjem dijelu trbuha, bolne grudi, umor i glavobolja. Da li postoji mogućnost trudnoće ili menstruacija jednostavno ne dolazi jer sam u panici što ako sam trudna? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, maslacak123, pošto uzimate kontracepcijske tablete ne postoji nikakva mgućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Rikoni, savjetujem da djevojka popije tabletu za dan poslije, iako su šanse za trudnoću minimalne.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani aastrophel, ne radi se o trudnoći, nego o probavnim tegobama. Nema razloga za brigu.