pitanje za ginekologa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kojeg datuma ste imali odnos?

Veky2410

Postovani,trudna sam 8+2,cijeli 5.tjedan trudnoce sam imala smedi iscjedak,i od tada pijem duphaston 2×1,iscjedak je trajao 10 dana i prestao,na zadnjem pregledu 6+6 bio je vidljiv plod 7 mm i otkucaji,moj ginekolog mi je rekao da se suzdrzim spolnih odnosa,sinoc sam imala oralni spolni odnos za koji sam mislila da je bezopasan te se jutros opet pojavio smedi iscjedak,dali se trebam brinuti i otici na pregled?

lili12345

Imala sam odnos 27.11.

Dejan Šakoronja, dr. med.

lili uzmite pilulu za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Veky ne trebate ako nema svježe krvi. Imate terapiju i nastavite s njom.

lili12345

Uzela sam pilulu ellaone vec jucer,dakle dan poslije odnosa.Dakle dobro sam napravila?
Možete mi reći konkretno oko kojeg datuma bi mi bio najplodniji dan? Jer prema mojem racunanju najplodniji dan bi mi trebao biti tek za tjedan dana u utorak 6.12. A onda bi ,bilo vec 9 dana od rizicnog odnosa što nije dosta da sperma "preživi". Molim vas za mišljenje.

Nikiii74748596

Poštovani,da li đumbir zaista utjece na kontracepcijske pilule? Naime, pila sam čaj od đumbira,maline i brusnicd zajednobsa cajem od sipka i kamilice na dan kada sam popila 11 tabletu. Pijam yaz vec dugo ( 4 god ) . Da li mogu normalno pit sve cajeve ili ima izuzetaka ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niki navedeni preparati nemaju utjecaj na pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lili dobro ste postupili i dalje odnosi sa zaštitom.

hnayE8x4

Poštovani! Unazad tri tjedna imam osječaj pečenja u rodnici. Napravljen bris cervixa, E. Coli slab porast i Ureoplazma>10:4,ordinirana th doksiciklin 2x1tbl,Medazol vag. Nakon 6 dana korištenja osječaj pečenja još uvjek prisutan, iscjedak nemam. Da li se možda radi o gljivičnoj infekciji? Unaprijed hvala

Elleee

Poštovani, 08.10. sam imala odnos s dečkom pri čemu je pukao kondom. 12h poslije sam popila Vikelu, nakon čega je uslijedilo izazvano krvarenje 14.10. i trajalo je nekoliko dana. Naredna menstruacija mi nije došla na vrijeme (i inače imam neredovit ciklus) pa sam napravila test za trudnoću i on je bio negativan. Sinoć, 30.11. sam dobila, ali menstruacija jako oskudna, ni približno kao inače. Imam li razlog da se zabrinem, ili ne pilula poremetila hormone? Postoji li mogućnost da sam ipak trudna? Hvala Vam

Lena1988ma

Postovani, u 23.tt sam i morala sam popraviti pokvareni zub,primijenjena mi je lokalna anestezija.Da li su moguce nekakve nuspojave za bebu,napomenila sam stomatologu da sam trudna.Unaprijed hvala na odgovoru i lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hnay vjerovatno. probajte s Canesten vaginaletama i kremom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Elle sve je u redu, ne radi se o trudnoći.

lili12345

Poštovani,
napisala sam Vam prije tjedan dana da sam uzela ellaone.(27.11. sam imala rizični odnos,28.11. popila tabletu,ciklus 29-30,zadnja mjesečnica 21.11.).
Od četvrtka su mi trebali biti plodni dani no isjedak je do danas bijel, gust i ljepljiv,na licu su mi se pojavile prištevi. Da li to znači da su se plodni dani pomaknuti i da početak plodnih dana mogu očekivati tek za nekoliko dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju trebate dobiti u očekivano vrijeme ili uz par dana kašnjenja.

stels02

Poštovani,
Imam pitanje u vezi boli u maternici tjekom spolnog odnosa. Primjetila sam da u zadnje vrijeme svaki put kad imam spolni odnos imam tu neku tupu bol u maternici koja me izluđuje jer se nemogu potpuno opustiti i zbog toga moramo partner i ja prekinuti odnos.
Imate li kakve preporuke što da napravim u vezi toga?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, potrebno je učiniti ginekološki pregled, papa test i ultrazvuk.

sluzbeno

Poštovani, s obzirom da se na raznim forumima može pročitati svašta o načinima zatrudnjivanja, a ima nas koji smo paranoični, mladi, neiskusni i ne znam gde da se informišemo... Zamolila bih Vas da mi odgovorite, u cilju edukacije: na koje načine bi eventualno moglo da dođe do trudnoće ako nema pravog sexualnog odnosa, tj. bez penetracije, ukoliko je devojka nevina?
Zahvaljujem unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, bez penetracije i ejakulacije unutar rodnice trudnoća nije moguća. Postoji samo teoretska mogućnost da sjeme bude uneseno u rodnicu bez penetracije (npr. putem vode: kupanje u kadi u kojoj je ejakulat)