Mogućnost trudnoće?

Crvena Sonja

Poštovani, popila sam prvu kutiju Novynette tableta, ali sam 17 tabletu u potpunosti preskočila. Dan nakon što sam popila zadnju tabletu (odlučila sam se za pauzu od 7 dana) dobila sam oskudno krvarenje te ujedno imala i nezaštićeni spolni odnos. Ovo krvarenje je trajalo kao i normalna mjesečnica, ali oskudna i bez sluzi. Postoji li mogućunost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne postoji šansa za trudnoćom. Krvarenje je slabije zbog uzimanja kontraceptiva. To je jedna važna odlika kontraceptiva, da smanjuju intenzitet trajanja krvarenja.

JuicyFruits

Poštovani, ja i moja djevojka lezali smo jedno na drugom i došlo je do trljanja preko odjeće , ejakulirao sam i ejakulat je natopio njezinu trenirku i gaćice,inače nismo još spavali i ima himen .dali je moguće da zatrudni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani na taj način nije moguće zanjeti.

boomba

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 20.4.,a sad je već 24.5. i još nisam dobila. Imala sam odnose 29.4.,30.4.,17.5,18.5 i 19.5. naravno koristili samo kondom i dečko nije svršio u mene. Inače imala sam dosta stresnih zadnjih par tjedana na poslu(putovala sam dosta) i imam znakove da ću dobiti menstruaciju (bockanje jajnika,bolovi u donjem trbuhu,nervozna sam..) ali nikako da dođe...Kada putujem menstruacija mi zna kasniti i do 7 dana. Znam da možda paničarim bez veze ali da li postoji mogućnost da sam trudna?

Unaprijed zahvaljujem vašem odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, uz simptome PMS-a sumnjam u trudnoću. Dosta je često uz pomjene mjesta boravka, česta putovanja da menstruacije kasni.

joka1989

Postovani
U aprilu sam pocela da pijem diana tablete, pogresno sam izracunala koliko dugo treba da pravim pauzu i umesto osmog dana ja sam devetog dana pocela sa novom kutijom. Problem je taj sto sam tog devetog dana prepodne sto znaci pre nego sto sam popila prvu tabletu diane, dva puta imala nezasticeni odnos sa ejakulacijom i to mi je bio 4.dan ciklusa, a ciklus mi je na 27-31 dan, a vecinom na 29 dana. 25h nakon odnosa sam popila escapell i nastavila normalno da pijem dianu jer mi je tako rekla doktorica. Ona mi je rekla da sledecu kutiju pocnem osmi dan nakon sto zavrsim ovu kutiju koju sada pijem. Po prethodnim postovima sam zakljicila da nije bilo potrebe za escapell pilulom i da nisam trebala da mesam hitnu i redovnu kontracepciju.
Sad mene interesuje je l u redu da sa sledecom kutijom pocnem osmog dana nakon sto zavrsim sa ovom kutijom i hocu li biti zasticena svakom sledecom kutijom? Znam da ce mi sad ciklus poraniti ili zaksniti i da treba da koristim 2 nedelje dodatnu zastitu. I sta da radim ako dobijem dok jos uvek pijem ovu kutiju diane ili ako dobijem tek kad pocnem novu kutiju diane?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ja sam također mišljenja da niste uz redovnu kontracepciju trebali uzimati i hitnu postkoitalnu.
Sada popijte Diane 35, dakle 21 komad. Zatim sedam dana napravite pauzu a sa novim blisterom počnite osmi dan.
To što ste jedan dan kasnije krenuli nema nikakve veze. One su Vas i ovaj mjesec potpuno štitile od trudnoće.

dreica

Poštovani,
koristim vec dva mjeseca Diane 35 radi policisticnih jajnika , imali smo odnos za vrijeme plodnih dana,a uz pilule smo imali i kondom,dobila sam i menstruaciju.. ali me nakon menstruacije bole jajnici? A citala sam o izvanmatericnoj trudnoci,pa trebam li imati razloga za strah? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nemate razloga za brigu. Pročitajte naše postove o policističnim jajnicima.

