Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dobili ste menstruaciju, ako se želite uvjeriti da niste trudni uraditi test.

lilybp

Početkom 10. mj sam imala odnos u plodne dane s ejakulacijom (nakon tog vise nisam imala odnose). Nakon tog sam dobila menstruaciju s 4 dana kasnjenja i bila je normalna. Drugu menstruaciju sam dobila u 11. mjesecu nakon 28 dana ciklusa...Normalno trajala. Nakon druge menstruacije krecu vrtoglavice blage ponekad, iscjedak bez mirisa bijeli ili bijelo zuti i aerole nateknute i povecane, kao i da su tamnije i pune tamnijih montgomeryjevih zlijezda. Trebala sam dobiti danas a nisam...Je li moguca trudnoca uz 2 normalne menstruacije...Takoder maternica mekana i vlazna, a nikad nije pred menstruaciju

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste dobili dvije normalne menstruacije nakon odnosa, trudnoću možete isključiti.

Bachata

Poštovani,
Muž i ja radimo na bebi. Zadnja menstruacija je došla 37.dan ciklusa i trajal 14 dana oskudnije. Od tada menstruacija nije došla. Ginekologica mi je prepisala duphastol 7 dana i to 2x1tabl. Nakon 3.dana terapije jedino što sam vidjela je prilikom mokrenja kroz mokraću trag svijetle krvi ali prilikom brisanja nema. Muž i ja često imamo odnose. Međutim od zadnje tablete kojom sam dovršila terapiju je prošlo 4 dana a jedino imam jako bolne grudi i umor neispavanosti. Ono što me zanima je Vaše mišljenje. Ginekologica mi je rekla ako ne dobijem za 7 do 10 dana nakon terapije, da napravim test. Mene zanima da li je moguće bit T jer kada sam prije pola god popila isto ovu terapiju došla mi je menstruacija tijekom što sam pila tablete?
Hvala na odg
happy

Bachata

Još samo da napomenem da sam radila običan test na trakicu za trudnoću kada prije nego sam počela pit duphastol i ponovno nakon 3.tablete što sam popila i bio je negativan. Sada neznam da li su pouzdani obični testovi na štapić al evo sada sam uzela pravi u ljekarni koji je osjetljiv 99%. Nezz šta bi mislila
Hvala Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nakon Duphastona ne nastupi menstruacija, postoji velika šansa da je uzrok tomu trudnoća. Test je pouzdan 10-ak dana nakon oplodnje, ali najpouzdanije je određivanje beta HCG-a iz krvi.

anonimous_21

Naime, dečko i ja smo imali peting odnosno dodirivanje spolnim organima, on je svrsio (niti blizu rodnice) a onda smo nastavili jos 2 puta, da napomenem da sam nevina.
Zanima me postoji li mogućnost trudnoce ako je glavic bio samo na ulazu u rodnicu ( ne u toku svrsavanja nego petinga).
Meni kasni već 18 dana, jako se brinem, da napomenem da sam prosli tjedan preboljela kovid, mozda ima neki utjecaj.
Zanima me postoji li mogućnost trudnoce i mozete li pretpostaviti uzrok kašnjenja mjesecnice.

Najljepša hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće. Uzrok kašnjenja je najvjerojatnije hormonski disbalans

Maki9956

Pozdrav doktore da lo je moguca teudnoca ako sam devojku zadovoljavao prstima a na njima je bila presemena tecnost i sve to se desavalo tokom plodnih dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

Mr. Gugu

Pozdrav, ymao sam jednu specyfycnu sytuacyju s curom s kojom sam u poluvezy.
Nayme, ona je djevyca, probaly smo se seksat, aly nyje yslo. Nakon toga, ona me oralno zadovoljyla y ejakulyrao sam seby po trbuhu. Nysam syguran da sam se dobro obrysao y myslym da my je ostalo malo sperme na prstyma s kojyma sam ju kasnyje zadovoljavao.
Postojy ly mogucnost da je tako zatrudnyla? Kasny joj menstruacyja y yma yutarnje mucnyne vec 3 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

Marijamarija2

Jeste ikada imali slucaj da je netko ostao trudan samo od pettinga?

Ivo Balenović, dr. med.

Nikada!

Toni55

Poštovani doktore, odnos je bio 10. Dan ciklusa sto vata plodne dane. Menstrualni ciklus traje 27-28-29 dana prateci po menstrualnom kalendaru, isto tako po kalendaru pise da je 14. ovulacija. 10. Dana je bila ejakulacija u rodnicu. Negdi pise da spermatozidi mogu prezivjeti 2 negdi 3 a negdi 4 dana. Zanima me vase misljenje o mogucnosti trudnoce.

Zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom postoji mogućnost trudnoće.

malia07

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala od 11. do 16.04. , a sada 21.04. imala sam spolni odnos (zasticen, ali samo kondomom) što znači da su bili plodni dani. Naime, decko je svrsio, naravno u kondom, no jos je bio u meni. Provjeravali smo vise puta, kondom nije puknuo niti je bio ostecen te je također bio pravilno koristen. Odmah nakon (tj. cak odmah tijekom) ejakulacije izvadio je van i vise nismo radili nista. Jako me brine je li moguca trudnoca posto su bili plodni dani...
Hvala na brzom odgovoru

Jopa33

Postovani
Mene zanima dali je u mom slučaju moguća trudnoća. Ovako Pila sam pilule 5godina jedne I u 12mj prešla na druge koje mi nisu odgovarale jer sam krvarila po 2/3 tjedna prestala sam ih pit 27.3
Mengu sam dobila 21.3 I trajala je do 2.4
A nezaštićeni odnos sa ejakulacijom u mene je bio 4.4. Po mom kalendaru koji imam na mobitelu taj dan je bio jako plodan dan ali sad sam dobila mengu 18.4 i trajala je 3dana a inače je bila 5/6dana. I sad mene zanima dali postoji mogućnost trudnoće iako sam dobila mengu sad?

Anonimus986

Pozz prije 7 dana djevojka i ja smo se oralno zadovoljavali ali ja sam nju preko odjece. Nakon toga takodjer ona je mene oralno zadovoljavala ali rukama. Svrsio sam u kondom ali imamo strah da njoj nesto nije bilo ostalo na ruci. Jer je nakon par minuta provjeravala prstima da li ima krvi iz straha da joj nije puko himen prilikom toga kad sam je oralno zadovoljavao jer je ona nevina. Ali nije sto znaci da je jos nevina. I da li da uzmem tablete za dan poslije, i da li bi mogao pokazati test za trudnocu rezultate nakon 7 dana. Samo jos da navedem bila je u plodnim danima

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani svi, u svim navedenim slučajevima mogućnost trudnoće ne postoji.