Ogtt

Ankus4

Poštovani,

Trudnica sam 25+5 i došli su mi rezultati OGTTa.
Jesu li zabrinjavajući te ukoliko jesu možete mi sugerirati što s prehranom? Hvala!

1. 4,6 (natašte)
2. 9,9 (60 min)
3. 8,7 (120 min)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti govore u prilog intoleranciji glukoze. Savjetujem da uradite GUK profil. DIjabetička dijeta preporučuje unositi jednostruko (maslinovo ulje, orašasti plodovi) i višestruko nezasićene masne kiseline (omega-3 iz plave ribe i sjemenki sezama)- Kod bjelančevina prednost bi trebalo dati bjelančevinama biljnog podrijetla i to onima iz ribe i mesa peradi. Jednostavni ugljikohidrati kao glukoza i fruktoza se ne preporučuju. Izbacite kruh, kolače i ostale pekarske proizvode, a uzimajte voće, povrće, ribu, bijelo meso i orašaste plodove.

Anameri

Poštovani doktore, što mislite o ovom rezultatu OGTT-a koji sam jučer radila? S - ŽELJEZO 8.7 umol/L 8.0 - 30.0
P - OGTT
GUK (0 min) 5.47 mmol/L < 5.10 H
GUK (60 min) 10.93 mmol/L < 10.00 H
GUK (120 min) 9.42 mmol/L < 8.50
Dobila sam uputnicu te sam se javila u bolnicu gdje su mi rekli da dođem u ponedjeljak natašte? Hoću li samo morati držati dijetu 1800 cal ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vrijednosti glukoze su povišene u sva tri mjerenja. Potrebno je uraditi GUK profil i odrediti vrijednost HBA1C. Prema tim nalazima će se odrediti daljnja terapija.

Slavicav

Pozdrav. Molim Vas da mi pojasnite rezultate Ogtt testa.Sada sam 25.nedelja i rezultati su /0'-5.1, 60'-9.2, 120'-6, Tsh-3.75, FT4 10.15. Endokrinolog mi je rekla da sam na teškoj granici, da idem na dijetu i da mjerim jutarnji šećer par puta u narednim danima, i ako bude 5.2 da se odmah javim hitno. Sav pregled je bio štur i izuzetno kratak. Ja imam 40 godina i druga mi je trudnoća. Zaista sam zbunjena i isprepadana, ne znam da li da idem da tražim još jedno mišljenje. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su unutar granica normale.