mogućnost trudnoće

maja060995

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila od 08.12. do 13.12., ciklus mi traje 28 dana, sve je uredno, nikad nema problema.
Dečko i ja želimo imati bebu, odmah nakon dan dva smo imali svakodnevno odnose i svakoga puta je svršio u mene.
Kolika je mogućnost trudnoće i kada je najbolje napraviti test za trudnoću ?
Hvala, Lp

buntich

Postovani zadnju menstruaciju sam imala 16.12. Ne zasticeni spolni odnos smo imali 25.12 a inace mi menstrualni ciklus traje 25 dana. Kolika je mogucnost trudnoce? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,za maja, prema navedenom šanse za trudnoću su velike. Test je najbolje učiniti po izostanku menstruacije, s prvim jutarnjim urinom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za buntich, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana, šanse za trudnoću su velike.

buntich

Postovani zanima me isto nakon koliko mogu saznat jesam li trudna moze li se ginekoloskim pregledom saznati prije ili moram cekat 15 dana da uradim test? Hvala

cataleya597

Poštovani,muz i ja planiramo bebu kratko vrijeme. Imamo nezaštičene odnose od 07.11. nakon kojeg je ustupila mjesečnica 21.11.-26.11. Mjesečnice su mi redovne svakih 36 dana. Da bi stvar bila zanimljivija,12.12 sam počela lagano krvariti(sredina ciklusa) bez ugrušaka,dakle tipa iscjedak ali malo obilnije. Bilo bi smeđe pa onda krv i tako naizmjence. To je trajalo punih 7 dana. Nakon toga sam otišla kod gin. i poručila mi je da je sve u redu. Danas 28.12 mi mjesečnica kasni, a trebala je doći 25.12. Sobzirom da imamo nezaštićene odnose,od simptoma imam samo bol u donjem djelu leđa i ljevi jajnik te lagano bolne bradavice. Dr gin mi je dala tbl tip vitamini u slučaju da ostanem trudna. Odnose imamo svaki drugi dan (ejakulat svaki put unutra)
Dakle moje pitanje je da li je to bio neki disbalans hormona i tijelo je to prepoznalo kao mjesečnicu pa sada kasni ili je mozda ipak u pitanju trudnoća?
Hvala na vašem odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za buntich, trudnoće se najranije može utvrditi nakon implantacije, tj. oko 7 dana nakon oplodnje. Najsigurniji način je određivanje beta HCG-a iz krvi. Testovi na trudnoću iz urina su najpouzdaniji u vrijeme izostanka očekivane menstruacije. Samo ginekološkim pregledom se ne može ustanoviti trudnoća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cataleya, učinite test na trudnoću. Moguće da se radilo o implantacijskom krvarenju.

cataleya597

Poštovani doktore test sam uradila i dosao je negativan. I dalje me bole leđa i jajnik a mjesečnici ni traga.
Hvala na vašem odgovoru

cataleya597

I moram napomenuti da imam pojačan bijeli iscjedak bez mirisa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da je došlo do hormonske neravnteže i zakašnjele ovulacije zbog čega je došlo do bolova. Preporučam analizu hormona i uzv pregled jer je sve ovo samo teorija.

cataleya597

S obzirom da sam bila na pregledu za vrijeme tog krvarenja, gin.je rekla da je sve u redu. Mene zanima ako znate unatoč tom krvarenju kada se otprilike dogodila ovulacija?
Pošto odnose imamo redovito. (zm-21.-26.11--cikl od 36 dana)
Hvala vam na odgovoru

IvyZag

Poštovani,

zamolila bih Vas odgovor na sljedeću situaciju. Menstruaciju sam imala 3.12., a 29.12. je došlo do puknuća kondoma uslijed čega je "kontracepcija" bila prekinuti snošaj. Ciklus mi varira od 25 do 29 dana pa iako je po tome bilo 2-4 dana do menstruacije 2 sata nakon odnosa sam popila 4 yaz pilue i nakon 12 sati još 4 yaz pilule. Kako bi menstruacija trebala nastupiti danas ili sutra, a nema još nikakvih simptoma ni naznaka zanima me je li moguće da će kasniti zbog količine hormona koje sam uzela kao hitnu kontracepciju. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cataleya, ovulacija se događa 12 do 14 dana prije menstruacije, tako da se može odrediti retrogradno. Kada će nastupiti u idućem ciklusu može se odrediti folikulometrijom, tj. ultrazvučnim praćenjem rasta folikula (jajne stanice)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za IvyZag, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da nije bilo potrebe za kontracepcijom 'za dan poslije'. Budući da ste je uzeli, velika je mogućnost da će menstruacija kasniti.

Postovani doktore, molim vas da mi odgovorite na pitanje, da li sperma moze proci kroz odjecu, tj da li se sposobnost spermatozoida smanjuje buduci da odjeca 'upija' sjemenu tekucinu. Naime, dok sam bila u lezecem polozaju decko mi je ejakulirao na grudi, pri cemu sam imala grudnjak, potkosulju i dzemper. Velik dio sperme je ostao na dzemperu a dio je prosao na potkosulju, pa me zanima, iako nisam gledala, je li sjemena tekucina mogla proci do tijela i onda se sliti ka dolje, ili kanuti nekako jer sam onda ustala da skinem to sve sa sebe. Dolje sam imala gacice, no svakako me strah da se nesto nije uspjelo 'uvuci'. Bio mi je dan ovulacije prema kalendaru, zato brinem. Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Nema šanse da na taj način dođe do trudnoće.

Postovani doktore, srdacno se zahvaljujem na odgovoru i pomoci!
Voljela bih samo da mi kazete, je li do trudnoce na ovaj nacin ne dolazi iz razloga jer je konzistencija sjemene tekucine takva da je odjeca upija, te da spermatozoidi bez te sjemene tekucine ne mogu dalje, a narocito ako je ejakulacija daleko, jer onda sjemena tekucina ne moze toliko ni skliznuti, a ni kapnuti? Hvala vam jos jednom, lijep pozdrav!

Dingdong

Pozdrav. Menstruaciju sam imala 03.11, pa zatim sam dobila 30.11, koja je trajala do 09.12. Nove menst jos uvijek nema. Test je negativan. Radila sam betu, njen rezultat je 0.1! Gin kaze da je maternica prazna, a endometrij 9mm. Dali sam rano radila testove? I dali bi beta pokazala nekakav rezultat i da je oplodnja bila kasnije! Sto mi preporucavate da ucinim? Puno hvala na Vasem odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana rada, da bi došlo do oplodnje u rodnicu treba biti unesen određen volumen sperme koja sadrži spermatozoide i sjemenu tekućinu. Na navedeni način nije moguće da je došlo do toga.