Mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nelisse
Radi se najvjerovatnije o oskudnijoj menstruaciji. Mislim da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teško mi je odgovoriti na vaše pitanje bez pregleda i ultrazvuka. S obzirom na predznake nadolazeče menstruacije, mislim da će ista nastupiti za koji dan.

bb_vt

Poštovani,
Cura mi pije Qlaira pilule več više od godinu dana. Prije dva mjeseca, kada je išla popiti tabletu, u mraku joj je ispala i nije ju mogla naći, pa je uzela odmah sljedeću. Imali smo normalno odnose, i taj mjesec je dobila mjesečnicu. No ovaj mjesec mjesečnice nema. Ponekad se javi bol u trbuhu, i ništa drugo. Da li postoji mogučnost trudnoće ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, svakako neka napravi test na trudnoću. Šansa je mala ali ipak postoji.

Someone

Poštovani,
zamolila bih Vas da mi što prije odgovorite. Naime, 16.08. dečko i ja smo se mazili, boli smo polugoli i on je svršio. Na rukama ( prstima ) mu je bilo sperme, koju nije temeljito odstranio. Ruke su mu se osusile i svojim prstima je dodirivao vaginu i stidne usne, ali nije ulazio u nju. Nakon toga 18.08. dobila sam men. koja je bila propracena jakim bolovima u donjem dijelu stomaka te ledja. Ciklus je trajao oko 7-8 dana. Moram napomenuti da je menstruacija bila veoma obilna. Znam da vjerovatno ne postoji logicka sansa za trudnocom, ali ipak se brinem.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u vašem slučaju ne radi se nikako o trudnoći.

bb_vt

Poštovani,
Cura mi već 3 mjeseca nije dobila menatruaciju, redovno pije Qlairu, a prije 2 mjeseca (prvi mjesec od kad je nema) napravili smo test i bio je negativan. Ona je prije cca 4 godine imala cistu na maternici koja je sama pukla. Ovih dana trebala je dobit mjesecnicu, no nema nista. Zadnja dva dana nešto je na momente probode ponekad u doljnjem dijelu trbuha. Zanima nas vaše mišljenje da li se je cista možda ponovno vratila ili je nešto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, izostanak menstruacije povezan je s uzimanjem qlaire.
Nek napravi test na trudnoću za svaki slučaj. Ako je negativan neka samo nastavi uzimati dalje ili nek se prebacu na neke druge pilule uz koje će normalno menstruirati.

antonija1

Poštovani
Možete li mi reći ima li straha od trudnoće u sljedećoj situaciji:
Cura je imala prvi dan posljednje menstruacija 29.9. (subota) koja je trajala 5 dana (do srijede 3.10). Ciklus joj je savršeno redovit te iznosi 28 dana. Izračunom plodnih dana došao sam do podatka da oni počinju 10.10 (jučer)
Mi smo imali odnos u nedjelju (7.10). Tijekom odnosa sam koristio kondom cijelo vrijeme te sa svršio u kondom izvan vagine.

Vjerojatno ćete misliti da sam paničar no imao sam neugodan san prije 2 tjedna pa me malo strah

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ne znam na koji ste način računali plodne dane?
Odnos ste imali 9. dan ciklusa koji već svakako spada u plodne dane.
No sreća je da ste imali odnos sa zaštitom, te da je do ejakulacije došlo van rodnice.
Stoga ne trebate brinuti.
Vi i djevojka pročitajte naše postove o plodnim danima te se još malo bolje educirajte.

antonija1

Pozdrav

Računao sam plodne dane preko više dostupnih internet stranica i gotovo uvijek mi je ispadalo da plodni dani počinju 10.10. (prvi dan prošle menstuacije 29.9, ciklus 28 dana). Evo citata s jedne stranice: Ako računate od prvog dana menstruacije, pod pretpostavkom da imate uredan ciklus koji traje 28 dana, plodni dani su 11, 12,13,14,15,16 i 17. S tim da su 13, 14 i 15 najplodniji.
To je bio 8-9 dan ciklusa
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, postoji više metoda računanja, za ovo vaše bi joj ciklus trebao biti u godini dana stalno na 28. Dana.
Dakle idealan. 9. Dan po nekim drugim izračunima spada u plodne dane.
Ne kažem da ste u krivu, već samo,mnogo je parametara koji utječu na ciklus i ovulaciju koja može nastupitu i ranije.

