pitanje za ginekologa

123as

Poštovanje,
Ginekolog mi je preporučio da koristim Richter Cycle balance za brže začeće, koristila sam ih mjesec dana, menstruacija je bila predvidjena 11.12., već par dana kasni, test je negativan, do sada sam imala redovne menstrualne cikluse koji su trajali 30 dana, menstruacija je kasnila najviše 3 dana, potoji li mogućnost da test nije tačno pokazao jer su rađeni navečer, ne ujutro ili je Cycle balance nešto negativno prouzročio, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da ponovite test.

Ichbin

Poštovanje,
Prije dva mjeseca sam imala letz konizaciju i phd nalaz glasi: CIN 1 i CGIN 1, doktor je rekao da je sve uklonjeno. Kolposkopija nakon letza je posve uredna. Pozitivna sam na HPV 52, 62 i 68. Ciklus je nakon operacije bio oskudan, doktor mi je preporučio da napravim pauzu od kontracepcijskih (pijem ih 5 godina) te daljnja terapija je beta glukan i papilocare gel. Da li je neophodno uzimati papilocare ako je kolposkopaki sve u redu sada? Kada raditi papa test, šta mogu očekivati dalje? Šta je ovaj CGIN? To me najviše plaši. Te, je li neophodno da prestanem uzimati kontracepciju? Jedan doktor mi je rekao da odnosi moraju biti isključivo sa zaštitom, čak i dva prezervativa i da partner koristi beta glukan, doktor koji mi je radio letz kaže da zaštita ne treba s obzirom da je dugogodišnji partner u pitanju.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je sve uklonjeno, nema razloga za brigu. CGIN označava abnormalnost žlijezdanih stanica u cerviksu. Kod vas je blagog stupnja. Papilocare nije neophodan. Potrebno je ponoviti papa test za 4 do 6 mjeseci. Ako imate dugogodišnjeg partnera kondomi nisu potrebni.

Imam 59 godina, na ginekoloski pregledom moja doktorka je zabelezila nesto na desnom jajniku, i mi je rekla ovo mora da se izvadi, rekla je moze i laparaskopski al zatim me je pratila da uradim tumur marker analize, i tamo su dosli rezultati da je CA 125= 80.30 a je CEA= 2.30, zatim kada je to videla rekla da nije edimitriozna cista i da se ovo mora otkloniti odma jer ako se ceka za 4-5 godine bice mnogu opasnije, onda sam citala svasta po internetu i svuda je to da je to rak jajnika i da su prognoze mnogo lose.
1.Dal je to definitivno to i dal je moguce da je nesto drugo? Dijagnoza pise N83.
Pre 20 godina sam imala hirusku intervencije na malignog raka grla, a pre 2-3 godine intervencije malignog raka u delu među nepce i sinuse.
Molim vas da mi tu odgovorite u vezi moj problem i vase videnje

Paulina123

Poštovani,
nije mi jasno kada sam začela a moram znati otprilike barem zbog privatnih razloga a nitko mi nezna točno pomoći pa sam htjela potražiti pomoć kod vas. Nači ovako, prvi dan zadnje M je bio 21.09.2022. Menstrualni ciklusi mi traju otprilike 23-25 dana. Ja sam napravila test trudnoće 25.10.2022. i bio je pozitivan. A spolne odnose sam imala 15.09., 20.09., 29.09.2022. Svi spolni odnosi su bili nezaštićeni, a 15.09. sam imala spolni odnos kada je decko svrsio van i nakon toga se dobro obrisao i bio je opet spolni odnos i ponovo je svrsio van mene drugi puta pa mislim da tada nije bilo moguce zatrudniti. Pa tražim pomoć od vas jer sam na sto muka i više neznam koga bih zatražila za pomoć. Uglavnom, mene zanima sada vaše mišljenje kada sam ja začela po vašem mišljenju iz iskustva. I dali je to moglo biti 15.09., makar je svrsio van svaki puta ali ne moze se znati, neznam uglavnom ja ali se nadam da nije bilo 15.09. to. I jos sam poslje toga imala menstruaciju. Eto to je moje pitanje za Vas...pa ako bi bilo moguce da mi pomognete bila bih vam jako zahvalna.

Vukota

Poštovani,
Zelim da pitam kolika je sansa da devojka zatrudni ako nismo imali pravi odnos, ocu da kazem da nije bilo penetracije samo peting. Devojka ima 19 godina i nevina je , nikada do sada nije bila sa momkom.Nisam ni ja do sada imao iskustva.
Nisam ejakulirao, a ne bih rekao da sam bio pri tome, ali osjecao sam neku kao tecnost koju nisam mogao da iskontrolisem. Sad ne znam da li je to bila prejakulacija, pa me je strah da posto su nam polni organi bili u kontakt( naglasavam, nije bilo 'prave' penetracije,ne znam kako da objasnim ,samo kao masaza? ) da ne postoji mognucost da ako je prejakulat da devojka ne zatrudni. Mislili smo da pocne da pije tablete za prevenciju ali ona vec pije neke antibiotike i ne znam da li bi smjela da ih pije s obzirom da nismo imali pravi odnos(penetrativni). Izvinjavam se ako je pitanje malo glupavo ali nemam iskustva i jako se brinem.
Hvala unparijed.

TEA_MKSKS8

Pozdrav
Išla sam raditi PAPA test i jučer dobila rezultate, Gardnerella vaginalis i prepisao mi je Medazol 5 dana i Fluomizin 6 dana.
Zanima me da li to koristim zajedno ili prvo jedno pa drugo ?
Hvala

Analena2506

Postovani, zadnja menstruacija bila je 08.12.2022. 16.01.2023. radjen je test za trudnocu koji je pokazao pozitivan rezultat. 03.02. bila sam na ultrazvuku koji je pokazao gestacijsku vrecicu 7mm te je doktorica rekla kako to odgovara 5 tjedana trudnoce. Zanima me o cemu tu moze biti rijec osim da je stvarno doslo kasnije do oplodnje? Hvala

Sirena71

Pozzz
Htela bih da vas pitam imam 52 god i počele su menstruacije da mi kasne pre nekog vremena a htela bih da sa svojim partnerom dobijemo bebu da li je to moguće. S tim da mi već nekoliko meseci imamo redovite odnose bez zaštite i još uvek nisam ostala u drugom stanju.da li postoje neke analize koje treba uraditi ili da treba nešto koristiti. Zadnju mestruaciju sam imala pre nove god 27-28 decembra.nadam se vasem odgovoru i savetu ubrzo.hvala.

Ruža1001

Pozdrav,
trudna sam 23 tjedna. Na terapiji sam Duphastonom zbog krvarenja u ranoj trudnoći( polako ukidamo terapiju) . Također pijem i magnezij Biolektra 400 mg. Kontrole do sada su prošle super, trudnoća uredna, beba super, međutim imala sam gripu te je kašalj i dalje tu, intezivan, suh uz iskašljavanje( pijem sirup od korijenja bijelog sljeza). Ono što me zabrinjava je to što je kašalj jak te dolazi do jakog naprezanja trbuha posebice u donjem dijelu. Osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha i grčenje tj. bolove posebice pri kašljanju ili šetanju. Zanima me može li jak kašalj popraćen bolovima izazvati prerano otvaranje tj. preuranjeni porod ili bilo kako ugroziti trudnoću?
Srdačan pozdrav