Mogucnost trudnoce?

Pufnica11

Malo mi je glupo za postaviti ovo pitanje ali moram.
porodila sam se pre 2 meseca
I imala sam odnos sa muzem pre 3 dana ali nije svrsio u vaginu
Odnos je trajao svega 2 min
Dok smo imali odnos gurao ga je do kraja
Jel ima neka sansa za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

ZabrinutaIna

Postovani, danas sam imala rizican "odnos" naime ja sam bila gola, momak u odjeci ... Dok me je zadovoljavao svrsio je kroz odjecu (bokserice i trenerka) po meni i sve se to slilo po mojoj straznjici i nozi, nismo sigurni da li se slilo i do vagine obzirom da je bilo jako blizu... dakle sperma koja je prosla kroz odjecu se prosula po meni pa me zanima da li spermatozoidi mogu proci kroz tkaninu... takodjer nakon 4 h od toga sam popila ellaone tabletu jer mislim da su mi plodni dani ali nisam sigurna da li se ovulacija vec desila... zanima me kakva je mogucnost trudnoce u ovoj situaciji citala sam da je nemoguce zatrudnjeti kroz odjecu ali me brine sto se sperma slila po meni dakle nije se zadrzala na odjeci vec je iscurilo po mojoj straznjici... ne znam kolika je mogucost da ona udje u vaginu, hvala vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

GabrijelaElena

Poštovani,prema kalendaru plodni dani su mi bili od 03.12. do 06.12 s tim da mi je ovulacija označena 05.12.
Imala sam odnose 05.12. i 06.12. bez zaštite,prakticirali smo metodu prekinutog snošaja,s tim da su odnosi bili opetovani i da partner nije bio siguran da li je u jednom odnosu svršio u mene ili ne,kaže da je malo osjetio da svršava ali da nije siguran
Zanima me kolika je mogućnost trudnoće u takvim situacijama. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je ejakulat (barem 1 ml) dospio u rodnicu šansa za trudnoću je velika.

GabrijelaElena

Hvala na odgovoru. Možete li mi samo odgovoriti da li je stvarno moguće da muškarac ne osjeti da je svršio ili da svrsi ali da nastavi i dalje imati odnos te da opet dođe do svršavanja ?

Sunny999

Postovani,
decko i ja smo imali nezasticeni spolni odnos tj kroz dva sata koliko smo proveli skupa, 3 puta je ulazio u mene (prvi put pa smo napravili pauzu od 15,20min, drugi put pa opet pauza i treci put; svaki put je trajalo oko 3,4 min). Izmedu odnosa, zadovoljavao me prstima. Nije svrsio u mene ali je prstima dirao svoj penis pa mene i tako vise puta. Imala sam menstruaciju 26.11 (to mi je bio prvi dan), nezasticeni spolni odnos je bio 5.12. Menstruacija mi nije tocna u dan, nekad dode par dana prije, nekad par dana poslije i traje oko 3,4 dana. Spolne odnose nisam imala jako dugo i on mi je bio prvi nakon 4 godine. Od dana kada smo imali spolni odnos, osjecam bol u donjem dijelu trbuha (bol nije bas jaka ali stalno osjecam nelagodu) i tu i tamo se jave grcevi. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce s obzirom na sve navedeno i sto bi mogao biti uzrok bolovima u donjem dijelu trbuha.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Mateja123

Dobar dan...menstruacija mi kasni 3 dana inace su mi cklusi 28 ili 29 dana...nemam bolove kao da cu dobit dok inace prije nego mi menstruacija dodje bol je jaka...grudi su mi vece i nisu bolne kao inace pred menstruaciju...odnos sam imala prije 17 dana i predpostavljam da su mi bili plodni dani po bolovima u jajniku i iscjetku...zadnju menstruaciju sam imala 8.11 i trajala je 3 dana blagog inteziteta...dali bi se moglo radit o trudnoci i dali bi mogla vec sad napravit test?

emilica1

Poštovani,

Zanima me jesu li mi normalne sanse za trudnocu jer moj ginekolog nista ne poduzima jer imam redovne menstruacije, imam 25 godina, normalne tjelesne tezine, ciklus uglavnom traje 27 dana, nekad urani, nekad kasni, najkraci mi je bio zadnjih god dana 25, a najduzi 30 dana, ugl je po 27 dana, nekad urani par dana nekad zakasni.. a u cijelom zivotu mi je nakraci ciklus trajao 21 dan, a najduzi 33 dana. Stvar je u tome da ja imam akne i pojacanu dlakavost znaci povisen testosteron, jedan doktor je prije par godina vidio policisticne jajnike na ultrazvuku, a drugi ginekolog ih ove god ne vidi. Ali ja bas imam problema sa uzasno masnom kozom aknama i povecanom dlakavosti. Sta to znaci, jeli mi zbog tog povisenog testosterona smanjana plodnost i izostaje ovulacija unatoc redovnim menstruacijama?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Mareja123, možete napraviti test. Najbolje je s prvim jutarnjim urinom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana emilica1, savjetujem da između 2. i 5. dana ciklusa uradite hormonsku analizu (LH, FSH, estradiol, testosteron, DHEAS). Tom će se analizom doznati Vaš hormonski status., tj. luče li jajnici uredne količine hormona. Što se ovulacije tiče, potrebno je odrediti razinu progesterona na 21. dan ciklusa. Određivanjem vrijednosti progestrona znati će se imate li ovulacije.

Dodo2002

Poštovani,
Zadnju mjesecnicu sam imala 14.11.-19.11. Trajanje mjesecnice je uvijek 5-6 dana te duljina ciklusa 25-30 dana. U vecini slucajeva 26 ili 27 dana. 29.11.( 16.dan ciklusa) decko i ja nismo imali spolni odnos, ali je svrsio po mojoj straznjici. 95% smo sigurni da se sperma nije slila u rodnicu te sam u tom trenutko imala tange na sebe. Odmah smo pobrisali sve i jos sam ja ruku stavila da se slucajno nebi sta slilo u rodnicu. Otisla se Odmah otusirati i provjeriti da li ima sperme sa vanjske strane tangi i nije bilo bijele mrlje. Pocela se prikazivati krv dan prije nego sto sam trebala dobiti menstruaciju (10.12) te je bilo svjetlo crvene Boje i jako slabe tecnosti. Danas 11.12. je krv jarke crvene Boje te je tecnost malo Jaca, Ali je kao inace. Na ulosku jako malo curi a pri mokrenju izade dio krvi sa malim ugruscima Ali opet da ponovim Intenzitet krvi nije kao inace. Molim vas mozete li mi reci da li se trebam brinuti ili je menstruacija tek na pocetku Pa je zbog toga slabije tecnosti ( da li slucajno prehlada Moze Utjecati na kolicinu menstrualne krvi ?)

Hvala unaprijed.

natasa30

Pozdrav doktore! Ja sam Vam vec pisala o strahu o trudnoci iako smo se cuvali. Kako sam napomenula da mi 7 dana prije ciklusa ide roza, a sada nista jos uvijek, a trebam dobiti 14.12. Ciklusi su mi na 28 dana. Radila sam Clearblue ultra osjetljiv test 5 dana prije ocekivanog ciklusa i negativan je, jucer sam radila jos jedan test, negativan je i danas opet Clearblue isto negativan. Sve je to na prvi jutarnji urin. Imala sam ovaj mjesec incfekciju mjehura i bila na antibiotiku a trenutno sam prehladjena. Mislim da me bas 3 testa ne bi zeznula. I dali moze kasniti zbog antibiotila ili prehlade? Hvala puno!

Marija966

Dobro vecer,imala sam s muzem nezasticene odnose skoro svaki dan ovaj mjesec,koristim kontracepcijsku pilulu ali sam jednom zaboravila uzeti tabletu,sada imam dosta simptoma trudnoce,dobila sam iscjedak koji mi ne lici na menstruaciju jer je pink boje i ne traje dugo niti je obilan kao moja uobicajena menstruacija,zanima me kada bih trebala uraditi test,uradila sam jedan ali je negativam,koliko da sacekam prije drugog posto mi ovo ne lici na moju uobicajenu menstruaciju nego na jako blago krvarenje,hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Dodo, dobili ste menstruaciju. Trudnoću možete isključiti.

Ivo Balenović, dr. med.

poštovana natasa, trudnoću možete isključiti. Pričekajte menstruaciju, doći će.

Ivo Balenović, dr. med.

poštovana Marija, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja su oskudnija. Test možete ponoviti sutra s prvim jutarnjim urinom.

Dodo2002

Poštovani,
Opet ja. Pisala sam vam jer mi je menstruacija na pocetku bila oskudna te me to prepalo jer se ne sjecam da je ikad bilo tako. Ta moja Menstruacija je izlazila manje nego uobicajeno i bila je crvene Boje sa Mali ugruscima( prvog dana menst.), Zatim jucer drugog Dana nije se intezitet Pojacao i jos sam vise krenula panicariti. Bilo bi tu i tamo na ulosku Ali Kao da nije mogla Izaci a da ja ne napnem svoje misice. Cak sam i gurnula prst da vidim da li uopce krvarim i bilo je krvi ali ne puno. Evo danas u jutro treci dan nemam nista na ulosku, a kad se pobrisem prilikom mokrenja Kao da je menstruacija na odlasku i vise je nema. E sada ja sam taj cijeli period od kad se to desilo Pa do sada bila u panici i strahu. Da li to Moze izazvati tako kratku menstruaciju ili se mozda radi o implantatskom krvarenju?

Hvala jos jednom!