nezaštićeni odnos

_darmar_

Postovani,
Momak i ja cesto imamo nezasticene odnose, tj. koristimo metodu prekinutog snosaja. Nikada nije doslo do ejakulacije unutra, uvijek izvadi barem minutu prije pa tek onda svrsi sto sam 100% sigurna. Od sutra pocinjem piti Duphastone zbog neredovnih menstruacija. Da li on moze uticati na povecanje plodnosti ili bilo sta slicno,kako utice tj. da li moze doci do trudnoce ako ne dodje do ejakulacije unutar rodnice? Malo sam zbunjena.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Duphaston neće povećati plodnost, niti je on zaštita od trudnoće. Ukoliko ne dođe do ejakulacije unutar rodnice trudnoća nije moguća. Problem je taj što ponekad pri odnosu može doći i do nevoljne ejakulacije (polucija), stoga savjetujem dodatnu metodu kontracepcije (pilule, kondom)

Considerd

Postovani doktore! Krajem kolovoza 2018 sam imala nezasticen spolni odnos sa deckom sa stranice za upoznavanje. Ne sumljam u trudnocu jer sam od tada dva puta dobila menzis. Brinu me spolno prenosive bolesti a narocito hpv. Znam da prije testiranja na spolno prenosive bolesti mora proci neko vrijeme inkubacije tj.mora proci par mjeseci prije nego li se bolesti mogu detektirati preko nalaza. Zaboravila sam kada sam imala zadnju mjesecnicu jos nisam bila na pregled u ginekologa od tada.sad Koje je najbolje vrijeme za test na spolno prenosive bolesti(mislim na sve skupa od hiva,hepatitisa,hpva svih tipova i ostalih bakterijskih infekcija npr mikoplazma,gonoreja sifilis,ureaplazma) od nezasticenog spolnog odnosa

Considerd

Postovani! Krajem kolovoza 2018 god sam imala nezasticen spolni odnos sa muskarcem kojeg sam upoznala preko stranice za upoznavanje. Ne sumljam u trudnocu. Brinu me spolno prenosive bolesti.Jel me mozete savijetovati kako i kada da odem na testiranje na sve spolno prenosive bolesti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa možete se testirati na spolne bolesti. Za početak uradite papa test i cervikalne briseve. Preko tih nalaza mogu se otkriti HPV, klamidija, mikoplazma i ostale bakterije u genitalnom traktu. Hepatitis i HIV se dijagnosticiraju analizom krvi, a testovi se rade na zavodu za transfuzijsku medicinu.

Conthoriana

Posljednje 3 mjesecnice su bile 6.9., 1.10. i 26.10. Naime, u razdoblju od 17. do 20.10. bilo je par nezasticenih odnosa koji bi trajali po 10ak sekunda pa bi koristili zastitu. Ono sto me brine je,sadasnja mjesecnica je trajala 2 dana normalno uz jake bolove (pms bio normalan, dakle grcevi,pad imuniteta i bol u grudima) i 3. dan je jako slabo uz lagane grčeve u trbuhu. U posljednjih 6 mjeseci ciklus mi je varirao od 22. dana do 28.,no posljednja dva je 25 dana kao inače. Je li moguće da je lažna mjesečnica ili utjecaj stresa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija ne mora uvijek biti istog intenziteta i duljine trajanja. Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Conthoriana

Čisto pitam jer mi je čudno, treći dan jedva da je bilo par mrlja na ulosku te se vidi samo svijetla krv na papiru, a povremeno osjetim grceve. Isto tako me boli glava te moram često na wc,ali samo danas. Moguće da je zbog iscrpljenosti i stresa. Je li prerano da napravim test za svaki slucaj?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete napraviti test s prvim jutarnjim urinom.

Conthoriana

Napravljen je test s osjetljivosti 10 mIU i jutarnjim urinom danas i bio je negativan. Mogu mu vjerovat ?

Ivo Balenović, dr. med.

Test je gotovo 100% siguran.

qwerty123

Sa devojkom sam imao nezasticeni odnos, 2 puta u razmaku od 6 sati bez zastite, nisam mokrio pre ponovljenog odnosa, koji je bio posle 6 sati nakon prvog , poslednju menstruaciju je dobila 23.10 da li je moguce da dodje do trudnoce

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, postoji teoretska mogućnost trudnoće budući da je odnos bio u vrijeme plodnih dana, ali teško da je ostalo dovoljno sjemena za oplodnju..

qwerty123

zaboravih da pomenem nije bilo ejakulacije unutar vagine

qwerty123

Da li mozda ima potrebe za pilulom za dan posle ?

Ivo Balenović, dr. med.

Šanse za trudnoćom su teoretske, ali za svaki slučaj može uzeti tabletu za poslije.

Crvena_pahulja

Zdravo.
Sama sam sebi vise dosadna sa pitanjima..

Pocela sam sa pilulama Qlaira prije 11 dana. Tacnije 10.02.
09.02 sam imala nezasticen odnos.. poslije odnosa dok sam se tusirala i brisala vidjela sam smedji iscjedak i krv..
Medjutim sutradan sam uzela qlairu.. tu noc nije bila kutija uz mene jer sam dobila 2 dana ranije i bilo je jaako kasno..
Od tada pijem redovno.. svaki dan u 11:30 min.
16og sam ponovo imala odnos i nismo se cuvali.. jer pijem qlairu, medjutim citam ovdje da po svemu ovome ja nisam bila zasticena, jer je nisam popila u trenutku kad sam primjetila krv.
Kako sad da znam da li je pilula djelovala kako treba

Danas imam i smedji iscjedak.. i grudi su mi malo bolne
Je li to probojno krvarenje koje sam trebala ocekivati
Sad sam bas zabrinuta, kolika je vjerovatnoca trudnoce i da li svaka djevojka mora prokrvariti u toku ispijanja neaktivnih tableta?

Jos jednom hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o probojnom krvarenju. Tijekom uzimanja neaktivnih tableta nastupa krvarenje. Ukoliko se ne počne s prvim danom menstruacije zaštita ne nastupa odmah. Obzirom da ste zakasnili tek jedan mogućnost trudnoće je samo teorija.

Lara1a

Poštovani, ja i moj partner smo inali 4 nezasticena spolna odnosa ovaj mjesec, 3 puta u neplodnim danima i jedan odnos od 5 minuta tijekom zadnjeg plodnog dana i niti jedan put nije svrsio u mene vec izvan mene. Sutra bih trebala dobiti menstruaciju, grudi me bole kao inace ali trbuh bas i ne, nekada me trbuh boli pred menstruaciju a nekada ne. Jako se bojimo i molim Vas za vase misljenje postoji li mogucnost trudnoce i imam li razloga za brigu jer se uzasno bojimo zbog neodgovornog ponasanja. Hvala Vam unaprijed i lijepi pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju.