pitanje za ginekologa

Dejan Šakoronja, dr. med.

JAvite se na našim stranicama na forum o dojci. Smetnje su nespecifične a ako se nastave nakon menstruacije obratite se na pregled i UZV dojki.

Anči0308

Dobar dan,
budući da već par dana uočavam sitne izrasline na vulvi, sumnjam na kondilome. Imala sam ih prije 17 mj. Pregled moram čekati 2 mj, pa vas molim da mi savjetujete;
- mogu li bilo što učiniti da spriječim rast i razvoj istih (ako jesu), i širenje (krema, oblog?)
-mogu li se rukama prenijeti na drugo mjesto? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregled i da se krene s terapijom, npr. premazivanjem podofilinom. Možete uzimati ili sama tretirati promjene Aldara kremom i uzimati Isoprinosilom.
Brijanjem i odnosom ih možete prenjeti na nova mjesta.

Anči0308

Trenutno nemam odnose, a promjene su na glatkom dijelu. Zanima me još samo, mogu li obaviti uzv prije pregleda, tj. postoji li opasnost da se sondom unese virus u rodnicu? (promjene su u blizini ulaza u rodnicu).

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji postoji šansa.

daisy-55

Poštovani,
trudna sam 10 tjedana i iako nemam nikakvih simptoma upale zbog povišenih nalaza leukocita (30-40) u urinu dobila sam uputnicu za urinokulturu. Uz to mi je ginekolog propisao i Plymicol vaginalete i kremu. Budući da je on sad na godišnjem odmoru molila bih vas za informaciju koliko vremena treba proći od korištenja vaginaleta do uzorka urinokulture? Žao mi ješto me nisu upozorili da ih koristim tek nakon davanja uzorka. Molila bih vas i za savjet što da činim u međuvremenu dok čekam nalaz, brine me ta situacija. Jedino što sam saznala za sada je piti puno tekućine i čaj od brusnice.
Hvala na odgovoru,
pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Urinokulturu napravite nakon dva- tri dana po završenoj terapiji.

vreteno

Poštovani doktore,
Tijekom odnosa je pukao kondom, cim smo skuzili da je pukao smo prekinuli odnos, par sati prije toga je doslo do ejakulacije, cura je dan prije tog odnosa imala zadnji dan menstruacije, da li je moguce trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije ako su joj ciklusi redoviti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Januska nije greška

vreteno

Hvala, a ukoliko nisu redoviti ciklusi, kolika je mogućnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo mala.

Niina

Trudna sam 37+3, jucer sam bila na kontroli u dnevnoj bolnici, i doktori mi nisu nista rekli aamo dali nalaze, pa vas molim da mi kazete sta znaci: rodnicki dio 1/2 clanka, sakroponiran, ukoziv za vrh prsta, vodenjak odrzan, gkavica fiksirana, uterus normotonican. I na nalazu od ctg-a pise: 1cm/min FHR2:-20 BPM

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nalaz je uredan, tj. niste se još počeli otvarati nit curi plodova voda, a sigurno je i CTG zapis uredan jer vas ne bi otpustili. Ne znam što znače one skraćenice.

Maricamaki

Zelela bih savet. Vec 2 nedelje sekret mi je jakog mirisa i ponekad je obilna kolicina na vesu, bele boje i nekako slizava. Zelela bih da sro pre resim taj problem, ali kod ginekologa mi je tek zakazano za mesec dana. Da li imate neku preporuku sta bih mogla na svoju ruku da probam da smanjim to. Neke vaginalete? hvala unapred happy))

Anne0403

Poštovani, na povratku sa proslave nove godine sam silovana, obavila sam papa test dan nakon toga i bio je uredan, a prije tjedan dana sam uzimala uzorke brisa i ispalo je da su pozitivni na jedan ili više visokorizičnih HPV tipova 31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,66,68. Idem na pregled kod ginekologice sutra posljepodne ali htjela bih što prije saznati što to znaci. Znam da se nemoze ljeciti i da se infekcija mozda sama povuce uz terapiju. Najviše od svega me zanima dali sam ja onda rizična osoba zauvijek i mogu li to prenjeti na nekog drugog. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Maricamaki,
vjerojatno se radi o gljivičnoj infekciji. Preporučam neke od vaginalnih antimikotika (Plimycol, Vagisa, Rojazol, Canesten...)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
infekcija HPV om je prolazna i u većine žena spontano se povlači. U manjem broju moguće su promjene u smislu CIN-a što se vidi na papa testu, ali i to se može spontano ili uz terapiju povući. Ponekad se HPV visokog rizika inkorporira u stanični genom i tada može uzrokovati karcinom vrata maternice. Zbog toga su potrebne redovite kontrole da bi se u slučaju promjena u smislu CIN-a moglo na vrijeme reagirati i izliječiti pacijenta.

Selma90

Postovanje..bila sam kod ginekologa i ovako glasi nalaz:
Ginekoloski pregled-nulipara.međica rigidna,rodnica prolazna,PVU koničan,uterus u AVF,veličine jajeta,tvrd,mobilan,adnexa obostrano slobodna,b o
U speculima:diskretan vagg.iscijedak bijelkaste boje
TVUZ se prikaže medioponiran uterus u AVF,dimenzija:105×67×46mm,endometrij7,5mm,desni jajnik sa corpus luteum 39×45,lijevi jajnik 46×19mm.Diskretan supsetan cavum uteri.
Brisevi na miko i ureaplazmu su negativni kao i test na klamidiju.Papa test je uredan.prije 3 godine radjena operacija zbog ciste na lijevom jajniku..ali imam te hronicne bolove u jajnicima materici i križi.drugi doktor je trazio PHD nalaz,nazalost tek bi ga trebala dobiti sljedece sedmice.sada imam menzes i jos jace bolove.doktor kaze sve uredu na zadnjem pregledu i da mogu imati djecu...sta vi kazete na ovo sve.vrlo sam nervozna zbog ovih bolova..imam bolne odnose.dali ce taj PHD nalaz sta pokazati sto bi pomoglo otkrivanju neceg drugog...mucim se da nije mozda endometrioza,svašto mi pada na pamet.
Oprostite na dugom postu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su uredni i nema razloga da ne bi mogli ostati trudni. Treba vidjeti još phd nalaz od operirane ciste, ali budući da je prošlo već tri godine od operacije a nije bila potrebna nikakva dodatna terapija pretpostavljam da je sve u redu. Mnoge žene imaju bolove u vrijeme menstruacije zbog povišene razine prostaglandina. Isto tako postoji mogućnost da su nakon operacije ostale priraslice oko jajnika i da to uzrokuje bol.

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 62
Naprijed