Lydija004

Poštovani,

menstualni ciklus mi je dosta neredovit, trajanje mu je obično 36-42 dana. Zadnju menstruaciju imala sam 22.3. i od tada je uopće nisam dobila. Radila sam 2 testa za trudnoću (clearblue) u razmaku od 4 dana kada mi je već kasnila menstruacija oko 18 dana od 42. dana ciklusa i oba su mi se pokazala negativna. Točno sam pratila upute tako da mislim da ih nisam krivo napravila. U tom razdoblju pila sam dozu Amoxicilina i imala zdravstvene probleme i s alergijama te trenutno polažem ispite za upis na fakultet pa sam dosta pod stresom. Ne osjećam nikakve promijene na tijelu, osim što u zadnjih par dana osjećam laganu bol u lijevom jajniku. Pošto sam student u drugom gradu, teško je pronaći ginekologa. Da li je moguće da sam trudna ili je možda nešto drugo u pitanju?

Unaprijed zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudni. Uzrok izostanku menstruacije najčešće budu polistični jajnici, stres, ciste na jajnicima. Naravno govorim samo teoretski, jer mi je na ovaj način teško otkriti pravi uzrok. Savjetujem svakako pregled ginekologa.

Hitnomolimvas

Poštovani,
zanima me vaše mišljenje u vezi menstruacije...u 3.mjesecu imala sam par odnosa s parterom metodom prekinutog snošaja,
u 4.mjesecu sam dobila očekivanu menstruaciju,ali pošto mi je bila muka i neko gađenje na hranu htjela sam napraviti test,što sam i napravila-primastick,poslije mjesecnice i bio je negativan.Poslije smo imali samo zaštićene odnose.
Sada sam u 5.mjesecu dobila menstraciju(bar se nadam da je menstruacija)uz malo kašnjenje,na datum kada sam trebala dobiti bolio me sprecifno ko inace kad mi je 2. dan,TEK SAM NAKON 5 DANA DOBILA,
inaće mi traje nekih 6 dana,s tim da je 2. i 3. udarni,nekad i 4. dan,
no ovaj put evo 5.mi je dan -skoro da je skroz prestala,a nisan ni pošteno imala ni 3. dan,
čudno mi je to znači šta je krv malo svijetlija,a ni ne smrdi da oprostite ko inaće...čudno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se radi o normalnoj menstruaciju, koja može varirati u dužini trajanja krvarenja kao i u intenzitetu. Bezbolna menstruacija obično znači anovulacijski ciklus.
Dakle mislim da niste trudni.

DijanJ

Ovako imala sam menstruaciju 11.6.2012 ja i decko smo imali spolni odnos 22.6. kada su mi plodni dani , ali njegov spolni organ je bio jako kratko u meni i nije usao do kraja zbog bolova, postoji li ikakva sansa da sam trudna , i da bilo mi je par sitnih tockica krvi , i da napomenem imam ceste grceve u stomaku , i cesto sam bila pod stresom ... Menstruacija nikako da dođe , hvala na odgovoru .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, neće doći do trudnoće.

Rosemary

Hej..
Prije 12 sati sam bila sa dečkom. Nevina sam - nekad davno smo pokušali voditi ljubav, ali me je boljelo i odustali smo. Sinoć smo bili goli, on je svršio van mene i nakon tog se pobrisao, ali ne detaljno. Kasnije smo se trljali i njegov penis je prelazio preko moje vagine, ali nije ušao. Pitanje je kao i u drugih, je li moguće ili da se smirim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, tim načinom nećete zatrudnjeti.

nellisse

Ovako pijem tablete Qlaira vec godinu dana i svaki put je bilo sve uredu,pijem ih redovito,prošli mjesec mi je menstruacija kasnila 2 dana ali je na kraju bilo sve uredu. Ovaj mjesec mi kasni tjedan dana već ali nije došla već se pojavio rozi iscjedak i traje od jučer ali je užasno oskudan.
Zanima me dali postoji mogućnost trudnoće s obzirom da redovito imam spolne odnose?

Nisam ja

Poštovani,
Imala sam menstruaciju 21.7-27.7 ..inače je sve uvijek uredno i nikad mi se nije desilo da kasni ili dođe prerano..
Ovaj put 10.08 pojavilo se neko krvarenje poput menstruacije no desilo se to da jedan dan nakon sto se prvi puta pojavilo,prestalo i opet se pojavilo sljedeći dan..(svaki drugi dan u tjedan dana)..
Nikad mi se to nije desilo,pa me zanima trebam li se brinuti?
Nedugo prije početka tog krvarenja imala sam nezasticeni spolni odnos.Nije ejakulirao u mene,pa pretpostavljam da nije trudnoca.
Sada osjećam laganu bol u grudima kao i inače pred menstruaciju.
Je li to znak da će mi menstruacija doći (kako bi inače i trebala) ili je posrijedi nešto drugo?

Unaprijed hvala na odgovoru