pitanje za ginekologa

dalijela

Hvala doktore

ANONIMNAAA

Postoovani,zadnju menstruaciju imala sam 26.5.kao i svaka trajala je 6 dana. Jucer sam imala dva nezasticena odnosa. Ciklus je nekad 30,nekad do 35 dana. Postoji li mogucnost trudnoce? Ocekujem Vas odgovor. Hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimna, ne znam da li će doći do trudnoće. Ako će vam kasniti menstruacija tek tada napravite test.

leptirica00001

Poštovani doktore,
imam vrlo redovite cikluse od 31 dan (prezadnja mens 24.6. i zadnja 24.7.) prema kalendaru plodnih dana najplodniji dan mi je bio 10.8. dakle srijeda prije dva dana. Taj dan isjedak je bio rastezljiv i vodenast i nisam osjećala bolove u području jajnika. Dan kasnije,dakle jučer i danas primjetila sam obilniji isjedak na gaćicama,isjedak je jako gust i nije rastezljiv,ljepljiv je. Prije desetak minuta sam primjetila krv na toaletnom papiru. Krv je vrlo oskudna i svjetlocrvena te se nalazi samo na stijenkama rodnice. Isto tako osjećam srednje jaku bol u desnom jajniku.
Zanima me da li je prema opisanom nastupila ovulacije dva dana kasnije?
Ako je,da li to znači da će menstruacija nastupiti isto tako dva dana kasnije oko 26.8. a ne 24.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam kad vam je bila ovulacija, teško je to odrediti. Menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme.

leptirica00001

Poštovani doktore,
imam vrlo redovite cikluse od 31 dan (prezadnja mens 24.6. i zadnja 24.7.) prema kalendaru plodnih dana najplodniji dan mi je bio 10.8. dakle srijeda prije dva dana. Taj dan isjedak je bio rastezljiv i vodenast i nisam osjećala bolove u području jajnika. Dan kasnije,dakle jučer i danas primjetila sam obilniji isjedak na gaćicama,isjedak je jako gust i nije rastezljiv,ljepljiv je. Prije desetak minuta sam primjetila krv na toaletnom papiru. Krv je vrlo oskudna i svjetlocrvena te se nalazi samo na stijenkama rodnice. Isto tako osjećam srednje jaku bol u desnom jajniku.
Zanima me da li je prema opisanom nastupila ovulacije dva dana kasnije?
Ako je,da li to znači da će menstruacija nastupiti isto tako dva dana kasnije oko 26.8. a ne 24.?

TinaVale

Imam pitanje. U 6 mjesecu sam dobila i na dan kad sam dobila decko je ejakulirao u mene. Ovaj mjesec nisam dobila. Jel postoji mogunost trudnoce? Moze li test nakon mjesec i pol pokazati rezultat

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tinavale prema opisanom se ne radi o trudnoći. Test će svakako biti vjerodostojan.

lili12345

Poštovani,ciklusi su mi 29-30 dan(uglavnom 30). Predzadnja menstruacija bila je 18.9. U 10 mjesecu je kasnila te je došla 23.10. Imala sam odnos 1.11. Zanima me da li su to plodni dani i kada će najvjerojatnije nastupiti ovulacija?
Zbog ovog kašnjenja nisam sigurna kako računati plodne dane,hvala na odgovoru unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni su dani: 14.dan ciklusa uglavnom.

lili12345

A ako sam tek jučer primjetila obilniji iscjedak 2.11. to znaci da je plodno razdoblje pocelo i da će za nekoliko dana nastupiti ovulacija? Zanima me zapravo koliko dana prije ovulacije se pojavljuje obilniji iscjedak koji se može primjetiti na donjem rublju?

Što se tiče ejakulacije,dečko je siguran da je ejalulirao van rodnice dakle ne postoji šansa za oplodnjom?

kelebek

Zdravo, sinoc sam imala odnos s deckom bez zastite,koristim kontracepciju Diane 35 vec duzi vremenski period,decko uvijek svrsi van,ali nakon odnosa primjetila sam krv,zanima me sta bih moglo biti? Hvala unaprijed

anna122

Poštovani,
Da li je moguće vidjeti trudnoću u 9. Tjednu preko vaginalnog ultrazvuka?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kelebek ili od ozljede spolovila ili probojno krvarenje uz pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ana moguće je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni dani nekoliko dana pred ovulaciju počinju.

ivana1805

Poštovani,
Trudna sam 4 tjedna i 5 dana. Posljedne dvije večeri osjećala sam povišenu temperaturu i to sam povezivala s trudnoćom. Danas sam napravila krvnu sliku koja je pokazala povišene leukocite(12.9). Znate li s čim bi to moglo bit povezano? Radili su mi i diferencijaciju,međutim ništa se nije pokazalo. Trebam li se brinuti?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To su normalne vrijednosti za trudnoću.

lili12345

poštovani, zadnja menstruacija mi je bila 21.11. Ciklus mi traje 29-30 dana uglavnom bez nekih većih odstupanja. Imala sam odnos s dečkom te je ejakulirao. Da li ima potrebe za EllaOne?