Pitanje

Ichbin

Postovani
Pijem adexu, vec 15 dana imam problem sa iscjetkom koji je postao mlijecno bijel i gust. Najobilniji je tokom odnosa. Nemam smetnji u vidu peckanja i svrabeza, ali na samom pocetku odnosa osjecam malu bol i kao blokadu u rodnici. Upucuje li ovo na neku infekciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovano, prema opisanom, vjerojatno se radi o gljivičnoj upali. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Canesten, Rojazol)

u_brigi

Može tumačenje nalaza.
Glukoza u krvi natašte 4.6. mnol/ l 4.4 - 6.1
Glukoza u krvi nakon dva sata 3.8 l mnol/l 4.4 - 8
Trudnica 27.tjedan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz glukoze natašte je uredan. Dva sata nakon opterećenja se javila reaktivna hipoglikemija. To je često u trudnoći. Kod reaktivne hipoglikemije razine šećera u krvi brzo padaju unutar prvih nekoliko sati nakon jela. Ukoliko osjetite simptome kao što su slabost, umor, znojenje pojedite nešto slatko (čokolada, bombon, voćni sok)

Ichbin

Postovani, smijem li piti ohk ukliko nalaz krvi pokaze malo povisene eritrocite i malo snizen mch? Odstupanja su mala, ali van granica. U 5. Mjesecu ove godine sam radila nalaze i mch je i tada bio snizen. Zeljezo mi je uredu. Sto uopce znaci to? Unaprijed Vam hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno možete uzimati ohk. MCH označava prosječnu količinu hemoglobina u eritrocitu.

sanidica

Postovani,

Da li se otprilke moze znati koje ce tezine biti beba ako je u 32+2 tjednu imala 1991gr na ultrazvuku ? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ovu dob trudnoće težina djeteta je uredna. Koliko će dijete težiti kod poroda ne može se znati.