pitanje za ginekologa

anetasi

Hvala Vam na odgovoru.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Svezaljubav0608

Postovani, muz I ja vec 4 mjeseca poksavamo da zatrudnim. Doktor je muza uputio na nalaz spermiograma. Mozete li molim Vas protumaciti nam nalaz, sta znaci ovo sto mu je oblik spermatozoida 2%? Hvala unaprijed!
VOLUME (ml) 2,5ml
LIQUEFACTION TIME 30 mins
SPERM COUNT(ml) 34 million
TOTAL SPERM COUNT (ml) 85 million
Motillity(%) 50%
Progression %15(+3)%20(+2)%15(+1)
Normal Morphology 2%

jelena994

Dobar dan,imam jedno pitanje za vas. Radila sam test na trudnocu i rezultat je jedna puna crta i druga slabo vidljiva. da li je to trudnoca ili ipak nije? (inace zelim trudnocu)
Hvala unapred na odgovoru.

Feniks92

Postovani,

Danas bila na kontroli ginekol koji vodi morao na hitni carski preuzeo me specijalizant sa uputama. Danas 26+1 uloziva i dalje za vrh prsta cervix je sada 38mm T oblika,terapija i dalje Utrogestan 2 navecer. Kako se osjecam, bolje naspram prethodnih tjedana,ima dana kada cesce osjecam stezanja donjeg dijela vise puta na dan,ima dan kada prodje pa budu svega 2-3. Ne trebam strogo mirovat. Skinuli normabel. Da li je to uredu. Da li je uobicajeno da ujutro kada ustanem od utrogestana bude mi mokro pa se on iscjedi, kroz dan slabo. Pijem magnezij jos k tome. Beba se stalno rita ultra aktivna happy uzv nisu radili. Kontrola za 2 tjedna. Da li imam razloga brinuti se. Kada se okrecem s boka na bok isto osjecam kao da okrecem neki dio.Brisevi i urino uredu. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test. Moguće da koncentracija hormona još nije dovoljno visoka da bi rezultat bio jasan.

mjak97

Poštovani, pijem Naelia tablete vec 6 mjeseci i danas (5.3.) navecer sam trebala popiti 1. tabletu novog blistera ali zbog obveza sam zaboravila nazvati ginekologicu da mi ih ponovo prepise. Mogu li je popiti sutra popodne iako mi nije 1. dan mjesecnice(vec 3. dan) i koliko dugo trebam koristiti dodatnu zastitu? Hvala! Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete početi s terapijom ali tijekom idućih 7 dana koristite dodatnu kontracepciju.

TinaVale

Pozdrav! U 23. Tjednu trudnoce sam. Sinoc tijekom okretanja na drugu stranu kreveta, doslo je do jakog presjecanja u donjem dijelu stomaka. Te danas osjecam bolove oko desnog jajnik. I kao pritisak koji samo od jednom nestane. Kao kad preskoci u stomaku. Al beba se nije ritnula. I imam stalne upale vagine. Sto je uzrok tom presjecanju. Postoji li sansa za strahovanje? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno nije ništa zabrinjavajuće. Važno je da ne krvarite jer je to simptom prijevremenog otvaranja. Preporučam da učinite pregled.

TinaVale

Jel moguc gubitak bebe?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli ne postoji ta opasnost.

sanidica

Postovani doktore,

Mjesecnica ovog mjeseca je trebala doci danas 26.03. Juce sam imala odnos sa suprugom i na njegovom polnom organu je bila krv,odnos nije bio bolan,jutros sam takodje imala samo malo krvi , opet smo imali odnos i opet sam krvarila pa smo prekinuli odnos , od tad mii ide po malo sasvim malo krvi. Da li je to menstruacija koja ce da krene uskoro jace ili ne ?

