Papa

Beogradjanka

Znaci hronicna upala i hpv nemaju veze?
Kad je on meni rekao hronicna upala materice i kontrola papa za 6 meseci, to nema veze sa hpvom?

Ivo Balenović, dr. med.

Kronična upala može bitu uzrokovana mnogim mikroorganizmima, pa tako i HPV-om. Infekcija HPV -om radi promjene u smislu CIN-ova. Upala uzrokovana drugim mikroorganizmima ne uzrokuje promjene u smislu CIN-ova. Jedini način da se dokaže infekcija HPV-om je tipizacija.

Beogradjanka

Da li se promene cin 1 lece?

Ivo Balenović, dr. med.

CIN 1 se u preko 80% slučajeva spontano povlači. Liječi se popratna upala i na taj način se pomaže organizmu da savlada promjene. Potrebna je kontrola svaka 4 mjeseca do negativnog nalaza.

Beogradjanka

Da li mogu da ostanem trudna ili da cekam negativan nalaz?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete ostati trudna.