pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

ivika23

Jos da napomenem da sam pred menstruaciju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je a i pred menstruaciju je.

Vimi

Zanima me prije 20 dana smo imali odnos , prvi put smo sa kondomom extra safe i nakon toga sam obrisao onako i nakon nekih 5 min ili tako smo opet bez kondoma i nisam svrsio u nju , pa me zanima dal je moguce da zatrudni a to je bilo 3 dana nakon sto je imala mengu i nisam nista dirao i drugo me zanima jel bi trebala osjecati nesto vec za to vrjeme i da je trudna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ovim načinom šansa postoji. Nije velika ali se ne može isključiti.

slavko321

Poštovani,cura i ja smo imali spolni odnos bez prezervativa 20.8. nisam ejakulirao u nju ali bojim se predejakulata. od tog dana ju pocinje boliti u stomaku sljedeci dan je dobila temperaturu i sljedeci dan je iznenada povracala.zanima me kolike su šanse da će ostat trudna jer zadnja menstruacija joj je bila od 06.8-11.8. i kako sam racunao taj dan je bila najplodnija uopce nismo pazili na to i sad ne znam cekamo taj novi mjesec da ali me zanima vase misljenje?
hvala unaprijed,lp

Du1234

Postovani
Pitam veznao uz moju djevojku(17). Do drugog je mjeseca 2015 godine imala redovitu mentsruaciju no nakon toga je pocela kasniti po par dana. Sada joj kasne vec 8 dana i nikad nisu toliko. Nikada nismo imali spolni odnos ali nedavno sam ejakulirao po njenom tijelu(uvijek postoji mogucnost da je malo procurilo po vagini ili da se dirala poslije iako opranih ruku mada sam siguran da ovo prvo nije ali sam zabrinut pa pitam). Svakako me zanima je li mogla od toga zatrudniti. Također mi je rekla da ju je zadnja dva dana na moment zabolio jajnik kada je zakasljala.
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slavko ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije, ne trebate se brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Du1234 vam je potrebna edukacija. Tu ste na pravom mjestu da ovakvih pitanja poput vašeg ne bi bilo.

Pruncess.Boa

Postovani,

Imam par pitanja, ali da odmah na pocetku obavijestim za neke stvari kao npr. nmg kupiti test za trudnocu, niti otici ginekologu, niti koristiti pilulu poslije, niti abortus ako sam trudna. (Iz nekih privatnih razloga sto nebi htjela da javno izjavim)

Prosli mjesec sam se dva dana zaredom sexala, i nije ejakulirao u mene, (13. i 14.07)..ja sam dobila mengu 17.07. sve je bilo uredu, dok je slabiji tok menge bio, kupala sam se i u rijeci koja je bila pohladna.

Ovaj mjesec sam se sexala 12.08. trebala sam dobiti mengu 14.08. do 17.08 (Inace mi je uvijek redovan ciklus).
Uglavnom,nisam jos dobila, kasni mi. Male su mi sanse za trudnocu posto nije ejakulirao u mene, ni ovaj put, niti su mi bili plodni dani, ali svejedno me strah.

Ja se tjesim da je upala, posto sam se kupala u rijeci zadnjih dana prosle menge u hladnoj vodi, bole me pomalo jajnici i kao sluzava providna tecnost izlazi..
Trenutno pijem caj od persuna, jer sam procitala da je dobar protiv upale, a i za prekid nezeljene trudnoce jer uzrokuje kontrakcije maternice.

Pitanja su moja
Da li je moguce da sam tolika nesretnica i ostala trudna?
I ako jesam trudna,
Znate li ikakav prirodan nacin kao cajeve da ikako se "rijesim" toga?

Iskreno bi voljela da mogu otici kod ginekologa da rijesim to ili kupiti test za trudnocu da provjerim, ali pokusajte shvatiti da nisam u toj mogucnosti. Jedino mi Vi sad mozete malo pomoci sa Vasim savjetom.

Izvinjavam se zbog duzeg texta i ako sam Vas preopteretila svojim problemom.

Unaprijed Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

Anonimus20

Zdravo,imam 18 godina i odnos sa deckom sam imala prije par dana koji je od mene stariji 6 godina.Naravno bilo mi je to prvi put ali nije bilo nikako krvi.Kada sam dosla doma vidjela sam smedjkaste boje na vesu..Pa pitanje je li moguce da kod nekih cura ima manje krvi a kod nekih vise ili cak nikako ?Hvala vam unaprijed i jako mi treba odgovor vas.Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Čak neki put ne bude ni krvarenja.

anna.1

Ovako, dečko i ja smo pre neki dan, malo se mazili bili goli, ali niije bilo spolnog odnosa, ja sam devica i ne želim to jos.Zatim je svrsio meni po stomaku. Da li je nekako moglo doci do rodnice tako i da ostanem trudna.Osjećam neke mučnine, bolove u grudima, ledjima i stomaku. Da li je moguće da sam trudna ili je to od stresa i nervoze. Molim odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća prema opisanom.

anaviii

Postovani , imala sam nezasticen odnos pre dve nedelje. pre 6 dana sam dobila menstruaciju ,koja nije bila toliko bolna ,ali opet sam popila rapten k tabletu jer sam morala na posao ,a prvi dan mi bude dosta obilna,medjutim dan ipo mi je bila uredna i treci dan mi se skroz smanjilo ,bukvalno da ulozak nisam morala ni da nosim. sledeci dan mi se vratila ali kao neki rozi iscedak. danas mi je takodje tako ,6 dan je vec . obicno traje 5 dana. i bude obilna cak i posle leka. da napomenem da cesto mokrim ,da me ziga u grudima, desnom jajniku i donjem delu ledja . apetit mi varira,imam glavobolje i nekad mucnine u toku dana. da li je moguca trudnoca cak iako sam imala takvu menstruaciju i kad je vreme za test? hvala najlepse.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam test. Ne radi se o trudnoći.

Jovanamacva

Imam ne redovne mensturacije. Poslednju menstruaciju sam imala 21 Maja.
A prvi odos sam imala 6 Jula, krvarila sam 2 dana posle, nismo koristili zastiitu, nije ejakulirao u mene.
Sledecu menstruaciju nisam dobija jos, da li sam trudna posto ne znam kada su mi plodni dani zbog izostanaka menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li ste trudna. Prema opisanom vjerovatno ne. No pošto ste mladi i neiskusni a imali ste nezaštićen spolni odnos, a kasni vam menstruacija svakako napravite test. Ako je negativan, u prijašnjim postevima vidite moguće uzroke kašnjenja menstruacije.

Jovanamacva

Ginekolog mi je rekao da nema trudnoce, da cu dobiti uskoro.
Plasi me da li je rana prognoza 2 ned.nakon odnosa.
Stomak me boli ali ne dobijam jos.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili kod ginekologa i ako vam je rekao da se ne radi o trudnoći, onda mu trebate vjerovati.