I proslog meseca se desilo isto tako. Krv primetim tokom odnosa a onda mi pravo krvarenje krene za koji dan bas u vreme prave mjesecnice.

milanap

Postovani, trudna sam 33 nedelje... Juce sam se setila neceg sto me sad muci... Naime, pre nego sto sam saznala da sam trudna imala sam terapiju diflukanom zbog vaginalne kandide, popila sam tri kapsule od 150mg svaki treci dan po jedna... Da napomenem da sam uradila test pre terapije i bio je negativan, a doktorka mi je uradila uz i trudnoca se nije videla u materici...Bilo je rano da se bilo sta vidi...Nekih 15-18 dana nakon toga, imala sam pozitivan test posto je menstruacija kasnila... Zanima me da li je lek mogao da nasteti bebi na bilo koji nacin tako rano? Do sad je na svakom pregledu bilo sve u redu, pa se tesim da lek nije mogao da utice...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanidica, to ne može biti ništa drugo nego menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana milanap, terapiju ste uzeli prije trudnoće tako da ne postoji nikakva mogućnost da je ona na bilo koji način djelovala. Ali čak i da ste terapiju uzimali u ranoj trudnoći, uzeli ste je u standardnim dozama koje ne mogu naštetiti djetetu.

Teradex

Poštovani, ginekologinja mi je pregledom ustanovila policistične jajnike i preporučila da pijem kontracepcijske tablete, ali mi je nalaz krvi pokazao povišeni bilirubin od 23.9 (ref. interval 3.0-20.0) pa je rekla da mi zbog toga ne može dati tablete te da se javim svom liječniku opće prakse. Nakon otprilike mjesec dana sam išla na vađenje krvi i novi nalaz pokazuje da je bilirubin 22.6. Mislite li da u tom slučaju nije dobro uzimati kontracepcijske tablete?
Također bih voljela da komentirate nalaz hormona (na vađenju krvi sam bila 3. dan ciklusa):
Tireotropin: 3.23 (0.38 - 5.33);
Prolaktin: 626 (71 - 566);
Folitropin: 9.2 (folikularna faza 3.9 - 8.8);
Lutropin: 22.0 (folikuliarna faza 2.1 - 10.9);
17-beta-estradiol: 0.321 (folikularna faza 0.099 - 0.448);
ukupni testosteron: 2.59 (<0.35 - 2.6).

Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, hormonski nalazi govore u prilog policističnih jajnika. Imate i povišene vrijednosti prolaktina zbog čega bi preporučio pregled endokrinologa. Savjetujem i pregled gastroenterologa da se ustanovi razlog povišenih vrijednosti bilirubina.

Teradex

Poštovani, povišenu vrijednost prolaktina je ginekologinja protumačila kao normalnu vrijednost za policistične jajnike, a liječnica opće prakse smatra da nema potrebe za daljnjim pregledima jer se ne radi većem povišenju bilirubina i da su sve ostale vrijednosti normalne te da nema opasnosti od uzimanja kontracepcijskih tableta. S tim novim nalazom (bilirubin 22.6) još nisam stigla do svoje ginekologinje, ali se ne veselim daljnjim slanjima na pretrage jer su mi ciklusi nepravilni (od 14 do 50 dana) te su mi primarni problem policistični jajnici. Ukoliko imate još neki savjet, rado ću poslušati. Još jednom hvala na odgovoru. Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to jesu minimalna odstupanja, ali budući da je više hormona 'minimalno' izvan granica normale trebalo bi ih posložiti. Kontracepcija je izbor liječenja kod policističnih jajnika. Vrijednost bilirubina nisu zabrinjavajuće, ali ne bi škodio i savjet gastroenterologa prije početka uzimanja terapije. Ono što bi Vam preporučio i što se pokazalo vrlo učinkovitom metodom kod hormonalnih poremećaja je tjelesna aktivnost i redukcija tjelesne težine. Ne znam kolika je Vaša tjelesna težina, ali masno tkivo je mjesto u kojem se stvaraju hormoni i prolaze konverzije i stoga je poželjan što manji udio masti u tijelu.

Nazad
1 ... 27 28 29 30 31 32 ... 62
Naprijed