frida2012

poštovani,

iako bih rekla da se ne radi o trudnoći,ipak prije posjeta svom ginekologu moram i ovdje provjeriti,naime menstruacijski ciklus mi traje oko 30 dana,tako je bilo i ovaj puta,osijetila sam da trebam dobiti i dobila sam 29.9. ,svi znakovi da ću dobiti bili su tu,ono što me zapravo začudilo i dovelo me do nedoumice bilo je trajanje same mjesečnice,koje se svelo na samo dva dana.To me zbunilo jer trajanje moje mjesečnice ne ide ispod četiri-pet dana,nekad i šest.kada sam to pokušala zanemariti,objašnjavajući si to kao nešto normalno,koliko to može biti..zbunilo me nešto drugo,bolovi u donjem dijelu leđa su se nastavili,traju i danas,u nogama,bolovi u maternici,sa vremena na vrijeme baš kao pred mjesečnicu,koji znaju biti i malo jači..sve se nastavilo kao da krvarenja nije ni bilo.Ono što svakako moram spomenuti,da imam odnose sa dečkom i ne štitimo se nikakvom kontracepcijom osim "prirodnom metodom",možda se i desilo jedan ili dva puta da nismo pazili uopće,ali nekako...dali uopće da pomišljam na trudnoću sa obzirom da sam krvarenje imala ?

unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o trudnoći.
Napravite test za svaki slučaj.

jopy22

Poštovani,
02.03.2012 rodila sam carskm rezom. Prvu mjesečnicu sam dobila 08.04. zatim mi je izostala u petom. Ostale mjesece sam dobila ali s zakašnjenjem. 04.08. sam vodila nezaštičeni spolni odnos, partner nije skroz ejakulirao u mene ali nešto je.
Pošto nisam dobila njesečnicu u 10 mjesecu a trebala sam 04.09 mene zanima da li sam trudna. Malo me je bolio stomak kao da ču dobiti, ali ništa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste trudna. Da napravite test? Šansa svakako postoji.

frida2012

Poštovani

već sam vam pisala,i moram priznati da nisam napravila test jer sam mislila da nema potrebe,ali svakim danom napetost u maternici je sve veća,podići ništa teško ne mogu jer mi to smeta,leđa me bole,grudi(zapravo da budem iskrena samo lijeva dojka boli za poluditi) a da napomenem kako nikada ali nikada u mojih 25 godina ja nisam osijetila bolnost i napetost u grudima,noge me bole,najlakše mi je kad sjednem..imam još 15-tak dana do mjesečnice a cijeli ciklus,barem od tog kratkog krvarenja,ja trpim te "PMS nuspojave".Kod ginekologa sam naručena i jedva čekam otići,ali do tada me zanima :dali ciste mogu prouzrokovati ovakve simptome?
i dali,ako se dogodi,da je kojim čudom trudnoća u pitanju,ovo krvarenje može biti alarm za nešto ozbiljno?

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciste ne uzrokuju takve smetnje. Napravite test.

aima

Postovanje,

Imam pitanje za vas pa ako nađete vremena molila bih Vas da mi odgovorite.Dobila sam mjesecnicu 5.10 koja je trajala do 11.10 sa momkom sam spavala 12,13 i 14 .10. ----12-og i 14-og .10 nije ejakulirao u mene ,nismo se ničim bili zaštitili. Dok je 13-og ejakulirao u mene ..( slucajno) dali je moguce da sam trudna pošto je to bio 8,9 i 10 dan ciklusa. Nakon što je ejakuliro u mene nakon pola sata ja sam popila Escapelle tabletu za dan poslje . S tim da u Nedelju (14-og) smo imali odnos isto bez zastite ali nije ejakulirao u mene a to je dan nakon sto sam popila tabletu. Mene sada boli dole i nakon 4 dana sam prokrvarila s tim da sam jucer pišala svako pola sata . Dali se trebam zabrinuti oko trudnoce .. strah me uzasno . Hvala,

husky91

poštovani....imam cikluse koji se javljaju između 24 i 31 dan, međutim sa partnerom sam imala odnose bez zaštite,no svaki put nije ejakulirao u mene... zadnju mjesečnicu imala sam 19.09..i do danas ponovnu nisam dobila...zanima me kolika je mogućnost trudnoće i kada je najbolje raditi test? hvala