nezaštićeni odnos

Ivo Balenović, dr. med.

Od predejakulata ne može doći do trudnoće. Ponekad može doći do prijevremenog izbacivanja sjemena, ali da li se to desilo ne mogu znati.

Zabrinut00

Ja sam sigurno 2-3 minute nakon što sam ga izvadio iz nje svršio, i to baš jako, tako da se nadam da neće biti ništa.Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

lovro1234

Poštovani!
Ovako imam jedno glupo, ali meni jako bitno pitanje. 2.8. imao sam seksualni odnos sa curom bez zaštite. Menstrualni ciklus joj traje između 26 i 28 dana, a zadnju menstruaciju je imala16.7. Dogodilo se sljedeće nakon prvog odnosa, svršio sam, ali izvan nje nakon tri minute te sam samo prebrisao svoje spolovilo. Nakon toga smo se obukli i poslije 20 minuta smo imali još jedan odnos bez zaštite i ja nisam svršio. Grizemo se i ja i ona već par dana ne možemo spavat, sljedeća menstruacija bi joj trebala doći 12. ili 11.8.. Molim Vas da mi odgovorite postoji li i koliko je velika mogućnost trudnoće.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenome odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće tek teoretska.

Mira22

Postovani,

Postoje li sanse za trudnocom ukoliko se radilo o nezasticenom odnosu tokom menstruacije (2. dan ciklusa). Menstrualni ciklus je inace 26-30 dana?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to su neplodni dani, stoga ne postoji šansa za trudnoćom.

ivanivan1502

Poštovani,
cura i ja imali smo nezaštićen odnos na samom početku plodnih dana, ali ja nisam ejakulirao u nju, već izvan nakon minutu-dvije. Međutim, prošlo je već 9 dana od dana kada je menstruacija bila očekivana, odnosno kada je trebala započeti. Cura je imala simptome tjedan dana prije nego što je trebala započeti menstruacija i koji traju sve do sada. Simptome poput bolova u donjem dijelu stomaka, razdražljivosti i slični simptomi koji joj se uvijek pojavljuju ( nekad grudi znaju biti osjetljive, ali ovaj put nisu). Pojavio se i prije očekivanog dana menstruacije bjelkasto-žućkasti iscjedak koji je u početku bio obilniji, traje i dalje ali u manjoj količini. Cura inače ima neredovite cikluse te pije tablete za nadomjestak hormona štitne žlijezde jer već dugo ima problem s tim i to joj remeti cikluse. U ovih mjesec dana je povećala fizičku aktivnost i pod ogromnim je stresom. Na sam dan kada je očekivana menstruacija bila je pod velikim stresom. Možete li nas savjetovati i reći ima li ikakve šanse za trudnoću? Šta da radimo?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću. To je jedini način da se utvrdi da li je to uzrok kašnjenja menstruacije.

Milensi001

Postovani,

Imala sam nezasticeni odnos u vreme plodnih dana, na aplikaciji pise srednja sansa da se zatrudni, decko je ejakulirao van, ali sam ja primetila 2 bele tackice na vagini, pa me zanima da li je to sperma i kolika je sansa za trudnocom?

Ichbin

Poštovani, inače pijem adexu i nikada problem nisam imala. Nažalost sada sam kasnila 3 dana sa tabletom jer sam čekala da dođu, večeras sam popila prvu, a jučer mi je završila menstruacija. Večeras sam imala i nezaštićen odnos uz ejakulaciju. Kakva je šansa za trudnoću zbog ovog kašnjenja? Da li bih možda trebala popiti tabletu za dan poslije, ili nešto drugo? Jako sam zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Milensi, šansa za trudnoćom je samo teoretska.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ichbin, tableta za dan poslije nema smisla. Šansa za trudnoćom je samo teoretske.

Ichbin

Samo da se nadovežem na prethodno pitanje. U svoj toj panici sam ja popila 4 tablete adexe, znam da nije pametno. Ali sam vidjela da pilula za dan poslije sadrži 1.5 mg levenogestrela, a sa moje 4 tablete adexe unijela sam 4mg. Može li to djelovati kao tableta za dan poslije? Brine me što ukupno 11 dana nisam pila tablete, i znam da se mogla desiti ovulacija do sada, iako sam prije kontracepcijskih uvijek imala talan ciklus od 28-29 dana. Da li je mogućnost trudnoće velika, i kada najranije da uradim test.

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na sve navedeno teško da će doći do trudnoće. Test možete uraditi najranije deset dana nakon rizičnog odnosa.