NALAZ GENA ZA TROMBOFILIJU

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su uredni. U trudnoći dolazi do fiziološkog povišenja d dimera. Terapija heparinom nije neophodna, ali obzirom na anamnezu (dva spontana) može se uvesti terapija Clexanom. Ne može naškoditi.

Foxlife

Poštovani, molim Vas tumačenje nalaza pretrage na koju sam poslana zbog 2 spontana pobačaja (missed ab. u 7tt), poroda nisam imala. Imam 27godina.

FV Leiden: G/G - homozigot divljeg tipa
PAI -1: 5G/4G - heterozigot
MTHFR C677T: C/C - homozigot divljeg tipa

Unutar referentnih vrijednosti su: Homocistein, Akt.parc.tromboplast.vrijeme, Antitombin, ProteinC, Antikardiolipinska IgG i IgM tijela

*Protein S: >130 (ref. 70-123)
* APTV test miješanja uz LAC: 28 (ref. izostanak korekcije produljenog APTV u testu miješanja uz LA omjer >1,37 upućuje na prisutnost LAC)
*LAC: 1,12 (ref. do 1,37)

Zanima me je li potrebna neka terapija u sljedećoj trudnoći?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u granicama normale. Polimorfizam 4G/5G u predviđanju venske tromboze je sporan.

Melania

Poštovani,

Molila bi Vas mišljenje na nalaz:
Faktor V Leiden: NORMALAN TIP
Faktor II protrombin: NORMALAN TIP
MTHFR: NORMALAN TIP
PAI-1: HOMOZIGOT 4G

Da li mi je u trudnoći potrebna heparinska terapija zbog homozigota 4G na PAI-1? Koristim Aspirin 100 od početka IVF postupka.Imala sam jedan spontani u ranoj trudnoći.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, homozigoti PAI 1 4G/4G imaju samo nešto veći rizik za razvoj tromboze. To ne znači da će do tromboze i doći, a sporno je predviđanje utjecaja mutacije na ishod trudnoće. Smatram da heparinska terapija nije neophodna.

henrymcdo

Postovani,

supruga je imala spontani sa 7 nedelja. Ginekolog je je uputio na vadjenje nalaza na trombofiliju.

Nalaz je sledeci:
Homozigot za MTHFR (C677T) - oba alela su normalna
Homozigot za MTHFR (A1298C) - oba alela su mutirana
Heterozigot za MTR (A2756G) - jedan normalan i jedan mutiran alel
Heterozigot za MTRR (A66G) - jedan normalan i jedan mutiran alel
Homozigot za Faktor II (G20210A) - oba alela su normalna
Homozigot za Faktor V Leiden (G1691A) - oba alela su normalna
Homozigot za Faktor V 1299 (A4070G) - oba alela su normalna
Homozigot za Faktor V Cambridge - oba alela su normalna
Homozigot za Faktor V Y1702C - oba alela su normalna
Homozigot za Faktor XIII Val34Leu - oba alela su normalna
Heterozigot za FGB (G455A) - jedan normalan i jedan mutiran alel
Homozigot za PAI-1 (4G/4G) - oba alela su mutirana

Zanima nas Vase cijenjeno misljenje.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, homozigoti za PAI-1 (4G/4G) imaju nešto veći rizik za tromboemboliju. No, to ne znači da je to bio uzrok ranog spontanog pobačaja. Najčešći uzrok ranih spontanih je slučajna genetska pogreška nastala u ranoj diobi oplođene jajne stanice.

bojanam994

Postovani,
Trudnica sam, prva trudnoca 25 nedelja, uredna trudnoca, bez ikakvih komplikacija, imam insulinsku rezistenciju, unazad 10 meseci nalazi uredni, oggt takodje uredan.
Molim komentar na nalaz za trombofiliju

Faktor V (G1691A) Leiden - homozigot za normalni alel
Kator II (G20210A) Protrombin - homozigot za normalni alel
MTHFR (C677T) - homozigot za normalni alel
PAI-1 - 4g/4g genotip

za sve navedeno pise da u genu za faktor koagulacije NIJE DETEKTOVANA, osim za - nosilac mutiranog PAI-1 4g alela u homozigotnom stanju 4g genotip

protein c (p) - 102%
Protein s (p) - 65%

Da li smo beba i ja u riziku, i da li ovo zahteva terapiju? Hvala