pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

fingersalad88

Poštovani,
zbog puknuća kondoma prošli mjesec sam uzela Ellaone. Nažalost, jucer je opet puknuo kondom (14. dan ciklusa), ali decko nije svrsio jos sigurno 20 min nakon toga i to je bio prvi odnos (ali ne znam da li se samozadovoljavao tokom dana). Za vrijeme drugog odnosa u jednom trenutku smo odlucili prijeci na analni seks (tada je skinuo kondom) i dok je pokusavao uci u anus par puta mu je malo skliznulo u rodnicu (otprilike polovicom penisa). Planiram prijeci na pilule jer ovo zivciranje stvarno vise nema smisla, ali me zanima jel mislite da trebam popiti opet Ellaone? Malo me strah s obzirom da sam ju uzela prije mjesec dana.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto nije bilo ejakulacije nema potrebe za pilulom.

ei0407

Poštovani, možete li mi odgovoriti na posljednje pitanje?

Ivo Balenović, dr. med.

Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon odnosa (oplodnje) tako da se vjerojatno radi o početku menstruacije.

fingersalad88

Hvala Vam na odgovoru.

Meni se cini da mi je ovulacija bila jucer ili prekjucer (zbog rastezljive sluzi i bolova u jajnicima), a odnos je bio u nedjelju navecer. Provjerila sam s deckom, samozadovoljavao se taj dan, ali ujutro, dakle proslo je nekih 12 sati i sigurno je isao mokriti za to vrijeme. Ostajete li i dalje kod svojeg odgovora da ne treba pilula?

Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za pilulom.

jelena131213

Postovani,
Imala sam odnos 10ak dana pre ocekivane menstruacije, on je tada svrsio u mene i te veceri se pojavilo svabo krvareje dok je sledeceg dana bilo obimnije i traje kao menstruacija. Da li je to menstruacija i da li mogu biti trudna? (posto sam primetila neke simptome)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da se krvarenje javilo neposredno nakon odnosa sigurno nije uzrokovano trudnoćom. Ukoliko su Vam ciklusi redoviti (28-dnevni) teško je da se radi o menstruaciji. Moguće je neko drugo krvarenje (ovulacijsko, kontaktno...). Savjetujem da se javite liječniku.

jp8012

Poštovani,
Imao sam nezaštićeni odnos za curom; snošaj je bio prekinut te sam ejakulirao vani. Nakon 10-ak minuta imali smo jos jedan odnos u kojemu nije bilo ejakulacije.
Odnos se dogodio 25.8., a njezina posljednja menstruacija bila je 30.7., dakle radilo se o neplodnim danima - inace ima pravilan ciklus od 28 dana.
Danas je pocela krvariti, ali vrlo slabo, puno manje u odnosu na inace.
Zanima me postoji li sansa da se radi o implatacijskoj mjesecnici?
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ukoliko djevojka ima redovne cikluse odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ipak, prema datumu zadnjeg odnosa i početka oskudnog krvarenja postoji mogućnost implantacijskog krvarenja. Ukoliko ne krene prava menstruacija neka uradi test na trudnoću.

Makica004

Imala sam prvi odnos 21.6. i to je bio dan posle menstruacije. Koristili smo kondom i svršio je. Meni kasni već par dana i da li je to normalno i kolika je verovatnoća da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste koristili kondom ne postoji mogućnost trudnoće. Osim toga, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

magdalena982

Poštovani,

prilikom spolnog odnosa je pukao kondom, ali dečko nije bio još ejakulirao. U trenutku kad sam čula da je puknuo je bio u vagini i odmah smo prestali. Odmah u roku sat, dva sam popila tabletu za dan poslije i jučer i danas se nekako čudno osjećam. Kao neka jako blaga mučnina. Nadam da je to samo nuspojava neka. Skoro pa se i ne osjeti taj osjećaj. Nije bio još ejakulirao, ali me srah da nije bilo sperme jer smo se prije toga samozadovoljavali. Zadnja menstruacija je bila 1.7. Samo se nadam se da nisam trudna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

anonimnosepredstavljam

Dobar dan doktore, izvinite sa glupavim pitanjem, ali strah me i zanima me, naime na dan ovulacije sam bila sa deckom i prstenjacio me ali u anus, a prije toga pola sata prije me je brisao maramicom radi ostataka sperme na mom trbuhu i grudima, da li je moguce da su ti spermiji prezivjeli na prstima i dlanu? Nisam sigurna da me ikako pipnuo poslije toga po rodnici. Pitam radi blizine otvora vagine i anusa. Paranoicna sam, nismo nikako nikad ni imali spolni odnos, osim petinga. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Čim se posuši ejakulat, spermiji prestaju biti sposobni za oplodnju.

anonimnosepredstavljam

Znaci da ne brinem vise? Imam simptome poput stalnog mokrenja i mucnine, ali i za 10 dana bih trebala dobit, tako da ne znam sta da mislim vise, dzaba stvaram stres sebi. Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema razloga za brigu.

BooBoo94

Postovani, imala sam odnos prvi put sa deckom 26.10. Trebalo je da dobijem oko 15og novembra, ne znam tacno jer mi ciklusi nisu redovni, ali svakako je da kasni trenutno. Ejakulirao je izvan, ali bojim se predejakularne tecnosti. Inace nemam nikakve simptome. Postoji li mogucnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, no budući da Vam menstruacija kasni, savjetujem da uradite test na trudnoću.