nezaštićeni odnos

Lara1a

Hvala Vam na odgovoru, danas treba doci ali nemam bolova u trbuhu sto me uzasno brine. Trebam li raditi test ako ne dode kroz dan dva?

Lara1a

I jos pitanje kada bih radila test na trudnocu sutra bi li bio dovoljno pouzdan posto mi je zadnji odnos h plodnim danima bio prije dva tjedna a u neplodnima prije tjedan no brine me samo taj pod plodnim.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako menstruacija ne nastupi u roku dva do tri dana možete uraditi test.

tmat

Poštovani,zadnji dan posljednje menstruacije bio mi je 27.5
Za vrijeme ciklusa imala sam zasticene odnose sa deckom ali mi menstruacija kasni.Inace imam redovite cikluse pa me malo to plaši.Test za trudnocu sam napravila na 5 dan izostanka menstruacije i bio je negativan.Na 6 dan izostanka,jucer,decko i ja smo imali spolni odnos i pukao nam je kondom te je pola sperme ostalo u mojoj rodnici.Sudeci po mojim redovitim ciklusima smatram da nepostoji sansa za trudnocu jer se radi o neplodnim danima ali svakako bi Vas zamolila za strucno misljenje da znam kako postupiti u ovakvoj situaciji.Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Menstruacija je najvjerojatnije izostala zbog hormonskog disbalansa. Ukoliko ne nastupi u narednih nekoliko dana, javite se liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

nesiguran.sam

Pozdrav,
Djevojla i ja smo imali kratak odnos svega otprilike 2-3 min. Nije bilo ejakulacije (kasnije sam ejakulirao u kondom), ali mislim da je izasla predsjemena tekucina tijekom odnosa (ljepljivo, brzo se susi). Menstruacija joj je zapocela 24.6. , a odnos smo imali 27.-28.06. U noci. Nakon ondosa je poslije jos iskrvarila.( zadnji dan menstruacije je bio znaci). Zatim smo nastavili sa kondomon odnos (prekinuti snosaj i kondom) . Dali je moguce zatrudnit tijekom mjesecnice ili dan nakon zavrsene mjesecince. Ciklusi otprilike 30.32 dana . Variraju par dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

IvanT22

Pozdrav!

Djevojka i ja smo imali nezaštićeni odnos prilikom neplodnih dana, nije bilo ejakulacije unutar rodnice, ejakulirao sam izvan nje. Naime, jučer je trebala dobiti menstruaciju, ali pila je antibiotike prošli tjedan zbog upale grla. Imamo li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

IvanT22

Hvala na brzom odgovoru.

Evo kasni joj drugi dan, je li moguće da je to od tih antibiotika što je pila? (Klavocin)

Ivo Balenović, dr. med.

Najčešći uzrok kašnjenja je stres (psihički faktor). Antibiotici ne utječu na ciklus.

marko1996markan

Poštovani, tokom odnosa mi je pukao prezervativ te sam ejakulirao u djevojku. Zadnja menstruacija joj je bila 17.09. . Ima redovnu menstruaciju u trajanju od 29 dana. Odnos je bio 11.10. .Zanima me da li postoji mogućnost za trudnoću. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Klaic112

Postovani,
Decko i ja smo imali nezasticeni odnos nakon kojeg sam popila pilulu za dan poslije, nakon toga smo takoder imali nezasticeni odnos nisam uzimala pilulu ali on nije svrsio u mene. Nakon toga sam dobila menstruaciju, ali smo imali nezasticeni odnos 3.dan menstruacije (menstruacija mi traje odprilike 6-8 dana), takoder nije svrsio, ali me brine i zanima postoji li mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

darko12345

Poštovani,
imao sam odnos s djevojkom na njen 24.dan ciklusa pri cemu prvih nekoliko minuta nismo koristili zastitu, ali je bilo puno sluzi. Ejakulirao sam izvan nje tek nakon 10 minuta odnosa sa zastitom. Nekoliko dana nakon toga rekla je da je imala iscjedak poput onog u ovulaciji, zbog cega se boji da se odnos dogodio tijekom plodnih dana. Menstruaciju je trebala dobiti 30.dan ciklusa, ali danas je vec 37.dan i menstruacije jos nema. Je li moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako djevojka ima redovite cikluse, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. No, budući da menstruacija kasni 7 dana, neka ipak uradi test na trudnoću.

meka25

13.4. imala sam nezasticen odnos koji nije trajao puno, mozda 2 minute. Svrsio je tek nakon 10-ak minuta, ali brine me sto je bio 14.dan ciklusa, tj. plodni dani. Posljednja menstruacija je bila 31.3., a sljedeca bi trebala biti 26.4. Imala sam zadnja 3 dana iscjedak i jutros takoder te imam bolove u donjem dijelu trbuha. Pretpostavljam da je to zbog ovulacije jer inace imam bolne menstruacije, a ponekad me i boli kada sam u plodnim danima. Pitam za misljenje moguce trudnoce cisto radi sigurnosti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Poštovani, imam 16 godina i stupam u seksualne odnose s dečkom. Nezaštićeni spolni odnos smo imali 4.7. metodom prekinutog snošaja. Također su odnosi trajali po 1,2 minute najviše. Dečko niti jednom nije ejakuliro u mene te se nakon svakog odnosa oprao i urinirao, i ja sam također. Problem je u tome što smo odnos imali 2 dana prije moje ovulacije, no kažem dečko garantira da nije ejakulirao u mene. Prošlo je dva tjedna i menstruacija mi kasni 2 dana, makar imam povremene grčeve u donjem dijelu trbuha i imam osjećaj da će uskoro doći, ali ništa. Prije 4 dana sam imala tamno smeđi iscjedak koji je trajao manje od 24h i dan nakon sam imala zaštićeni spolni odnos. Postoji li mogućnost da mi se poremetio ciklus ili je trudnoća u pitanju? Također želim napomenuti da sam pod velikim stresom posljednjih tjedan dana te sam si nabavila test trakicu i sutra ujutro ću ju iskoristiti. Bilo kakav odgovor ili savjet bio bi od koristi te Vam se unaprijed zahvaljujem!

Lijepi pozdrav,
Lucija