pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

Malamala95

Hvala puno na odgovorima ,javila sam se ginekologiici ali mi je termin tek za deset dana.Dali je moguce da ja sama sebi odgadam tu menstruciju s obzirom da mislim o tome 0-24..citajuci vas forum naisla sam na post od djevojke koja je iza odnosa dobila menstruaciju a ova iduca joj je kasnila(kao i meni ) i test za trudnocu joj je pokazao da je pozitivno ?
Izvinjavam se sta pilam ...ali bas me brine.

Ivo Balenović, dr. med.

Previše mislite o tome. Ukoliko nastupi menstruacija sigurno se ne radi o trudnoći. Moguća su samo krvarenja u ranoj trudnoći, ali ona se razlikuju od menstruacije.

Malamala95

Znaci ako sam ja dobila menstruaciju nakon odnosa (sve je bilo regularno) a ova mjesecnica druga sad kasni ,anpritom izmedu nisan imala nikakve spolne odnose ,to je u redu?
Vjv stres...i zivciranje zasto kasni

Ivo Balenović, dr. med.

Ako nakon menstruacije niste imali odnose trudnoća nije moguća.

Malamala95

Nakon te menstruacije nisam imala odnose nikakve ,u utorak idem kod ginekolgice i uradila sam test na trudnocu 04.06 i pokazao mi je negtivno (mensutraicja nakon odnosa sam dobila 23do 26(cetiri dana brojeci 23 i26 a spolni odnos sam mala 14.04)Dali su oni pouzdani jer sam citala da to nike bas sigurna metoda .Pitam jer me uzasno strah sto ce rec ginekolog pa da se pripremim
Hvala na strpljenju

Ivo Balenović, dr. med.

Sigurno niste trudni.

Mobster

Postovani, imao sam odnos sa devojkom 4.avgusta, to je njoj bio prvi put. Nismo uspeli tada da probijemo i nju je mnogo bolelo. Posle toga, pokusali smo opet i uspeli. Imali smo jos par puta odnose, naravno uvek sa zastitom ( uvjek sam proveravao kondom nakon odnosa ) i ejakulacija je bila van nje. Ona je trebala dobit prekjucer, ali jos uvek nije. Da li je mogucnost kasnjenja taj prvi odnos, odnosno promena u tjelu i samim tim poremecaj hormona?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, pošto nije bilo ejakulacije, trudnoća nije razlog kašnjenju menstruacije. Moguće da je uzrok psihičke prirode.

Matea96

Poštovani,
Imala sam odnos sa dečkom 31.1 , a zadnju menstruaciju sam dobila 10.1. Ciklus mi traje oko 30 dana.
Imali smo odnos bez zaštite, tj. prekinut snošaj.
Da li postoji rizik od trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, što uz metodu prekinutog snošaja, mogućnost trudnoće smanjuje samo na teoriju.

IvanaM93

Postovani, nezasticene spolne odnose sam imala 9.3. te 18. i 19.3.
Decko je ejakulirao van mene u to smo sigurni 100%
Ciklusi su mi redovni, a zadnja menstruacija je bila 3.3.
Imam 20 godina, dvije ciste na jajnicima koje nisu velike (mislim 2 cm), povisen prolaktin (900).
Od 20.3. imam bolove sa strane u grudima ( prema pazuhu), bolovi nisu jaki vec ih osjetim samo na jaci dodir, vene su mi izrazenije ali sam inace svijetle puti a i u stresu sam zadnjih dana zbog ispita i pijem previse kave. Medutim prije dva tri sata me zabolilo s lijeve strane ispod pupka ( predpostavljam lijevi jajnik). Bol je bila tupa i nije dugo trajala..nekih 3-4 minute. Jucer sam pocela koristiti vaginalete sto mi je ginekologica dala te kremu.
Narucena sam kod ginekologice u petak, medutim strah me da ovo nisu znakovi trudnoce premda mi se cini rano da bih imala ikakve simtome. Postoji li mogucnost trudnoce iako je decko ejakulirao sigurno van?
Jedino me strah jer se decko jednom prilikom suzdrzao svrsiti pa je nastavio dalje i tek kasnije svrsio, a izvadio ga je sigurno cca 10-ak sekundi prije. Moze li na taj nacin doci do trudnoce ili sam sigurna jer nije ejakulirao u mene? I mogu li ovo biti znakovi trudnoce ili samo PMS jer trebam dobiti za 6-7 dana? Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je za bilo kakve simptome trudnoće. Vjerojatno se radi o pms-u.

Tehnos1

Poštovani,

Posljednu menstruaciju sam imala 16.03., ciklus mi traje oko 28 dana. 4.04. nisam imala odnos, ali postoji mogućnost da je dečko prenijeo spermu preko prsta. Već par dana osjećam neuobičajene simptome, 11.04. sam osjetila jak bol u predjelu desnog jajnika, takođe, bol u grudima, malaksalost, a primjetila sam da mi smeta miris određene hrane, što mi izaziva nagon na povraćanje. Moram dodati da sam posljednih dana pod velikim stresom, i da sam nedavno bila na putovanju. Danas, 14.04. sam dobila menstraciju, koja je inače veoma obilna, dok je danas tek par kapi, koje su smećkaste. Da li postoji mogućnost da sam trudna, i koje bi bilo najbolje vrijeme da uradim test za trudnoću? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Potovana, prema svemu navedenom mala je vjerojatnost trudnoće. Test možete učiniti već sutra s prvim jutarnjim urinom.

Panicarrrr

Postovani,

Zanima me da li postoji ikakva sansa da ako imam sperme na ruci i operem ruke vodom i sapunom da ostane nesto tipa ispod noktiju, posto imam duze nokte, ili spermatozoidi umru?

ei0407

Poštovani,
imam 16 godina i 28.3. sam imala prvi spolni odnos, a 3.4. drugi. Poslije ni jedan vise. Zadnju menstruaciju sam dobila 7.3. I trebala mi je doci 8.4., no jos uvijek je nema. Svaki put smo Koristili kondom i nije svrsio u mene i po kalendaru su mi bili neplodni dani, 3.4. nakon sto ga je izvadio (nakon 2 min, lagano sam iskrvarila)skinuo je kondom i prakticirali smo analni seks, no 3-4X ga je gurnuo nize od anusa, tamo blizu rodnice (mjesto izmedu anusa i rodnice). Sad me zanima da li je moguce da je tada predejakulat (ne znamo da li ga je bilo)usao u mene (ejakulirao je cca 3 min kasnije, ne u mene) i postoji li mogucnost da sam trudna posto mi menstuacija kasni vec 6 dana? Imam neke od simptoma, tvrde grudi, nadutost i cest odlazak na toalet, ili su to simptomi pms-a?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Panicarrr, nema šanse da bi nakon toga ijedan spermatozoid preživio.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana ei0407, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu navedenom ne postoji mogućnost da bi na taj način došlo do trudnoće.

ei0407

I postoji li mogucnost da menstruacija kasni vec tjedan dana zbog stresa od straha od trudnoce?

ei0407

Poštovani,
da se nadovezem na moje prijasnje postove, danas sam primjetila lagano krvarenje blagocrvene boje, i cijelo jutro sam imala lagane grceve, je li to implantacijsko krvarenje ili menstruacije posto dan kad inace dobivam menstruaciju imam prilicno jake grceve. I citala sam da implatancijsko krvarenje nastupa 6-12 dana nakon zaceca, a sada je vec proslo 13 dana od spolnog odnosa.